dzikie storie Zapraszamy na pierwsze premiery nowego roku!

Dzikie historie

Najnowsza produkcja Pedro Almodóvara, to absolutnie szalona komedia, której bohaterami jest sześć osób na skraju załamania nerwowego, mówiących światu „dość!”. Niepozorni, łagodni na co dzień ludzie nagle tracą kontrolę nad sobą i niespodziewanie wpadają w furię.

Modelka, kierowca, kelnerka, milioner, specjalista od materiałów wybuchowych i panna młoda – każda z tych osób pochodzi z zupełnie innego świata i pozornie nic ich ze sobą nie łączy.

Jednak wszyscy będą musieli zmierzyć się ze stresującą sytuacją, jedną z tych, które każdy z nas przeżywa codziennie: odholowany samochód, gadatliwy pasażer w samolocie, niespodziewane spotkanie z kochanką męża, bezduszny urzędnik, kolejne spóźnienie do domu z pracy, pirat drogowy…

 

{youtube}5dNIsrrf_rw{/youtube}

Tytuł polski: Dzikie historie
Tytuł oryginału: Relatos salvajes
Reżyseria: Damian Szifron
Scenariusz: Damian Szifron
Premiera kinowa: 2 stycznia 2015r.
Gatunek: komedia, thriller
Kraj produkcji: Argentyna, Hiszpania
Czas trwania: 122 min.

whiplashWhiplash

Andrew Neiman jest 19-letnim perkusistą jazzowym marzącym o wielkości. Pewnego wieczoru, Terence Fletcher, znany dyrygent, zauważa ćwiczącego na perkusji Andrew. Ku zaskoczeniu Andrew, następnego dnia Fletcher prosi go o dołączenie do swojego zespołu.

Początkowo, Andrew jest tylko „zmiennikiem”, a jego zadanie ogranicza się do przewracania stron z nutami „głównemu” perkusiście. Podczas konkursu, w którym ma zagrać zespół, okazuje się, że wskutek przypadku czy też sabotażu głównemu perkusiście giną nuty. Andrew, który nauczył się ich na pamięć ma szansę zagrać. Dzięki akceptacji nauczyciela, Andrew w końcu zbiera się na odwagę i zaprasza na randkę Nicole, kasjerkę z lokalnego kina, w której się do tej pory skrycie kochał. Na randce, Andrew jest jednak tak bardzo pochłonięty muzyką, że stanowi to zagrożenie dla jego najbardziej szczerych romantycznych uniesień.

 

 

{youtube}7d_jQycdQGo{/youtube}

Tytuł polski: Whiplash
Tytuł oryginału: Whiplash
Reżyseria: Damien Chazelle
Scenariusz: Damien Chazelle
Premiera kinowa: 2 stycznia 2015r.
Gatunek: dramat
Kraj produkcji: USA
Czas trwania: 105 min.

niezłomnyNiezłomny

Dramat dokumentujący niezwykłe życie olimpijczyka i bohatera II Wojny Światowej Louisa „Louie” Zamperiniego, który po zestrzeleniu swojego samolotu nad Pacyfikiem przetrwał 47 dni na tratwie, żeby ostatecznie trafić do japońskiej niewoli, a tym samym do kolejnych obozów jenieckich.

Obraz powstał na podstawie niezwykle popularnej książki autorstwa LAURY HILLENBRAND pt. Niezłomny, tytuł oryginału Unbroken, opowiadającej niewiarygodną, a jednocześnie ogromnie inspirującą historię Louie Zamperiniego na tle najbardziej dramatycznych wydarzeń ubiegłego wieku. Film wyreżyserowała Angelina Jolie, zaś scenariusz powstał we współudziale braci Coenów.

 

 

 

{youtube}0YImUq-5yn8{/youtube}

Tytuł polski: Niezłomny
Tytuł oryginału: Unbroken
Reżyseria: Angelina Jolie
Scenariusz: Ethan & Joel Coen, Richard LaGravenese, William Nicholson
Premiera kinowa: 2 stycznia 2015r.
Gatunek: biograficzny, dramat, wojenny
Kraj produkcji: USA
Czas trwania: 137 min.

paddingtonPaddington

Któż nie zaopiekowałby się małym sympatycznym misiem siedzącym samotnie na wielkim dworcu kolejowym? Państwo Brown z dziećmi bez wahania przygarnęli uroczego niedźwiadka w czerwonym kapeluszu i…. odtąd już nic nie było jak dawniej.

Do Londynu miś Paddington przybył w tajemniczy sposób aż z Peru, ale ta podróż to dopiero początek przygód niezwykłego zwierzaka. Spokojne życie Jonathana Browna i jego siostry będzie teraz pełne nie tylko prześmiesznych sytuacji, ale i niesamowitych, magicznych zdarzeń.

Historia misia Paddingtona to fantastyczna opowieść dla wszystkich dzieci i… ich rodziców.

 

 

{youtube}PQVQr8Fv3eE{/youtube}

Tytuł polski: Paddington
Tytuł oryginału: Paddington
Reżyseria: Paul King
Scenariusz: Paul King, Hamish McColl
Premiera kinowa: 2 stycznia 2015r.
Gatunek: familijny, komedia, przygodowy
Kraj produkcji: Francja, USA, Wielka Brytania
Czas trwania: 95 min.

Son ofSon of a Gun

Młody JR (Brenton Thwaites) zostaje aresztowany za niewielkie przestępstwo. W twardych warunkach więzienia szybko zdaje sobie sprawę, że bez silnej opieki nie ma szans na przetrwanie za kratami.

Młodemu przestępcy udaje się zawrzeć znajomość z groźnym kryminalistą uchodzącym za wroga publicznego numer jeden – Brendanem Lynchem (Ewan McGregor). JR staje się podopiecznym gangstera.

Wszystko ma jednak swoją cenę. Młody chłopak musi pomóc Brendanowi i jego ekipie w ucieczce z więzienia. W nagrodę za udaną akcję, JR dostaje propozycję udziału w napadzie na złoto warte miliony dolarów. 

 

 

 

{youtube}ASN4IU0b5yw{/youtube}

Tytuł polski: Son of a Gun
Tytuł oryginału: Son of a Gun
Reżyseria: Julius Avery
Scenariusz: Julius Avery
Premiera kinowa: 2 stycznia 2015r.
Gatunek: dramat, kryminał
Kraj produkcji: Australia
Czas trwania: 110 min.

wielkie oczyWielkie oczy

Obraz przedstawia historię małżeństwa Margaret i Waltera Keane.

Podczas gdy Margaret, utalentowana malarka, żyła skromnie nad zatoką San Francisco, jej mąż, podając się za twórcę jej obrazów, wiódł wystawne życie w blasku sławy. Pod koniec lat 50. Walter Keane zasłynął dzięki serii portretów dzieci o ogromnych oczach. Tanie reprodukcje jego dzieł sprzedawały się w gigantycznej liczbie w sklepach z narzędziami i na stacjach benzynowych, a ich rzekomy autor stał się częstym gościem programów telewizyjnych.

Sława Waltera nie trwała jednak długo. Przekonania religijne jego żony kazały jej położyć kres kłamstwu i ujawnić oszustwo męża.

 

 

{youtube}op2G_9uIut8{/youtube}

Tytuł polski: Wielkie oczy
Tytuł oryginału: Big Eyes
Reżyseria: Tim Burton
Scenariusz: Scott Alexander, Larry Karaszewski
Premiera kinowa: 2 stycznia 2015r.
Gatunek: biograficzny, dramat
Kraj produkcji: USA
Czas trwania: 105 min.

ugryz mnieUgryź mnie

Leni i Lazar znają się od piaskownicy. Lazar odnosi sukcesy zagranicą; Leni znakomicie wyszło dojrzewanie. Spotkanie po latach przy smutnej okazji pogrzebu ojca Lazara otworzy przed niegdysiejszymi przyjaciółmi drogę do odbudowania więzi nadszarpniętych zębem czasu.

Lazar to wulkan energii, kipiący od lawy zwariowanych pomysłów. Leni, niczym księżniczka na wieży, opędza się od konkurentów, licznie ustawiających się po jej rękę. Wyruszają w podróż. Gdzie szczęście może okazać się niczym żar z przygasającego nad jeziorem ogniska. Może też być ukryte niczym kleszcz w intymności Leni. Lazarowi na pewno nie braknie energii do jego poszukiwań. Czy jednak to wystarczy, by rycerz uszczęśliwił księżniczkę?

 

 

 

{youtube}NsU9oOaEbuY{/youtube}

Tytuł polski: Ugryź mnie!
Tytuł oryginału: Nieposlusni
Reżyseria: Mina Djukic
Scenariusz: Mina Djukic
Premiera kinowa: 2 stycznia 2015r.
Gatunek: dramat
Kraj produkcji: Serbia
Czas trwania: 102 min.

Opisy pochodzą z materiałów dystrybutorów.

Kopia Multikino-wiecej niz kino

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *