lsnienie_coverWażna wiadomość dla wielbicielek i wielbicieli mistrza horroru. Danny Torrance powróci w nowej książce Stephena Kinga.

Główny bohater Lśnienia, chłopiec o tajemniczych zdolnościach, ma teraz 40 lat, pracuje w nowojorskim szpitalu, wykorzystując swą moc do pomagania pacjentom. Niestety, znów upominają się o niego demony… Tym razem musi stawić czoła wampirom, które niezauważone przez nikogo, zabijają ludzi na terenie całych Stanów Zjednoczonych…

Ludzie pytają czasami, czy zapisuje pomysły w notatniku. Nie robię tego! To najlepszy sposób na świecie, by najgorsze pomysły stały się nieśmiertelne – mówi Stephen King – Jeżeli nie prowadzisz notatnika, to te najgorsze pomysły znikają na zasadzie doboru naturalnego. A te ważne zawsze do mnie wracają. Zastanawiałem się co teraz robi Danny Torrance?

Nowa książka Kinga, roboczo nazywana Lśnieniem 2, będzie nosić tytuł Doktor Sen. Torrance będzie w niej najważniejszą postacią. Będzie musiał zmierzyć się z klanem wampirów, które żywią się wysysaną z ludzi energią, zaś najchętniej polują na dzieci o nadprzyrodzonych umiejętnościach. Jeżdżą wozami kempingowymi, wyglądają jak emeryci, którzy spędzają życie podróżując i nigdy nie przekraczają dozwolonej prędkości. Nie zwracają niczyjej uwagi, na twarz przypadkowego przechodnia mogą przywołać co najwyżej lekki uśmiech… Jak pisze sam King, są jak mijane stado ptaków na linii wysokiego napięcia.

Książka ma ukazać się za rok. Wiadomo, że King pracuje nad nią już dwa lata. Jej pierwszy fragment, w którym opisuje wampiry, odczytał na niedawnym spotkaniu z czytelnikami:

{youtubejw}Dd2lf88w-8g{/youtubejw}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *