rzymska aureola Zapraszamy na najnowszy przegląd premier!

Rzymska aureola

W końcu Gianfranco Rosi zdecydował się wrócić w rodzinne strony i opowiedzieć o krętej drodze na skraju rzymskiej metropolii. Po dwóch latach, jakie reżyser spędził w minivanie, powstała „Rzymska aureola”. Tytuł oryginalny filmu – „Sacro GRA” pochodzi od skrótu GRA, oznaczającego Grande Raccordo Anulare, czyli 68-kilometrowa obwodnica wokół Rzymu. Co można zobaczyć, gdy na chwilę zatrzymamy się w okolicach tej trasy? W dzień sznurki samochodów, w nocy nieco abstrakcyjne taśmy zlewających się ze sobą, kolorowych świateł. Gianfranco Rosi dostrzega tu jednak coś więcej i pokazuje nam życie w cieniu bezosobowych, betonowo-asfaltowych konstrukcji.

 

 

{youtube}CjqzPEusENk{/youtube}

Tytuł polski: Rzymska aureola
Tytuł oryginału: Sacro GRA
Reżyseria: Gianfranco Rosi
Scenariusz: Gianfranco Rosi
Premiera kinowa: 6 lutego 2015r.
Gatunek: dokumentalny
Kraj produkcji: Francja, Włochy
Czas trwania: 87 min.

dzika drogaDzika droga

Reżyser Jean-Marc Vallée („Witaj w klubie”), laureatka Oscara Reese Witherspoon („Spacer po linie”) i nominowany do Oscara scenarzysta i pisarz Nick Hornby („Była sobie dziewczyna”) podjęli się zekranizowania bestsellerowej powieści Cheryl Strayed, opowiadającej o zmaganiach z uzależnieniem od heroiny, rozpadem małżeństwa i kryzysie życiowym, które pchnęły bohaterkę do radykalnej decyzji. Po śmierci matki (Laura Dern) Cheryl postanawia przebyć trasę, liczącą ponad 1100 mil, czyli szlak turystyczny Pacific Crest Trail. Trudna, wyczerpująca podróż pozwala bohaterce pokonać demony i znaleźć w sobie siłę.

 

 

 

 

{youtube}bCGqu9acZxE{/youtube}

Tytuł polski: Dzika droga
Tytuł oryginału: Wild
Reżyseria: Jean-Marc Vallee
Scenariusz: Nick Hornby
Premiera kinowa: 6 lutego 2015r.
Gatunek: biograficzny, dramat
Kraj produkcji: USA
Czas trwania: 115 min.

zjazdZjazd absolwentów

Nagroda FIPRESCI na 70. MFF w Wenecji i główna nagroda w Konkursie Filmy o Sztuce 14. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty. Pomiędzy fabułą, dokumentem a performansem. Znana z kontrowersyjnych akcji szwedzka artystka Anna Odell była prześladowana w szkole przez rówieśników. 20 lat później nie została zaproszona na zjazd absolwentów. Realizuje więc jego rekonstrukcję ze swoim udziałem. To jednak połowa projektu. Następnie Odell postanawia skonfrontować się z oprawcami.

 

 

 

 

{youtube}Oc2rq96Fpm0{/youtube}

Tytuł polski: Zjazd absolwentów
Tytuł oryginału: Atertraffen
Reżyseria: Anna Odell
Scenariusz: Anna Odell
Premiera kinowa: 6 lutego 2015r.
Gatunek: dramat
Kraj produkcji: Szwecja
Czas trwania: 88 min.

warsawWarsaw by night

Oto cztery kobiety, które mają własne zdanie na temat miłości i związków z mężczyznami. Iga (Iza Kuna), mężatka, która żyje w udanym związku z artystą (Leszek Lichota), wciąż głodna jest intensywnych doznań. Poszukiwania doprowadzą ją do spotkania ze skrajnie różnymi odcieniami miłości, których doświadczają współczesna femme fatale (Joanna Kulig) oraz kobieta zdradzana (Agata Kulesza). Radykalnej odmiany potrzebuje też atrakcyjna trzydziestolatka Maja (Roma Gąsiorowska). Szuka mężczyzny, który wywróci jej świat do góry nogami. Taką miłość odnalazła być może Renata (Marta Mazurek), poznająca miasto u boku Konrada (Józef Pawłowski). Wszystkim bohaterkom towarzyszy kipiąca emocjami, nastrojowa Warszawa, która w jedną noc może zmienić całe ich życie.

 

 

 

{youtube}WzrtpQIlYIg{/youtube}

Tytuł oryginału: Warsaw by night
Reżyseria: Natalia Koryncka-Gruz
Scenariusz: Marek Modzelewski
Premiera kinowa: 6 lutego 2015r.
Gatunek: dramat, komedia
Kraj produkcji: Polska
Czas trwania: 95 min.

serenaSerena

George i Serena osiadają w Karolinie Północnej. Wykorzystując naturalne zasoby lasów, rozwijają imperium składów drewna. Serena, dzięki swojej przedsiębiorczości i kierowniczym umiejętnościom może dorównać każdemu mężczyźnie w zarządzaniu posiadłością i majątkiem. Wspólnie z mężem stanowią znakomitą parę, której nic nie jest w stanie przeszkodzić w realizacji wspólnych planów i ambicji. Niestety przyszłość imperium składów drewna George’a Pembertona staje pod znakiem zapytania, kiedy okazuje się, że żona potentata jest bezpłodna. Wszystko wskazuje na to, że spadek przypadnie nieślubnemu synowi męża. Serena, nie zamierza pogodzić się z takim stanem rzeczy.

 

 

 

{youtube}JtrlPZh2Rag{/youtube}

Tytuł polski: Serena
Tytuł oryginału: Serena
Reżyseria: Susanne Bier
Scenariusz: Christopher Kyle
Premiera kinowa: 6 lutego 2015r.
Gatunek: dramat
Kraj produkcji: Czechy, USA
Czas trwania: 109 min.

polskiePolskie gówno

„Polskie gówno” to wściekły musical w reżyserii Grzegorza Jankowskiego. Film na podstawie scenariusza Tymona Tymańskiego odsłania kulisy show-biznesu i przenosi widza na backstage, gdzie dzieją się naprawdę hardcore’owe sceny. To historia zespołu Tranzystory – ekipy rock’n’rollowych wyjadaczy, którzy pod wodzą wąsatego menago ruszają w Polskę, aby wypromować swoją nową płytę. Mimo hektolitrów krwi, potu i wódki, ich kariera stoi w miejscu. Na domiar złego menadżer zgarnia wszystkie najładniejsze groupies i większość kasy tylko dla siebie. Wyjściem wydaje się jedynie romans z tajemniczym bożkiem szołbizu.

 

 

 

 

{youtube}bRkmQ-PHc8E{/youtube}

Tytuł oryginału: Polski gówno
Reżyseria: Grzegorz Jankowski
Scenariusz: Tymon Tymański
Premiera kinowa: 6 lutego 2015r.
Gatunek: musical, satyra
Kraj produkcji: Polska
Czas trwania: 93 min.

turystaTurysta

Turysta to inteligentna intymna tragikomedia, przypominająca Rzeź Romana Polańskiego lub Lśnienie Stanleya Kubricka. Nagrodzony na festiwalu w Cannes w 2014 roku film jest emocjonującą tragifarsą, wnikliwą analizą ról, jakie pełnią kobieta i mężczyzna, a także ciekawą analizą kryzysu w związku. Tomas i Ebba jadą z dwójką dzieci w Alpy Francuskie na narty. świeci słońce, ośnieżone stoki narciarskie wyglądają imponująco. Gdy wszyscy jedzą lunch na tarasie restauracji, nagle schodzi na nich lawina. Ebba instynktownie chroni swoje dzieci, ale Tomas zabiera telefon i ucieka. Nikomu nic się nie stało, ale trudno po czymś takim żyć jak kiedyś. Tomas i Ebba chcą ocalić swój związek, ale najpierw muszą zrozumieć, kim są i jakie role pełnią. Sytuacja się komplikuje, gdy na jaw wychodzą skrywane dotąd tajemnice.

 

 

 

{youtube}XcDxbu01pO8{/youtube}

Tytuł polski: Turysta
Tytuł oryginału: Force Majeure
Reżyseria: Ruben Ostlund
Scenariusz: Ruben Ostlund
Premiera kinowa: 6 lutego 2015r.
Gatunek: dramat
Kraj produkcji: Dania, Francja, Norwegia, Szwecja
Czas trwania: 118 min.

jupiterJupiter: Intronizacja

Jupiter Jones (Mila Kunis) urodziła się pod osłoną nocnego nieba, a jej narodzinom towarzyszyły znaki świadczące o tym, że jest stworzona do wielkich rzeczy. Dorosła już Jupiter nadal chce sięgać gwiazd, ale na ziemię sprowadzają ją obowiązki sprzątaczki toalet i niekończąca się passa nieudanych związków. Dopiero gdy na Ziemię przybywa Caine (Channing Tatum), genetycznie zaprogramowany były zwiadowca wojskowy, którego celem jest odnalezienie Jupiter, zaczyna ona dostrzegać przeznaczenie, które czekało na nią cały czas: w jej kodzie genetycznym jest bowiem zapisane, że jest spadkobierczynią niezwykłego dziedzictwa, które może zmienić układ sił we wszechświecie.

 

 

 

 

{youtube}xeU5bZs4OA0{/youtube}

Tytuł polski: Jupiter: Intronizacja
Tytuł oryginału: Jupiter Ascending
Reżyseria: Andy Wachowski, Lana Wachowski
Scenariusz: Andy Wachowski, Lana Wachowski
Premiera kinowa: 6 lutego 2015r.
Gatunek: akcja, sci-fi
Kraj produkcji: USA
Czas trwania: 125 min.

barbieBarbie: Super księżniczki

Barbie™ wciela się tym razem w postać w Kary™, współczesnej księżniczki. Pewnego dnia Kara zostaje pocałowana przez magicznego motyla i odkrywa w sobie niezwykłą moc, która pozwala jej na przemianę w Super Iskrę, jej tajemnicze walczące ze złem alter ego! Szybko jednak okazuje się, jej zazdrosna kuzynka także łapie motyla i zamienia się w Mocną Iskrę, rywalkę Kary. Walka bohaterek staje się coraz poważniejsza aż do chwili, kiedy poznają prawdziwego wroga królestwa. Czy będą teraz w stanie odłożyć na bok swoje niesnaski i stworzyć jedna super drużynę? Wznieś się na wyżyny i odkryj, że nie istnieje siła potężniejsza od siły przyjaźni!

 

 

 

 

{youtube}A_-Yl35n2Iw{/youtube}

Tytuł polski: Barbie: Superksiężniczki
Tytuł oryginału: Barbie in Princess Power
Reżyseria: Ezekiel Norton
Scenariusz: Marsha F. Griffin
Premiera kinowa: 6 lutego 2015r.
Gatunek: animacja
Kraj produkcji: USA
Czas trwania: 74 min.

dzieńDzień z życia blondynki

Bohaterką rozbrajającej komedii „Dzień z życia blondynki” jest Meghan Miles (Elizabeth Banks), która właśnie miała zły dzień. Naprawdę baaardzo zły dzień! Meghan jest dziennikarką z Los Angeles, której marzeniem jest prowadzenie wiadomości w jednej z czołowych stacji telewizyjnych. Wszystko wywraca się do góry nogami, gdy rzuca ją narzeczony, a dziewczyna traci szansę na awans. Ale od czego są najlepsze przyjaciółki! Ubierają ją w prowokacyjną żółtą sukienkę i organizują szalony wieczór na mieście. Atmosfera najmodniejszego nocnego klubu wszystkim poprawia nastrój i nawet urocza Meghan zaczyna zuchwale flirtować z przystojnym barmanem, Gordonem (James Marsden). To, co wydarzyło się następnego dnia, gdy Meghan obudziła się w mieszkaniu Gordona, w zupełnie nie znanej sobie dzielnicy LA, uruchomiło serię niefortunnych zdarzeń. I tak, w jeden dzień, porządna dziewczyna przeżyje kilka mało chwalebnych przygód.

 

 

{youtube}RP4vb8g1oY4{/youtube}

Tytuł polski: Dzień z życia blondynki
Tytuł oryginału: Walk of Shame
Reżyseria: Steven Brill
Scenariusz: Steven Brill
Premiera kinowa: 6 lutego 2015r.
Gatunek: komedia
Kraj produkcji: USA
Czas trwania: 95 min.

bramNiesforny Bram

Niesforny Bram to film szczególny ze względu na ciekawie zarysowaną relację między światem dorosłych i dzieci, a także konstrukcję filmowej opowieści. Bram jest wyjątkowo ciekawskim chłopcem. Nie może usiedzieć w miejscu i ma głowę pełną pytań i pomysłów. Jego zachowanie nie stanowiło do tej pory problemu, ale sytuacja zmienia się od dnia, w którym chłopiec zaczyna naukę w szkole. Początkowo podekscytowany tym, że będzie to miejsce, gdzie dostanie odpowiedź na wszystkie nurtujące go pytania, z czasem zaczyna mieć problem z rutyną i zasadami panującymi w klasie. Jego wychowawca po wielokrotnym zwracaniu mu uwagi zaczyna tracić cierpliwość. Tak zaczyna się seria zabawnych nieporozumień między Bramem i nauczycielem, jednak dzięki zaangażowaniu i pomysłowości ich obu, a także rodziców chłopca pojawi się szansa na porozumienie i uczynienie ze szkoły miejsca, w którym Bram będzie się czuł szczęśliwy.

 

 

{youtube}fe2-goW309A{/youtube}

Tytuł polski: Niesforny Bram
Tytuł oryginału: Brammetje Baas
Reżyseria: Anna van der Heide
Scenariusz: Tamara Bos
Premiera kinowa: 6 lutego 2015r.
Gatunek: familijny
Kraj produkcji: Holandia
Czas trwania: 83 min.

Opisy pochodzą z materiałów dystrybutorów.

Kopia Multikino-wiecej niz kino

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *