planetamalp Zapraszamy na przegląd kinowych premier tego tygodnia!

Ewolucja planety małp

Kontynuacja “Genezy planety małp”, w której poznamy dalszą historię przejęcia przez inteligentne małpy panowania nad naszą planetą i upadku cywilizacji człowieka.

Rosnąca w siłę rasa genetycznie zmutowanych małp pod wodzą Cezara zmaga się z grupą ludzi, którzy przetrwali atak śmiertelnego wirusa, siejącego spustoszenie dziesięć lat wcześniej.

Rozejm, który udaje im się osiągnąć, okazuje się krótkotrwały. Świat staje na krawędzi wojny, której zwycięzcy staną się dominującym gatunkiem na Ziemi. 

 

 

{youtube}iSQHCgWMPog{/youtube}

Tytuł polski: Ewolucja planety małp
Tytuł oryginału: Dawn of the Planet of the Apes
Reżyseria: Matt Reeves
Scenariusz: Rick Jaffa, Amanda Silver, Mark Bomback
Premiera kinowa: 11 lipca 2014r.
Gatunek: dramat, akcja, sci-fi
Kraj produkcji: USA
Czas trwania: 130 min.

kertuKertu – Miłość jest ślepa

Tytułowa Kertu mieszka wraz z rodzicami w niewielkiej estońskiej wsi. Mimo 30 lat ma aparycję i delikatność dziecka, a rodzice traktują ją tak, jakby nigdy nie dorosła. Dziewczyna jest listonoszką i pewnego dnia doręcza kartkę pocztową chłopakowi, który wpadł jej w oko. Jej wybrankiem jest lokalny zawadiaka, Villu, za którym ciągnie się opinia kobieciarza i pijaka. Czy dziewczyna widzi w mężczyźnie coś, czego nikt inny nie dostrzega?

W noc świętojańską Kertu znika bez śladu. Rozgorączkowani rodzice znajdują ją w domu mężczyzny. Pozory sytuacji nie pozostawiają złudzeń i dochodzi do oskarżeń i samosądu. Owa tajemnicza noc okaże się brzemienna w skutkach dla obojga. Od tej pory ojciec nie spuszcza córki z oka, a mężczyzna wyjeżdża w nieznanym celu i kierunku. Nikt nie wierzy w szczerość intencji Villu, ani poczytalność Kertu. Czy tym dwoje uda się stanąć w obronie własnych marzeń?

 

{youtube}xv7QauWOkjY{/youtube}

Tytuł polski: Kertu – miłość jest ślepa
Tytuł oryginału: Kertu
Reżyseria: Ilmar Raag
Scenariusz: Ilmar Raag
Premiera kinowa: 11 lipca 2014r.
Gatunek: melodramat
Kraj produkcji: Estonia
Czas trwania: 97 min.

przychodziPrzychodzi facet do lekarza

Romain Faubert ma 40 lat i jest zdrowy jak ryba. Problem w tym, że nie chce w to uwierzyć. Gorzej – jest przekonany, że jego organizm jest kłębowiskiem bakterii, wirusów i wszelkiego rodzaju chorób. Byłby to jego prywatny kłopot, gdyby nie fakt, że swoją manią rujnuje życie jedynego przyjaciela – doktora Zvenki. Poczciwy medyk codziennie musi wybijać z głowy Romaina kolejne urojone schorzenia, a ich chora relacja wykracza daleko poza lekarski gabinet. Romain potrafi nawiedzić swego lekarza bez uprzedzenia w trakcie zabiegu, podczas rodzinnej uroczystości czy w domu w środku nocy.

Miarka przebiera się w końcu, gdy jak zwykle umierający Romain zaczyna deklarować bardzo żywe uczucia w stosunku do siostry doktora. Zvenka nie podziela poglądu, iż miłość jest lekarstwem na wszystko. Wprowadza więc w życie własny plan wyleczenia hipochondryka. 

 

{youtube}V1PfMPBbVgs{/youtube}

Tytuł polski: Przychodzi facet do lekarza
Tytuł oryginału: Supercondriaque
Reżyseria: Dany Boon
Scenariusz: Dany Boon
Premiera kinowa: 11 lipca 2014r.
Gatunek: komedia
Kraj produkcji: Belgia, Francja
Czas trwania: 107 min.

FrankFrank

Michael Fassbender wciela się w postać tytułowego Franka, charyzmatycznego lidera muzycznego zespołu. Każdy chciałby go bliżej poznać, jednak nie jest to takie proste. Frank chowa bowiem, zarówno przed fanami, jak i najbliższymi, twarz pod wielką maską, której nigdy nie zdejmuje.

Pewnego dnia Frank i jego zespół przyjeżdżają zagrać koncert w małym nadmorskim mieście, gdzie mieszka Jon. Ten trzydziestolatek ma śmiertelnie nudną pracę i wciąż mieszka z rodzicami, jednak nie pogodził się jeszcze z losem – w każdej wolnej chwili próbuje komponować piosenki i pielęgnuje marzenie o muzycznej karierze. Na skutek przypadku Frank proponuje mu, by dołączył do ich zespołu. Warunek jest tylko jeden: Jon musi porzucić wszystko i zaszyć się z nimi na pustkowiu, by wspólnie nagrać najbardziej szalony i bezkompromisowy album w historii muzyki.

 

{youtube}tn5s-o9-93o{/youtube}

Tytuł polski: Frank
Tytuł oryginału: Frank
Reżyseria: Leonard Abrahamson
Scenariusz: Jon Ronson, Peter Straughan
Premiera kinowa: 11 lipca 2014r.
Gatunek: dramat, komedia
Kraj produkcji: Irlandia, Wielka Brytania
Czas trwania: 95 min.

Opisy pochodzą z materiałów dystrybutorów.

Kopia Multikino-wiecej niz kino

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *