Koniec sierpnia w Sopocie pozytywnie zaskoczy bibliofilów i bibliofilki, w dniach 18 – 22 sierpnia zmieniając się w prawdziwą stolicę książki! W tym czasie odbędzie się tu wówczas wielka impreza czytelnicza nawiązująca to najważniejszych targów książki – Literacki Sopot. Wydarzenie to w tym roku debiutuje w miejskim kalendarzu, jednak organizatorzy są zdecydowani, by znalazło się w nim na stałe.

Celem imprezy jest oczywiście promowanie czytelnictwa, zainteresowanie mieszkańców i gości literaturą, promowanie czytania książek jako doskonałego sposobu spędzania wolnego czasu, przeżycia przygody i zadbania o swój rozwój.

I edycja festiwalu Literacki Sopot ma wiele do zaoferowania – w ramach festiwalu odbędą się m.in. liczne spotkania z wybitnymi i popularnymi autorami, targi książki, warsztaty, pokazy filmowe. Nie zabraknie także literackich atrakcji dla najmłodszych.

Wśród zaproszonych gości wymienia się: Annę Brzezińską, Lidię Ostałowską, Ewę Winnicką, Tomasza Kołodziejczaka, Jakuba Ćwieka, Rafała Dębskiego, Jacka Komudę, Rafała Bryndala, Wojciecha Jagielskiego a nawet… Danutę Wałęsę. A to bynajmniej nie koniec listy.

Jedną z atrakcji festiwalu jest cykl spotkań z popularnymi polskimi twórcami fantastyki – więcej przeczytasz o tym TUTAJ.

Organizatorem festiwalu jest Urząd Miasta Sopot, głównym partnerem zaś – Instytut Książki. Organizację Literackiego Sopotu wspierają także: Fundacja Nagrody Literackiej NIKE, Instytut Reportażu i TVP Kultura oraz: Miejska Biblioteka Publiczna im. Józefa Wybickiego, Państwowa Galeria Sztuki, Zatoka Sztuki oraz Towarzystwo Przyjaciół Sopotu – Dworek Sierakowskich.

Szczegółowy program wydarzenia znajdziesz pod adresem: www.literackisopot.pl.

liter-sopott

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *