dungeons_wladca_ciemnosciNiedawno trafiła na sklepowe półki druga odsłona gry DungeonsDungeons: Władca Ciemności w której wrócimy do mrocznego świata podziemi, by budować straszliwe lochy i niszczyć wszystkich przeciwników, którzy staną nam na drodze, lub nawet będą tylko przechodzić obok.

Dungeons to gra strategiczna (RTS) z elementami poczciwego RPG, umożliwiającymi nam rozwój postaci naszego Lorda. Budujemy lochy pełne skarbów i potworów, zwabiamy doń bohaterów, by w chwili ich największego triumfu pozbawić ich życia i cennej energii duchowej, dzięki której rośniemy w siłę. Wypełniamy zadania, rywalizujemy z innymi władcami podziemi, zatruwamy życie wszelkim dobrym istotkom.

Pierwsza część Dungeons ukazała się w Polsce dopiero kilka miesięcy po premierze światowej (w lipcu) i u nas wciąż jest jeszcze dośc nowa, dlatego plany Kalypso Media, aby wydać kolejną część mogą być nieco zaskakujące.

Dungeons: Władca Ciemności będzie bezpośrednią kontynuacją pierwszej części gry. Otrzymamy w niej nową kampanię oraz, co bardzo ważne, tryb wieloosobowy, którego brakowało w części pierwszej. W grze wieloosobowej będziemy mogli wcielić się w różne postacie, m. in. w Minosa, Władcę Podziemi, Króla Zombie i Kalypso, którzy w części pierwszej byli najważniejszymi bossami. Do dyspozycji będziemy mieć trzy czteroosobowe tryby: Deathmatch, King of the Hill oraz Survival. Pojawią się także niedostępne w kampanii specjalne gadżety i umiejętności.
Dungeons_dodatek
Druga odsłona serii ma oferować ten sam klimat, co część pierwsza: mroczny i pełen humoru jednocześnie. Grafika przedstawia się obiecująco. Pojawią się nowi przeciwnicy, umiejętności i lokacje, m. in. lodowe lochy i jaskinie, które ładnie prezentują się na pierwszych grafikach z gry. Twórcy zapowiadają także pełny dubbing aktorski (ciekawe, czy będzie wreszcie także i w polskiej wersji; Dungeons miało niestety kinową wersję spolszczenia). Gra ma być bardziej dopracowana i uzupełniona o elementy, których zabrakło w pierwszej części.
Dungeons_dodatek22
dungeons_dodatek2
Producent: Realmforge Studios
Wydawca: Kalypso Media
Dystrybutor w Polsce: CD Projekt
Gatunek: strategiczne
Premiera światowa: 23 września 2011
Premiera w Polsce: 30 września 2011
Platforma: PC
Tryb gry: single / multiplayer    
Nośnik: 1 DVD
Tryb multiplayer: Internet; liczba graczy: 1-4
Wymagania wiekowe: 12+
Cena w dniu premiery: 59,99 zł

{youtube}ro8AJGTlMAA{/youtube}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *