kosoglos Serdecznie zapraszamy na najnowszy przegląd premier, a wśród nich jedna z najbardziej wyczekiwanych produkcji tego roku, czyli Kosogłos – część 1!

Igrzyska śmierci: Kosogłos, cz. 1

Katniss Everdeen (Jennifer Lawrence) trafia do Dystryktu 13 po tym jak raz na zawsze położyła kres Głodowym Igrzyskom. Pod przewodnictwem Prezydent Coin (Julianne Moore) i ze wsparciem zaufanych przyjaciół, Katniss rozpoczyna walkę by uratować Peetę (Josh Hutcherson) i naród, któremu siłę dała swoją wielką odwagą.

„Igrzyska śmierci: Kosogłos cz. I” wyreżyserowany został przez Francisa Lawrence’a. Fabuła oparta została na trzeciej części trylogii napisanej przez Suzanne Collins, której ekranizacja podzielona została na dwie części (Kosogłos cz. I oraz Kosogłos cz. II). Tylko w USA sprzedanych zostało 65 milionów egzemplarzy powieści.

 

 

{youtube}KHz5i0T5sSA{/youtube}

Tytuł polski: Igrzyska śmierci: Kosogłos, cz.1
Tytuł oryginału: The Hunger Games: Mockingjay Part 1
Reżyseria: Francis Lawrence
Scenariusz: Danny Strong, Peter Craig
Premiera kinowa: 21 listopada 2014r.
Gatunek: akcja, sci-fi
Kraj produkcji: USA
Czas trwania: 123 min.

pannyPanny młode

Krawcowa Nutsa poślubia Goga, ojca swoich dzieci. Ceremonia jest krótka, ponieważ Goga jest w więzieniu, w którym będzie przebywał przez kolejne sześć lat. Poślubiając go, Nutsa uzyskuje prawo do widzenia z mężem raz w miesiącu. Jej dzieci nie chcą jej towarzyszyć w comiesięcznych wizytach, ponieważ ojciec stał się im całkowicie obcy. Pewnego dnia w pracy, Nutsa spotyka innego mężczyznę.

 

 

 

 

{youtube}4LbmEaD30Cs{/youtube}

Tytuł polski: Panny młode
Tytuł oryginału: Patardzlebi
Reżyseria: Tinatin Kajrishvili
Scenariusz: Tinatin Kajrishvili, Dato Chlubinishvili
Premiera kinowa: 21 listopada 2014r.
Gatunek: dramat
Kraj produkcji: Francja, Gruzja
Czas trwania: 94 min.

totartTotart

Rozwichrzona, porywająca opowieść o gdańskiej formacji artystycznej TOTART, która swoimi obrazoburczo-prześmiewczymi ujawnieniami rozsadzała ponurą, PRL-owską rzeczywistość lat 80-tych ubiegłego wieku. Z TOTARTu wywodzą się takie postaci naszej kontr- i pop-kultury jak Paweł Końjo Konnak, Ryszard Tymon Tymański, Darek Brzóska Brzóskiewicz czy Paweł Paulus Mazur.

Co z totartowych ideałów udało się uratować w skomercjalizowanej rzeczywistości po roku 1989? I co się właściwie stało z duchowym przywódcą i ideologiem TOTARTu – Zbigniewem Sajnógiem, który odciął się od swojego dawnego środowiska, by ukojenia szukać w… sekcie Niebo?

Film jest śledztwem w poszukiwaniu tego wielkiego nieobecnego, zaginionego lidera formacji.

{youtube}CjrKZ9-OwpM{/youtube}

Tytuł oryginału: Totart
Reżyseria: Bartosz Paduch
Scenariusz: Bartosz Paduch
Premiera kinowa: 21 listopada 2014r.
Gatunek: biograficzny, dokumentalny
Kraj produkcji: Polska
Czas trwania: 76 min.

gdzie jestGdzie jest Mikołaj?

Wyobraźcie to sobie: gigantyczny łoś spada z nieba i zostawiając potężną dziurę w dachu, ląduje prosto w Waszym garażu! Zwierzak nie tylko doskonale opanował umiejętność latania, ale też… mówienia! Cóż, wygląda na to, że Pan Łoś odbywał właśnie kurs podniebnego prawa jazdy ze Świętym Mikołajem. Niestety, sanie, do których był zaprzęgnięty, wymknęły im się spod kontroli…Max (Dennis Reinsma) cieszy się z wizyty niezapowiedzianego gościa, mimo że przestał wierzyć w istnienie Mikołaja już dobrych parę lat temu.

Ale przyjaźń z łosiem wcale nie należy do najłatwiejszych. Zwłaszcza jeśli gburowaty sąsiad Panneman (Arjan Ederveen) ma chrapkę na jego poroże, które chciałby dołączyć do swojej kolekcji trofeów. Do tego dochodzi sam Mikołaj, któremu wyjątkowo mocno zależy na tym, żeby odzyskać asystenta. Wygląda na to, że Max jest w patowej sytuacji. Ale czy w czasie świąt ktoś mógłby okazać się nieszczęśliwy? Na pewno nie widz tego filmu!

{youtube}qAn5Pcbn1fg{/youtube}

Tytuł polski: Gdzie jest Mikołaj?
Tytuł oryginału: Midden in de Winternacht
Reżyseria: Lourens Blok
Scenariusz: Daan Bakker, Marko van Geffen
Premiera kinowa: 21 listopada 2014r.
Gatunek: familijny
Kraj produkcji: Holandia
Czas trwania: 81 min.

szalona miłośćSzalona miłość

Berlin, czasy romantyzmu. Młody poeta Heinrich chce pokonać śmierć miłością, ale nie potrafi przekonać kuzynki Marie, żeby popełniła z nim samobójstwo. Gdy próbuje sobie poradzić z bólem wynikającym z tego odrzucenia, spotyka Henriettę, żonę partnera w interesach. Na niej również jego oferta początkowo nie robi dużego wrażenia, ale potem kobieta dowiaduje się, że jest śmiertelnie chora.

Szalona miłość to „komedia romantyczna” luźno oparta na historii samobójstwa poety Heinricha von Kleista w 1811 roku.

 

 

{youtube}P5FamFKD72w{/youtube}

Tytuł polski: Szalona miłość
Tytuł oryginału: Amour fou
Reżyseria: Jessica Hausner
Scenariusz: Jessica Hausner
Premiera kinowa: 21 listopada 2014r.
Gatunek: komedia romantyczna
Kraj produkcji: Austria
Czas trwania: 96 min.

wolny strzelecWolny strzelec

Akcja rozgrywa się we współczesnym Los Angeles. Jake Gyllenhaal wciela się w Lou Blooma, zdesperowanego młodego mężczyznę poszukującego zajęcia. Będąc świadkiem wypadku, bohater postanawia zająć się kryminalnym i sensacyjnym dziennikarstwem telewizyjnym.

W pogoni za chwytliwym materiałem – stłuczką, pościgiem, morderstwem – szybko zaczyna przekraczać moralne granice i staje się gwiazdą własnej historii.

 

 

 

{youtube}Bx8AYi78VkA{/youtube}

Tytuł polski: Wolny strzelec
Tytuł oryginału: Nightcrawler
Reżyseria: Dan Gilroy
Scenariusz: Dan Gilroy
Premiera kinowa: 21 listopada 2014r.
Gatunek: dramat, kryminał
Kraj produkcji: USA
Czas trwania: 117 min.

rozgrywkaRozgrywka

Charyzmatyczny i elegancki Chester MacFarland (Viggo Mortensen) oraz jego zjawiskowa i uwodzicielska żona Colette (Kirsten Dunst) podróżują po Europie. W jednym z ekskluzywnych hoteli zwracają na siebie uwagę przewodnika wycieczek, błyskotliwego Rydala (Oscar Isaac). Skuszony olśniewającą urodą Colette oraz bogactwem i wytwornością Chestera, Rydal bez wahania przyjmuje od amerykańskiej pary zaproszenie na kolację. Nie wie, że to początek niebezpiecznej intrygi. Pomiędzy trójką bohaterów rozpocznie się gra, z której zwycięsko wyjdzie ten, kto wyprzedzi ruchy przeciwnika.

 

 

 

{youtube}Z6Cr_iw284E{/youtube}

Tytuł polski: Rozgrywka
Tytuł oryginału: The Two Faces of January
Reżyseria: Hossein Amini
Scenariusz: Hossein Amini
Premiera kinowa: 21 listopada 2014r.
Gatunek: thriller
Kraj produkcji: Francja, USA, Wielka Brytania
Czas trwania: 96 min.

piorunPiorun i magiczny dom

Mały kotek Piorun szukając schronienia przed burzą, wślizguje się do tajemniczego domu, którego właścicielem jest emerytowany magik Lawrence. Ekscentryczny staruszek, zwany też „Wspaniałym Lorenzo”, żyje w baśniowej rzeczywistości. Mieszka z plejadą niezwykłych zwierzaków oraz imponującą kolekcją robotów i zabawek, które w jego domu ożywają.

Kiedy Lawrence trafi do szpitala, jego chytry siostrzeniec spróbuje podstępem nakłonić go do sprzedaży domu. Osobliwa galeria małych lokatorów magicznego domu natychmiast weźmie sprawy w swoje ręce i opracuje plan, jak popsuć mu szyki. Przeobrażą rezydencję w nawiedzony dom, a Piorun – nieśmiały, zagubiony kotek odnajdzie w sobie siłę, żeby obronić nowych przyjaciół.

 

{youtube}NHQdSyNDUxQ{/youtube}

Tytuł polski: Piorun i magiczny dom
Tytuł oryginału: The House of Magic
Reżyseria: Jeremy Degruson, Ben Stassen
Scenariusz: James Flynn, Dominic Paris, Ben Stassen
Premiera kinowa: 21 listopada 2014r.
Gatunek: animacja, familijny, przygodowy
Kraj produkcji: Belgia
Czas trwania: 85 min.

everestEverest – Poza krańcem świata

Film opisuje próbę zdobycia Mount Everest przez Edmunda Hillary’ego iW końcu załatwiliśmy tego skurczybyka – to słynne zdanie wypowiedział 29 maja 1953 roku Nowozelandczyk Edmund Hillary tuż po tym, jak jako pierwszy człowiek na świecie wszedł na najwyższą górę na Ziemi.

Teraz, dzięki pierwszej w historii produkcji, która łączy oryginalne zdjęcia i nagrania z legendarnej wyprawy z zapierającymi dech w piersiach ujęciami szczytu w technologii 3D, mamy okazję poznać dramatyczne szczegóły tamtej ekspedycji.

 

 

{youtube}Imd3WVkRTJk{/youtube}

Tytuł polski: Everest – Poza krańcem świata
Tytuł oryginału: Beyond the Edge
Reżyseria: Leanne Pooley
Scenariusz: Matthew Metcalfe, Leanne Pooley
Premiera kinowa: 21 listopada 2014r.
Gatunek: dramat, przygodowy, dokumentalizowany
Kraj produkcji: Nowa Zelandia
Czas trwania: 90 min.

karolinaKarolina

Dwie przyjaciółki, osiemnastolatki Kaśka i Magda, kończą liceum filmowe. Pomiędzy zabawą i korzystaniem z życia muszą jeszcze znaleźć czas, by przygotować etiudę filmową. Gdy nauczyciel podsuwa im temat, w pierwszej chwili buntują się, bo trafiła się im historia jakiejś wiejskiej dziewczyny sprzed 100 lat, która w bezsensowny sposób dała się zabić! Chcąc nie chcąc, wyruszają w drogę do Zabawy, gdzie żyła i zginęła ich bohaterka – Karolina Kózkówna.

Na początku nie potrafią się odnaleźć w historii Karoliny. Po co młoda dziewczyna dała się zabić? Jaki jest sens jej wyboru? Dlaczego ich rówieśnica tak łatwo oddała życie? Dla jakich wartości? Co nią kierowało? Skąd czerpała siłę? I dlaczego Bóg na to pozwolił? Poszukiwanie odpowiedzi na wszystkie te pytania sprawia, że ich szkolne zadanie stopniowo przeradza się w fascynującą przygodę, a historia Karoliny nagle zaczyna mieć wpływ na życie ich i innych bohaterów filmu.

{youtube}9u6u5DT-BNA{/youtube}

Tytuł oryginału: Karolina
Reżyseria: Dariusz Regucki
Scenariusz: Dariusz Regucki
Premiera kinowa: 21 listopada 2014r.
Gatunek: obyczajowy
Kraj produkcji: Polska
Czas trwania: 102 min.

serceSerce, Serduszko

To opowieść o wolności, przyjaźni i wierze w marzenia. Maszeńka marzy o karierze primabaleriny. Pewnego dnia ucieka z domu dziecka, a w ślad za nią rusza Kordula, jej ekscentryczna opiekunka i miłośniczka tatuaży. Razem przemierzają całą Polskę od Bieszczad aż do Gdańska, by zdążyć na egzamin do szkoły baletowej. Ścigane listem gończym przez policję, napotykają na swojej drodze mnóstwo dziwnych postaci, które pomagają dziewczynce spełnić marzenia. Maszeńki szuka też jej ojciec, który musi na nowo odnaleźć drogę do serca córki i odmienić swoje życie.

 

 

 

{youtube}Mv47a4dbtQc{/youtube}

Tytuł oryginału: Serce, Serduszko
Reżyseria: Jan Jakub Kolski
Scenariusz: Jan Jakub Kolski
Premiera kinowa: 21 listopada 2014r.
Gatunek: dramat
Kraj produkcji: Polska
Czas trwania: 110 min.

majdanMajdan. Rewolucja godności

Grudzień 2013 – Luty 2014. Na Placu Niepodległości w Kijowie rodzi się nowa Ukraina. Ukraińcy protestują przeciw dyktaturze prezydenta Wiktora Janukowycza i korupcji rządu. Początkowo protesty mają spokojny, pokojowy przebieg, a wśród demonstrantów panuje ogromny entuzjazm. Widać solidarność, samopoświęcenie i zamiłowanie Ukraińców do ludowej kultury. Powiewają niebiesko-żółte flagi, ludzie śpiewają hymn narodowy i ludowe pieśni, miejscowi poeci czytają ze sceny wiersze o wolności i wyzwalaniu się spod totalitarnego jarzma. Ludzie poczuli w sobie siłę. Gra muzyka, przygotowywane jest jedzenie, trwa ludowa protestacyjna biesiada. Kamera nie podąża za protestującymi, to oni sami wchodzą w obraz, tworzą go i wypełniają. Nagle wszystko się zmienia…

 

{youtube}3wGpA3kf6xs{/youtube}

Tytuł polski: Majdan. Rewolucja godności
Tytuł oryginału: Maidan
Reżyseria: Sergey Loznitsa
Scenariusz:
Premiera kinowa: 21 listopada 2014r.
Gatunek: dokumentalny
Kraj produkcji: Holandia, Ukraina
Czas trwania: 130 min.

Opisy pochodzą z materiałów dystrybutorów.

Kopia Multikino-wiecej niz kino

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *