siódmy syn Zapraszamy na najnowszy przegląd kinowych premier!

Siódmy syn

Przez wieki ludzie chronieni byli przed siłami ciemności przez zakon szlachetnych wojowników spod znaku Sokoła. Ostał się z nich tylko jeden: Mistrz Gregory, siwowłosy pogromca demonów o języku tak ciętym, jak jego miecz. Jako łowca wiedźm, onegdaj został uwiedziony przez ich królową, a jego największym błędem było okazanie jej litości… Teraz musi zapłacić za to wysoką cenę, ponieważ skrywane od lat mroczne sekrety zaczynają wychodzić na światło dzienne… Królowa Wiedźm, Mateczka Malkin, po tym jak została zdradzona przez mężczyznę, którego kochała najmocniej, gnije w więzieniu, a jej żądza zemsty jest coraz silniejsza. Jedyną nadzieją na pokonanie sił zła jest Tom, Siódmy Syn, rozdarty pomiędzy swoją wiekową powinnością a chęcią prowadzenia spokojnego, rodzinnego życia. On również skrywa mroczną tajemnicę…

 

 

{youtube}XuvL73K4E9E{/youtube}

Tytuł polski: Siódmy syn
Tytuł oryginału: Seventh Son
Reżyseria: Sergey Bodrov
Scenariusz: Charles Leavitt, Max Borenstein, Steven Knight, Matt Greenberg
Premiera kinowa: 23 stycznia 2015r.
Gatunek: familijny, fantasy, przygodowy
Kraj produkcji: USA, Chiny, Kanada, Wielka Brytania
Czas trwania: 102 min.

carteCarte Blanche

Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, poruszająca historia nauczyciela z liceum, który – aby zachować ukochaną pracę i przygotować uczniów do matury – ukrywa przed światem, że stopniowo traci wzrok. Kacper (Andrzej Chyra), uwielbiany przez uczniów nauczyciel historii z lubelskiego liceum, zaczyna stopniowo tracić wzrok. Diagnoza lekarska nie pozostawia złudzeń. Mężczyźnie, z powodu wady genetycznej, grozi trwała ślepota. Początkowo załamany, ostatecznie postanawia ukryć przed przełożonymi problemy zdrowotne, aby zachować pracę i doprowadzić do matury swoich uczniów. Jedynym powiernikiem tajemnicy nauczyciela zostaje jego najlepszy przyjaciel Wiktor (Arkadiusz Jakubik). Kacper, zmagając się z nową sytuacją i nowymi wyzwaniami, nawiązuje bliską przyjaźń z koleżanką z pracy (Urszula Grabowska) i próbuje pomóc zbuntowanej uczennicy, która ukrywa swój własny sekret.

 

 

 

{youtube}HZaJr-KGqeQ{/youtube}

Tytuł oryginału: Carte Blanche
Reżyseria: Jacek Lusiński
Scenariusz: Jacek Lusiński
Premiera kinowa: 23 stycznia 2015r.
Gatunek: dramat obyczajowy
Kraj produkcji: Polska
Czas trwania: 106 min.

mortdecaiBezwstydny Mortdecai

Mortdecai wśród płci pięknej znany jest ze swego uroku oraz najbardziej zniewalającego wąsa na Wyspach Brytyjskich. Pewnego dnia wpada na trop zaginionego obrazu Goi zawierającego wskazówki pozwalające przejąć konto bankowe pełne zrabowanego złota. Mortdecai z właściwym sobie wdziękiem i nonszalancją rusza tropem obrazu, flirtując przy tym z niemal każdą napotkaną pięknością. Apetyt na skarb ma jednak także rosyjski oligarcha, amerykański miliarder i pewien tajemniczy terrorysta. Największym rywalem Mortdecaia okaże się jednak jego dawny kolega, a obecnie agent wywiadu Alistair Martland (Ewan McGregor), który ma chrapkę nie tylko na obraz Goi, ale także na piękną żonę Charliego – Johannę (Gwyneth Paltrow).

 

 

 

{youtube}ryB3BQRBvgo{/youtube}

Tytuł polski: Bezwstydny Mortdecai
Tytuł oryginału: Mortdecai
Reżyseria: David Koepp
Scenariusz: Eric Aronson
Premiera kinowa: 23 stycznia 2015r.
Gatunek: komedia, akcja
Kraj produkcji: USA
Czas trwania: 100 min.

hiszpankaHiszpanka

To megaprodukcja z międzynarodową obsadą, o zapomnianym w polskiej historii, jedynym zwycięskim powstaniu – Powstaniu Wielkopolskim. W „Hiszpance” nic nie jest oczywiste, ponieważ do wyzwoleńczej walki włącza się grupa telepatów. Siły zbrojne stają na równi z siłami umysłu. W roli głównej zobaczymy Jana Frycza, jako jednego z najsłynniejszych polskich pianistów i polityków – Ignacego Jana Paderewskiego, który w dramatycznych okolicznościach próbuje dotrzeć do Polski. Zamierza mu w tym przeszkodzić pracujący dla pruskiej armii mroczny Doktor Abuse (Crispin Glover). W grupie spirytystów ratujących Mistrza przed atakiem medium znajdują się kochankowie (Jakub Gierszał i Patrycja Ziółkowska) gotowi poświęcić wszystko – dla wolności Ojczyzny i dla siebie nawzajem. 

 

 

 

{youtube}WYQH4irVogI{/youtube}

Tytuł oryginału: Hiszpanka
Reżyseria: Łukasz Barczyk
Scenariusz: Łukasz Barczyk
Premiera kinowa: 23 stycznia 2015r.
Gatunek: historyczny, kryminał, akcja
Kraj produkcji: Polsa
Czas trwania: 110 min.

czarny białyCzarny węgiel, kruchy lód

“Czarny węgiel, kruchy lód” to błyskotliwy, nastrojowy kryminał, nawiązujący do klasyków kina noir (reżyser wspomina o inspiracji „Sokołem maltańskim” i „Trzecim człowiekiem”) i przewrotnych gangsterskich filmów z Hong Kongu. W kilkunastu fabrykach, rozproszonych po całej prowincji, w transporcie węgla odnalezione zostają fragmenty ludzkiego ciała. Policja podejrzewa pracowników firmy przewozowej. Przy próbie aresztowania padają strzały – oprócz podejrzanych ginie dwójka policjantów. Prowadzący akcję Zhang Zili (nagrodzony aktorskim Niedźwiedziem Liao Fan) zostaje odsunięty od obowiązków. Pięć lat później, pogrążony w nałogu alkoholowym, trafia przypadkiem na dawnego współpracownika. Okazuje się, że w sprawie pojawiło się kilka nowych tropów, prowadzących do jednej kobiety – prześladowanej, a może chronionej przez tajemniczego mordercę.

 

 

 

{youtube}BjIZoy9-xm8{/youtube}

Tytuł polski: Czarny węgiel, kruchy lód
Tytuł oryginału: Bai ri yan huo
Reżyseria: Yi’nan Diao
Scenariusz: Yi’nan Diao
Premiera kinowa: 23 stycznia 2015r.
Gatunek: thriller
Kraj produkcji: Chiny
Czas trwania: 106 min.

birdmanBirdman

Czarna komedia wreżyserii Alejandro Gonzáleza Iñárritu, twórcy filmów: ”Amores perros”, ”Babel” i ”21 gramów”. Tragikomiczne perypetie aktora, który niegdyś zyskał sławę jako bohater serii hollywoodzkich filmów o komiksowym superbohaterze, a teraz próbuje wystawić na Broadwayu sztukę we własnej adaptacji i reżyserii, z sobą samym w roli głównej. Jeśli chce doprowadzić do premiery, musi stawić czoło licznym przeciwnościom losu i własnemu ego, odzyskać zaufanie bliskich, odbudować zrujnowaną karierę i odnaleźć siebie. W rolach głównych: Michael Keaton, Zach Galifianakis, Edward Norton, Andrea Riseborough, Amy Ryan, Emma Stone i Naomi Watts.

 

 

{youtube}8wM86-LAItg{/youtube}

Tytuł polski: Birdman
Tytuł oryginału: Birdman
Reżyseria: Alejandro Gonzalez Inarritu
Scenariusz: Alejandro Gonzalez Inarritu, Nicolas Giacobone, Alexander Dinelaris, Armando Bo
Premiera kinowa: 23 stycznia 2015r.
Gatunek: dramat, komedia
Kraj produkcji: USA
Czas trwania: 119 min.

quinquinMały Quinquin

Spokojną wiejską okolicą wstrząsa seria morderstw: poćwiartowane szczątki zabójca chowa w krowich trzewiach. Śledztwo prowadzi dwóch ekscentrycznych policjantów: van der Weyden i Carpentier (nazwisko kapitana van der Weydena należy kojarzyć z tworzącym w XV wieku flamandzkim malarzem Rogierem van der Weydenem), przypominających podobną parę z wczesnego filmu Dumonta, Ludzkości. Niespotykaną sensacją zainteresowany jest też tytułowy mały Quinquin, ciekawski łobuziak z wadą słuchu i magnetyczną twarzą. Komedia firmowana przez Dumonta nie mogłaby być gatunkowo czysta – na ekranie komizm miesza się więc ze znanym z filmów Francuza tragizmem, nieustępliwością spojrzenia i wyczuleniem na środowiskowe i społeczne animozje.

 

 

 

{youtube}wZ_-U6msBio{/youtube}

Tytuł polski: Mały Quinquin
Tytuł oryginału: P’tit Quinquin
Reżyseria: Bruno Dumont
Scenariusz:
Premiera kinowa: 23 stycznia 2015r.
Gatunek: dramat, komedia, kryminał
Kraj produkcji: Francja
Czas trwania: 200 min.

cudaCuda

Kiedy lato dobiegnie końca nic już nie będzie takie samo w życiu Gelsominy i jej trzech młodszych sióstr. Dziewczyna mieszka z dala od cywilizacji, w ukrytym zakątku na włoskiej prowincji, gdzie trudno jeszcze spotkać turystów. To właśnie tutaj przenieśli się jej rodzice, dawni członkowie hippisowskiej komuny, by żyć blisko natury i chronić swoje dzieci przed „upadkiem świata”. Tego lata, jak co roku, większość dni będzie upływała rodzinie na tradycyjnej produkcji miodu, z której z trudem udaje im się związać koniec z końcem. Jednak po raz pierwszy surowe reguły narzucone przez ojca ulegną rozluźnieniu. Gelsomina marzy bowiem, by uratować rodzinę przed bankructwem i zdobyć wielką nagrodę w telewizyjnym teleturnieju prowadzonym przez tajemniczą Milly Catenę (Monica Bellucci). Choć stoi to w całkowitej sprzeczności z poglądami i wartościami, które do tej pory wpajał jej ojciec, dziewczyna za wszelką cenę będzie starała się przekonać go do tego pomysłu.

 

 

 

{youtube}_WisjFchPKw{/youtube}

Tytuł polski: Cuda
Tytuł oryginału: La meraviglie
Reżyseria: Alice Rohrwacher
Scenariusz: Alice Rohrwacher
Premiera kinowa: 23 stycznia 2015r.
Gatunek: dramat
Kraj produkcji: Niemcy, Szwajcaria, Włochy
Czas trwania: 110 min.

Opisy pochodzą z materiałów dystrybutorów.

Kopia Multikino-wiecej niz kino

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *