Elbląska Orkiestra Kameralna po raz kolejny wystąpi z wyjątkowymi artystami. Tym razem połączy siły z grupą Vołosi – jednym z najlepszych polskich zespołów muzyki folk. Ich najbardziej znane utwory w nowych, orkiestrowych aranżacjach będzie można usłyszeć 6 września 2014 r., o godz. 19:00, w Centrum Sztuki Galeria EL.

Vołosi to zespół w niepowtarzalny sposób łączący muzykę ludową z muzyką klasyczną i współczesną. W ich utworach można usłyszeć góralskie melodie Karpat i Beskidu Śląskiego, a także inspiracje kulturą bałkańską, żydowską czy cygańską. Tradycja jest dla zespołu punktem wyjścia do improwizacji i tworzenia nowych, zaskakujących form muzycznych. Motywy ludowe w utworach przeplatają się z klasycznym brzmieniem skrzypiec i wiolonczeli, tworząc spójną, energetyczną całość. Z udziałem Elbląskiej Orkiestry Kameralnej pod batutą Maestro Marka Mosia ich kompozycje zabrzmią jeszcze silniej i bardziej efektownie.

Vołosi podczas koncertów bawią się muzyką i zarażają publiczność pozytywną energią. W grę wkładają całe serce i pokazują słowiańskiego ducha. Zespół tworzą absolwenci akademii muzycznej oraz górale, którzy dają grupie wyjątkową, ludową siłę. Śmiało można powiedzieć, że wszyscy są wirtuozami, bo tempo i poziom trudności ich utworów jest imponujący. Vołosi zdobyli wszystkie możliwe nagrody na XIII Festiwalu Folkowym Polskiego Radia „Nowa Tradycja”, gdzie zachwycili jurorów, dziennikarzy, publiczność i internautów. Rok później wygrali w Bratysławie konkurs na najlepszy utwór folkowy w Europie. 

Centrum Sztuki Galeria EL
6 września, sobota, godz. 19:00
Bilety w cenie 25 zł (ulgowy) i 35 zł (normalny) można kupić w siedzibie Elbląskiej Orkiestry Kameralnej, w Ratuszu Staromiejskim w Elblągu, ul. Stary Rynek 25.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *