interstellat Przed Wami najnowszy przegląd premier!

Interstellar

To opowieść o odkrywcach, którzy przenoszą się do innego wymiaru, wykorzystując zakrzywienie w czasoprzestrzeni.

Inspiracją do napisania fabuły była teoria fizyka Kipa Thorne’a, który uważa, że nieregularności w czasoprzestrzeni (tzw. wormholes) można wykorzystać do podróży w czasie.

 

 

 

 

{youtube}Sl6Qu6iKU9Y{/youtube}

Tytuł polski: Interstellar
Tytuł oryginału: Interstellar
Reżyseria: Christopher Nolan
Scenariusz: Christopher Nolan, Jonathan Nolan
Premiera kinowa: 7 listopada 2014r.
Gatunek: science-fiction
Kraj produkcji: USA, Wielka Brytania
Czas trwania: 169 min.

dziendobryDzień dobry, kocham Cię

To przezabawna i pełna zaskakujących zwrotów akcji historia dwójki trzydziestolatków, których losy śledzimy od ich przypadkowego spotkania, niespodziewanego rozstania, przez żmudne, wzajemne poszukiwania w dżungli wielkiego miasta, aż do przewrotnego finału.

Miłosnemu duetowi towarzyszą: Olga Bołądź, Paweł Domagała, Olga Frycz, Anna Dereszowska, Łukasz Garlicki oraz Maciej Musiał. W pozostałych rolach zobaczymy Krystynę Mazurównę, Dorotę Pomykałę, Mariana Dziędziela i Jacka Fedorowicza.

 

 

 

{youtube}Wvys73y7dFk{/youtube}

Tytuł oryginału: Dzień dobry, kocham Cię
Reżyseria: Ryszard Zatorski
Scenariusz: Joanna Wilczewska, Ryszard Zatorski
Premiera kinowa: 7 listopada 2014r.
Gatunek: komedia romantyczna
Kraj produkcji: Polska
Czas trwania:

bellaBella i Sebastian

Ekranizacja ogromnie popularnej od pokoleń powieści dla najmłodszych, która weszła na stałe do literackiego kanonu na równi ze słynnym „Mikołajkiem”.

Ośmioletni Sebastian mieszka z dziadkiem w niewielkiej wiosce we francuskiej części Alp. Od pewnego czasu spokój tutejszych mieszkańców burzy wieść o grasującym w okolicy tajemniczym dzikim zwierzęciu. Pewnego dnia podczas spaceru po górach Sebastian spotyka na swojej drodze bezpańskiego owczarka. Udaje mu się zdobyć zaufanie zwierzęcia.

Wkrótce jednak okazuje się, że w psie, któremu chłopiec dał na imię Bella, dorośli widzą niebezpieczne zwierzę dziesiątkujące stada owiec. Czy chłopcu uda się ich przekonać, że to nie sprawka sympatycznej Belli i wraz z nią wytropić prawdziwych winowajców?

 

{youtube}c6e4kTAz0aE{/youtube}

Tytuł polski: Bella i Sebastian
Tytuł oryginału: Belle et Sebastien
Reżyseria: Nicolas Vanier
Scenariusz: Nicolas Vanier, Juliette Sales, Fabien Suarez
Premiera kinowa: 7 listopada 2014r.
Gatunek: dramat
Kraj produkcji: Francja
Czas trwania: 104 min.

obywatelObywatel

Bohaterem jest Jan Bratek, grany zarówno przez Jerzego jak i Macieja Stuhra. Siódmy pełnometrażowy film w karierze reżyserskiej słynnego aktora to swoista podróż w czasie. Zaczynając od 1956 roku, a kończąc na współczesności.

„Obywatel” to podróż wielowymiarowa – od wątków historycznych, po zmieniające się trendy w modzie i urodzie. Najnowszy film Jerzego Stuhra to swoisty pamiętnik, współczesna historia Polski przedstawiona przez pryzmat życia typowego inteligenta. – To będzie historia o reprezentancie mojego pokolenia. Pokazanie, w przeglądzie, całego jego życia – zdradził w rozmowie z Polską Agencją Prasową Jerzy Stuhr.

 

 

{youtube}vayvclaD3go{/youtube}

Tytuł oryginału: Obywatel
Reżyseria: Jerzy Stuhr
Scenariusz: Jerzy Stuhr
Premiera kinowa: 7 listopada 2014r.
Gatunek: dramat, komedia
Kraj produkcji: Polska
Czas trwania: 108 min.

mapyMapy gwiazd

Autor bestsellerowych poradników dr Stafford Weiss jest szanowanym nestorem hollywoodzkiej dynastii. Choć zbił fortunę na doradzaniu innym, nie do końca radzi sobie z sytuacją we własnym domu. Jego żona Cristina większość czasu poświęca karierze ich 13-letniego syna Benjiego od kilku lat mającego poważne problemy z narkotykami.

Ich dorastająca córka Agatha, u której lekarze zdiagnozowali piromanię, zaprzyjaźnia się z Jeromem – młodym szoferem, któremu marzy się aktorska kariera. Czy przepustką do niej będzie romans z pacjentką Stafforda, aktorką Havaną Segrand, która od lat nie potrafi poradzić sobie ze sławą swojej zmarłej matki? Jaka jest cena bycia gwiazdą?

 

 

{youtube}qklacOwjng8{/youtube}

Tytuł polski: Mapy Gwiazd
Tytuł oryginału: Maps to the Stars
Reżyseria: David Cronnenberg
Scenariusz: Bruce Wagner
Premiera kinowa: 7 listopada 2014r.
Gatunek: dramat
Kraj produkcji: Francja, Kanada, Niemcy, USA
Czas trwania: 111 min.

trashŚmieć

Niezwykła opowieść o prawdziwej przyjaźni, która może pokonać wszystkie przeszkody.

Trzech chłopców utrzymuje się ze zbierania śmieci na jednym z wielkich wysypisk. Jeden z nich Raphael pewnego dnia znajduje coś bardzo wyjątkowego. Policja poszukuje tego oferując nagrodę, jednak chłopcy postanawiają zatrzymać znalezisko i zaczynają się kłopoty. Ukrywają się wykorzystując swój spryt i wielką odwagę. To od nich zależy czy sekret rządzących elit ujrzy światło dzienne.

 

 

 

 

{youtube}xvBByaqnUhg{/youtube}

Tytuł polski: Śmieć
Tytuł oryginału: Trash
Reżyseria: Stephen Daldry
Scenariusz: Richard Curtis
Premiera kinowa: 7 listopada 2014r.
Gatunek: przygodowy, thriller
Kraj produkcji: Wielka Brytania
Czas trwania: 115 min.

gottlandGottland

„Gottland” to pełnometrażowy film dokumentalny oraz seria dokumentalnych epizodów oparte na bestsellerowym zbiorze reportaży Mariusza Szczygła pod tym samym tytułem.

Zainspirowani książką dokumentaliści, studenci słynnej praskiej szkoły filmowej FAMU, z wnikliwością przyglądają się powojennej Czechosłowacji i poszukują narodowych bohaterów– tak zapomnianych, jak i nigdy nieodkrytych oraz tych, których z kart historii brutalnie wymazano. Wychodząc od wydarzeń z okresu Pierwszej Republiki Czechosłowackiej i II wojny światowej, stawiają pytanie o współczesne konsekwencje przełomowych wydarzeń.

Czy jednak zawsze trafnie rozpoznajemy, które zdarzenia były kluczowe, a ich echo wybrzmiewa do dziś? Kto w opowieści tak naprawdę jest bohaterem, a kto zdrajcą?

{youtube}L3cv6bNjriU{/youtube}

Tytuł polski: Gottland
Tytuł oryginału: Gottland
Reżyseria: Lukas Kokes, Petr Hatle, Viera Cakanyova, Rozalie Kohoutova, Klara Tasovska, Radovan Sibrt
Scenariusz: Lukas Kokes, Petr Hatle, Viera Cakanyova, Rozalie Kohoutova, Klara Tasovska, Radovan Sibrt
Premiera kinowa: 7 listopada 2014r.
Gatunek: animacja, nowele filmowe, fabularyzowany dokument
Kraj produkcji: Czechy, Polska, Słowacja
Czas trwania: 100 min.

zeszytDuży zeszyt

II wojna światowa. Ojciec przed rozstaniem z dwoma trzynastoletnimi synami daje im zeszyt przykazując, aby zapisywali w nim codzienne doświadczenia. Chłopcy mają znaleźć schronienie na wsi, u babci. Jednak kobietę bardziej interesuje zawartość butelki niż jej własne wnuki. Zamiast azylu chłopców czeka brak miłości, walka o przetrwanie i doświadczenie w pełni okrucieństw wojny.

Koszmarna rzeczywistość znajduje odzwierciedlenie w rzeczowych, pozbawionych uczuć wpisach w zeszycie. Film pokazuje drastyczny obraz wojny widzianej oczami dziecka, choć nieco inny niż kino zdążyło nas przyzwyczaić. 

 

 

{youtube}Vod5fssgPXI{/youtube}

Tytuł polski: Duży zeszyt
Tytuł oryginału: A nagy fuzet
Reżyseria: Janos Szasz
Scenariusz: Janos Szasz, Andras Szeker
Premiera kinowa: 7 listopada 2014r.
Gatunek: dramat, wojenny
Kraj produkcji: Austria, Francja, Niemcy, Węgry
Czas trwania: 100 min.

Opisy pochodzą z materiałów dystrybutorów.

Kopia Multikino-wiecej niz kino

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *