booooksssPrezentujemy w całości jedną z nominowanych w tym roku do Oscara krótkometrażowych animacji The Fantastic Flying Books of Mr. Morris Lessmore.

Trwający około 15 minut film to urzekająca, pełna humoru i ciesząca oko opowieść o magii książek. Twórcy filmu przyznają, że podczas pracy inspirował ich huragan Katrina, postać Bustera Keatona – amerykańskiego aktora kina niemego, na którym wzorowany jest bohater filmu, Czarodziej z Oz oraz szeroko pojęta miłość do książek. Nietrudno dostrzec także inspiracje zaczerpnięte z kina niemego oraz technikolorowych miusicali, z których słynęło niegdyś studio MGM.

Inne filmy nominowane w tym roku w kategorii Animacja krótkometrażowa to: Dimanche, La Luna, A Morning Stroll oraz Wild Life.

Niestety, na ostatecznej liście nominowanych do Oscara nie znalazła się żadna polska produkcja. O polskich filmach Latająca maszyna oraz Paths of Hate, które miały na to poważne szanse, pisaliśmy TUTAJ.

AKTUALIZACJA (27 lutego 2012): film The Fantastic Flying Books of Mr. Morris Lessmore zgarnął Oscara dla najlepszej krótkometrażowej animacji!

{youtube}tkJPMsWw6Z8{/youtube}

Tytuł: The Fantastic Flying Books of Mr. Morris Lessmore
Reżyseria: Brandon Oldenburg, William Joyce
Czas trwania: 17 min.
Produkcja: USA
Gatunek: animacja, przygodowy, krótkometrażowy

Pełną listę nominacji do tegorocznych Nagród Akademii znajdziesz TUTAJ.
Źródło: Vimeo.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *