Prześwit-plakat Multikino i British Council w ramach cyklu Scena brytyjska na dużym ekranie w Multikinie zapraszają na spektakl Prześwit. Sztukę będzie można zobaczyć 13 listopada o godz. 19:00 w 14 kinach sieci Multikino. W rolach głównych brytyjskie gwiazdy kina i teatru: Carey Mulligan (Drive, Wstyd, Wielki Gatsby) oraz Bill Nighy (To właśnie miłość, Harry Potter i Insygnia Śmierci. Część 1, seria Piraci z Karaibów, seria Underworld). Za wyreżyserowanie sztuki Davida Hare’a odpowiada sam Stephen Daldry (Billy Eliot, Godziny, Królowa i spektakl Audiencja z Helen Mirren).

Pewnego przenikliwie zimnego londyńskiego wieczoru nauczycielce Kyrze Hollis (Carey Mulligan) składa nieoczekiwaną wizytę jej były kochanek, Tom Sergeant (Billy Nighy) – spełniony i charyzmatyczny restaurator, któremu niedawno zmarła żona. Oboje próbują rozbudzić niegdyś namiętny związek, jednak kończy się to niebezpieczną walką przeciwstawnych ideologii i wzajemnych pragnień.

Grający Toma Bill Nighy w wywiadzie z Sarah Crompton powiedział: Tego wieczoru spędzisz z nami wiele godzin. Mam nadzieję, że będziesz poruszona głęboko ludzkimi tematami, będziesz zrelaksowana i zmuszona do śmiechu. A na koniec będziesz jeszcze bardzo głodna.

Spektakl zobaczymy po raz pierwszy na wielkim ekranie 13 listopada o godzinie 19:00 w 14 kinach sieci Multikino: Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź (Silver Screen), Olsztyn, Poznań Stary Browar, Rzeszów, Sopot, Szczecin, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Arkady Wrocławskie.

image001

Tytuł: Prześwit (Skylight)
Autor: David Hare
Reżyser: Stephen Daldry (Billy Elliot, Godziny, Audiencja z Helen Mirren)
Scenografia: Bob Crowley
W rolach głównych: Bill Nighy (To właśnie miłość, Piraci z Karaibów, Harry Potter) i Carey Mulligan (Drive, Wstyd, Wielki Gatsby, Co jest grane Davis?)

Przedstawienie zarejestrowano z udziałem publiczności, w jakości HD i DD Surround. Retransmisja w wersji oryginalnej w jakości High Definition. Spektakl z polskimi napisami. Przedstawienie dla widzów od lat 15. Czas trwania: ok. 185 min. – spektakl 165 min. (w tym jedna przerwa) + ok. 20 min. materiałów dodatkowych (wywiady, reportaże).

Kopia Multikino-wiecej niz kino

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *