still alice Serdecznie zapraszamy na najnowszy przegląd premier!

Motyl Still Alice

Dzieło jest ekranizacją debiutanckiej powieści Lisy Genovy, neurobiologa z uniwersytetu Harvarda. Bohaterką historii jest 50-latka, matka trojga dorosłych już dzieci, mężatka, wykładowczyni uniwersytecka, u której lekarze diagnozują wczesne stadium choroby Alzheimera. Kobieta za wszelką cenę stara się nie zmieniać swojego stylu życia i korzystać z każdej chwili pamięci, która jej pozostała.

 

 

 

 

{youtube}9zdfjyhAPig{/youtube}

Tytuł polski: Motyl Still Alice
Tytuł oryginału: Still Alice
Reżyseria: Richard Glatzer, Wash Westmoreland
Scenariusz: Richard Glatzer, Wash Westmoreland
Premiera kinowa: 3 kwietnia 2015r.
Gatunek: dramat
Kraj produkcji: USA
Czas trwania: 99 min.

furious 7Szybcy i wściekli 7

Tej prędkości, tej wściekłości nigdy dość! Dominic Toretto, Brian O’Conner, Letty Ortiz i inni szybcy i wściekli wracają na ekrany kin. Za każdym razem twórcy filmu starają się przebić efekty poprzedniej części, tak będzie i tym razem – zwłaszcza że motywem przewodnim filmu będzie zemsta. Tyle że ta nie będzie słodka, a wyrafinowana, brutalna i skuteczna – Ian Shaw planuje pomścić śmierć brata – Owena. W filmie po raz ostatni zobaczymy Paula Walkera. Seria „Szybcy i wściekli” jest niespotykanym dotąd w kinematografii fenomenem i zasłużyła na miano filmów kultowych. Dotąd „Szybcy i wściekli” zarobili na świecie ponad 2,3 miliarda dolarów.

 

 

 

 

{youtube}lcE4yOZvcpY{/youtube}

Tytuł polski: Szybcy i wściekli 7
Tytuł oryginału: Furious 7
Reżyseria: James Wan
Scenariusz: Chris Morgan
Premiera kinowa: 10 kwietnia 2015r.
Gatunek: akcja
Kraj produkcji: Japonia, USA
Czas trwania: 140 min.

domDom

Och to Buw, sympatyczny przybysz z innej planety, której mieszkańcy zmieniają kolor w zależności od nastroju, w jakim się znajdują. Pewnego dnia Buwy postanawiają znaleźć sobie nowy dom. Lądują na Ziemi z zamiarem podbicia jej i przenoszą wszystkich ludzi w inne miejsce. Och dostaje mieszkanie i zaprasza inne Buwy na parapetówkę. Niechcący wysyła zaproszenie do wszystkich we wszechświecie, w tym do największego wroga Buwów, niesamowitego Gorga. Jak można się domyślać, Buwy nie są zadowolone z takiego obrotu spraw i Och musi uciekać przed ich gniewem. W drodze poznaje Tip, pełną energii, bystrą i nieustraszoną nastolatkę, która jako jedyna ukryła się przed najazdem Buwów i uniknęła przesiedlenia. Początkowo Och i Tip podchodzą do siebie z dystansem, szybko jednak znajdują wspólny język. Okazuje się bowiem, że Och może pomóc Tip odnaleźć przesiedloną przez Buwów matkę, a ona ma samochód, który pozwala im się przemieszczać. Dzięki Ochowi Tip przeżyje największą przygodę swego życia, a dzięki niej on pozna znaczenie przyjaźni, poczucia humoru i rodziny.

 

 

 

{youtube}BLBuzUIjs8g{/youtube}

Tytuł polski: Dom
Tytuł oryginału: Home
Reżyseria: Tim Johnson
Scenariusz: Matt Ember, Tom J. Astle
Premiera kinowa: 10 kwietnia 2015r.
Gatunek: animacja, fantasy, przygodowy
Kraj produkcji: USA
Czas trwania: 94 min.

w kręguW kręgu

Zurych, połowa lat 50. Nieśmiały młody nauczyciel Ernst Ostertag przyłącza się do stowarzyszenia wydającego magazyn „W kręgu”. Tam poznaje artystę drag queen Roebiego Rappa. Chociaż Ernst i Roebi zakochują się w sobie, jednak bardzo dużo ich dzieli. Dla Roebiego jest to pierwsza prawdziwa miłość, która sprawia, że chłopak rozkwita. Ernst natomiast boi się, że jego związek nie zostanie zaakceptowany przez jego arystokratyczną rodzinę, a także, że może przeszkodzić mu w wykonywaniu zawodu nauczyciela. Sytuacja komplikuje się, kiedy wród osób związanych z magazynem „W kręgu” dochodzi do serii morderstw. Policja przeprowadza upokarzającą inwigilację osób należących do stowarzyszenia. Rozpoczynają się pierwsze prześladowania gejów w liberalnej dotąd Szwajcarii.

 

 

 

{youtube}owggkamma1E{/youtube}

Tytuł polski: W kręgu
Tytuł oryginału: Der Kreis
Reżyseria: Stefan Haupt
Scenariusz: Stefan Haupt, Christian Felix, Ivan Madeo, Urs Frey
Premiera kinowa: 10 kwietnia 2015r.
Gatunek: melodramat
Kraj produkcji: Szwajcaria
Czas trwania: 100 min.

dystansDystans

Komedia absurdu Sergia Caballero, muzyka i artysty konceptualnego, reżysera Finisterrae, dyrektora poświęconego muzyce elektronicznej i multimediom festiwalu Sónar. Przetrzymywany w opuszczonej syberyjskiej elektrowni artysta zleca karłom-telepatom kradzież tytułowego przedmiotu. Odrealnione miejsce i postaci (m.in. beczka układająca haiku) tworzą dziwny, surrealistyczny świat. Dystans to zarazem heist movie, parodia Stalkera Tarkowskiego i melancholijna oda do poszukiwaczy lepszego życia.

 

 

 

 

{youtube}07rptRt5v2Y{/youtube}

Tytuł polski: Dystans
Tytuł oryginału: La distancia
Reżyseria: Sergio Caballero
Scenariusz: Sergio Caballero
Premiera kinowa: 10 kwietnia 2015r.
Gatunek: sci-fi, komedia kryminalna
Kraj produkcji: Hiszpania
Czas trwania: 80 min.

siłyZe wszystkich sił

Julien, jak wszystkie nastolatki, marzy o przygodach i mocnych wrażeniach, które dla osoby niepełnosprawnej są trudne do realizacji. By osiągnąć swój cel, osiemnastolatek namawia swego ojca do wspólnego startu w triatlonie IRONMAN w Nicei. Jedna z najtrudniejszych konkurencji sportowych na nowo zbliża rodzinę rozpadającą się pod ciężarem kalectwa syna. Wspierani przez najbliższych oraz grono przyjaciół ojciec i syn podejmują niewiarygodnie trudne wyzwanie. W tej opowieści kładzie się nacisk na wagę więzi rodzinnych, co w tym kontekście, ma ogromne znaczenie.

 

 

 

 

{youtube}oFb8FAEfr_Q{/youtube}

Tytuł polski: Ze wszystkich sił
Tytuł oryginału: De toutes nos forces
Reżyseria: Nils Tavernier
Scenariusz: Nils Tavernier, Laurent Bertoni, Pierre Leyssieux
Premiera kinowa: 10 kwietnia 2015r.
Gatunek: dramat obyczajowy
Kraj produkcji: Belgia, Francja
Czas trwania: 86 min.

selmaSelma

Po odebraniu Pokojowej Nagrody Nobla, Martin Luther King (David Oyelowo) wraca do USA, gdzie czekają go nowe wyzwania. Jest rok 1965, a walka o prawa obywatelskie Afroamerykanów wchodzi w decydującą fazę. Z miasta Selma w kierunku Montgomery wyrusza marsz protestacyjny, brutalnie spacyfikowany przez siły porządkowe działające z polecenia słynącego z rasistowskich poglądów gubernatora George’a Wallace’a (Tim Roth). Jednak poruszająca relacja telewizyjna, pokazująca rozbicie pokojowego demonstracji, sprawia, że do Selmy z całego kraju ściągają ogromne rzesze ludzi o różnym kolorze skóry i wyznaniu. W stronę Montgomery kieruje się wielotysięczny tłum, któremu przewodzi sam King. Prezydent USA Lyndon Johnson (Tom Wilkinson), świadomy, że gubernator Wallace zrobi wszystko, by demonstranci nie zaznali spokoju, gorączkowo szuka rozwiązania, które pozwoli uniknąć rozlewu krwi i szeroko relacjonowanej przez media katastrofy wizerunkowej demokratycznej Ameryki.

 

 

 

{youtube}x6t7vVTxaic{/youtube}

Tytuł polski: Selma
Tytuł oryginału: Selma
Reżyseria: Ava DuVernay
Scenariusz: Paul Webb, Ava DuVernay
Premiera kinowa: 10 kwietnia 2015r.
Gatunek: biograficzny, thriller, polityczny
Kraj produkcji: USA, Wielka Brytania
Czas trwania: 127 min.

z jednej krwiZ jednej krwi

“Z jednej krwi” to pokazywany na festiwalu w Cannes i nagrodzony w Turynie, jeden z najlepiej ocenionych przez światową krytykę francuskich filmów 2014 roku. 18-letni Jason Dorkel należy do żyjącej na uboczu, francuskiej społeczności wędrowców. Zbliża się dzień jego chrztu, gdy po wieloletniej odsiadce wychodzi z więzienia Fred – jego starszy brat – wywracając świat Jasona do góry nogami. Razem bracia Dorkel wyruszają na wyprawę, by dokonać ostatniego skoku, którego stawką będzie drogocenny ładunek. „Z jednej krwi” to nowocześnie opowiedziana, wciągająca i trzymająca w napięciu opowieść, błyskotliwie łącząca konwencję thrillera z poetyką filmu dokumentalnego.

 

 

 

 

{youtube}qYDrH7pHcsM{/youtube}

Tytuł polski: Z jednej krwi
Tytuł oryginału: Mange tes morts
Reżyseria: Jean-Charles Hue
Scenariusz: Jean-Charles Hue
Premiera kinowa: 10 kwietnia 2015r.
Gatunek: dramat
Kraj produkcji: Francja
Czas trwania: 94 min.

sveinSvein i szczur

Ekranizacja niezwykle popularnej norweskiej książki o przygodach Sveina i jego szczura o imieniu Halvorsen. Pełna akcji i przygód opowieść o tym, że warto liczyć na pomoc przyjaciół i wspólnie z nimi stawiać czoła kłopotom, problemom czy uprzedzeniom, nawet wtedy gdy dotyczą tylko… szczura. Siedmioletni Svein i szczur Halvorsen są nierozłączni. Chłopiec chce, by jego pupil wziął udział w organizowanym co roku konkursie dla zwierząt domowych. Jednak nie wszyscy są przekonani do tego pomysłu. Twierdzą, że zwykły szczur nie powinien konkurować z psem czy kotem. Jakby tego było mało, Halvorsen sprawia co chwila problemy – przynajmniej tak widzą to rodzice Sveina. Szczur wciąż ucieka, psoci i przez to stawia na baczność całą rodzinę. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy w szkole Sveina wybucha panika w związku z podejrzeniem szczurzej inwazji. Czy chłopcu uda się przekonać wszystkich o tym, że Halvorsen nie jest groźny i zasługuje na udział w konkursie? Z pomocą przyjdą mu przyjaciele z klasy.

 

 

 

{youtube}716ZUOeISg8{/youtube}

Tytuł polski: Svein i szczur
Tytuł oryginału: Svein og rotta
Reżyseria: Magnus Martens
Scenariusz: Siv Rajendram Eliassen, Kristin Ulseth
Premiera kinowa: 10 kwietnia 2015r.
Gatunek: familijny
Kraj produkcji: Norwegia
Czas trwania: 72 min.

Opisy pochodzą z materiałów dystrybutorów.

Kopia Multikino-wiecej niz kino

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *