Portal Oblicza Kultury objął patronatem tegoroczną edycję czytelniczego wydarzenia Najlepsze książki na zimę.

Tradycja wyboru najlepszych książek na kolejne pory roku znalazła już swoje stałe miejsce na polskim rynku księgarskim oraz w świadomości czytelników. Logotypy konkursów organizowanych przez wortal literacki Granice.pl w ostatnich latach stały się już rozpoznawalne, eksponowane były zarówno w sieci, jak i podczas kolejnych targów książki.

Kolejna odsłona popularnego cyklu

W roku 2011 wybieraliśmy już „Najlepsze książki na wiosnę”, „Najlepsze książki na lato” oraz „Najlepsze książki na jesień”. O akcjach wspominały największe polskie media. Wyniki ogłaszano podczas najważniejszych targów branżowych – podczas Warszawskich Targów Książki czy podczas Targów Książki w Krakowie. W konkursach wzięło udział kilkaset tytułów. W ten sposób w cyklu konkursów i plebiscytów organizowanych przez wortal literacki Granice.pl odbija się jak w zwierciadle polski rynek książki, a my mamy okazję śledzić ważne zjawiska rynkowe.

Trudno się dziwić, że po ogromnym sukcesie cieszącego się tradycyjnie już sporym zainteresowaniem mediów konkursu „Najlepsza książka na jesień”, w którym brało udział kilkadziesiąt tytułów, a w głosowaniu internautów oddano ponad 25 tysięcy głosów firma W&W przystąpiła do organizacji kolejnej inicjatywy – konkursu „Najlepsza książka na zimę”, w którym nominacje poznamy 9 grudnia 2011 roku, podczas Wrocławskich Promocji Dobrych Książek, a którego lista laureatów ogłoszona zostanie w czasie Salonu Dobrej Książki w Łodzi.

Równolegle do oceny jury na stronie internetowej konkursu prowadzone jest głosowanie internautów, którzy również wyróżnią najlepsze książki na długie, zimowe wieczory.

Tegoroczne nominacje znajdziesz TUTAJ.

Wyniki konkursu znajdziesz TUTAJ.

Zgodnie z tradycją, celem konkursu jest wyłonienie i nagrodzenie najlepszych książek w następujących kategoriach:

– kryminał, sensacja, thriller,
– powieści obyczajowe, romanse,
– książki do słuchania,
– horrory, romanse paranormalne,
– książki dla dzieci,
– książki dla młodzieży,
– książki dla rodziców,
– science fiction, fantasy,
– perły z lamusa – albumy, publikacje historyczne, biografie,
– proza polska,
– proza obca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *