Zbeletryzowane, niecodzienne spojrzenie na realia II wojny światowej – z punktu widzenia kobiety, cywilki, która trafiła wbrew swej woli do jednego z owianych złą sławą ośrodków Lebensborn. Tam czekać ma na narodziny swojego pierwszego dziecka… Powieść Jo Ann Bender to wartka akcja na tle najbardziej burzliwego okresu XX wieku.

Z przyjemnością informujemy, że Oblicza Kultury są patronem medialnym tej pozycji.

O książce:

Młoda Francuzka, powiązana z ruchem oporu, zostaje wplątana w skomplikowane relacje z oficerami SS. Mieszkańcy miasteczka widzą w Antoinette zdrajczynię. To jednak dopiero początek jej perypetii – wkrótce okazuje się, że jest w ciąży i musi opuścić rodzinne strony, by doczekać rozwiązania w z jednym z tajemniczych ośrodków Lebensborn na terenie Niemiec. Pobyt w ośrodku nie ma nic wspólnego ze spokojnym oczekiwaniem na przybycie potomka. Antoinette jest świadkiem przedziwnych wydarzeń, poznaje mnóstwo osób, lecz przez cały czas obmyśla plan ucieczki. Dobrze wie, że jeśli zostanie w ośrodku, zarówno ją, jak i jej dziecko czeka niepewny los.

Wartka akcja z nieoczekiwanymi zwrotami akcji. Czytelnik dowiaduje się o tajnej kwaterze Himmlera, gdzie odbywały się spotkania wybranych przez niego „rycerzy”, i poznaje ideę ośrodków Lebensborn, powołanych przez Himmlera w celu stworzenia czystej rasy nordyckiej. Autorka koncentruje uwagę na przedstawieniu realiów drugiej wojny światowej z punktu widzenia ludności cywilnej oraz na codziennym życiu na terenach okupowanych.

Tytuł: Lebensborn
Autorka: Jo Ann Bender
Wydawca: Bellona
Data Wydania: 19 wrzesień 2013
EAN 9788311128965
Liczba stron: 385
Format: 145×205 mm
Oprawa: miękka
Kategoria: powieść historyczna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *