Tradycja wyboru najlepszych książek na kolejne pory roku znalazła już swoje stałe miejsce na polskim rynku księgarskim oraz w świadomości czytelników. Logotypy konkursów organizowanych przez wortal literacki Granice.pl w ostatnich latach stały się już rozpoznawalne, eksponowane były zarówno w sieci, jak i podczas kolejnych targów książki.
Kolejna odsłona popularnego cyklu
W roku 2011 wybieraliśmy już „Najlepsze książki na wiosnę”, „Najlepsze książki na lato” oraz „Najlepsze książki na jesień”. O akcjach wspominały największe polskie media. Wyniki ogłaszano podczas najważniejszych targów branżowych – podczas Warszawskich Targów Książki czy podczas Targów Książki w Krakowie. W konkursach wzięło udział kilkaset tytułów. W ten sposób w cyklu konkursów i plebiscytów organizowanych przez wortal literacki Granice.pl odbija się jak w zwierciadle polski rynek książki, a my mamy okazję śledzić ważne zjawiska rynkowe.
Trudno się dziwić, że po ogromnym sukcesie cieszącego się tradycyjnie już sporym zainteresowaniem mediów konkursu „Najlepsza książka na jesień”, w którym brało udział kilkadziesiąt tytułów, a w głosowaniu internautów oddano ponad 25 tysięcy głosów firma W&W przystąpiła do organizacji kolejnej inicjatywy – konkursu „Najlepsza książka na zimę”, w którym nominacje poznamy 9 grudnia 2011 roku, podczas Wrocławskich Promocji Dobrych Książek, a którego lista laureatów ogłoszona zostanie w czasie Salonu Dobrej Książki w Łodzi.
Równolegle do oceny jury na stronie internetowej konkursu prowadzone jest głosowanie internautów, którzy również wyróżnią najlepsze książki na długie, zimowe wieczory.
Tegoroczne nominacje znajdziesz TUTAJ.
Wyniki konkursu znajdziesz TUTAJ.
Zgodnie z tradycją, celem konkursu jest wyłonienie i nagrodzenie najlepszych książek w następujących kategoriach:
– kryminał, sensacja, thriller,
– powieści obyczajowe, romanse,
– książki do słuchania,
– horrory, romanse paranormalne,
– książki dla dzieci,
– książki dla młodzieży,
– książki dla rodziców,
– science fiction, fantasy,
– perły z lamusa – albumy, publikacje historyczne, biografie,
– proza polska,
– proza obca.