Teaserowy zwiastun, który latem pojawił się w sieci, zapowiadał niemal mistyczny charakter nowego filmu Andrew Stantona, jednego z najbardziej zasłużonych twórców Pixara. Drugi zwiastun Johna Cartera zaostrza apetyt sugerując, że będzie to jedno z najbardziej spektakularnych filmowych widowisk przyszłego roku. Miejmy nadzieję, że za efektownym opakowaniem będzie szło także coś więcej…

John Carter powstał na podstawie powieści bardzo popularnego w Ameryce pisarza Edgara Rice Burroughsa, który zasłynął jako twórca Tarzana. Za kamerą stanął laureat Oscara Andrew Stanton, reżyser i współscenarzysta jednego z największych hitów studia Pixar – WALL.E, a partnerują mu kierownik produkcji Nathan Crowley, nominowany do Oscara za Mrocznego rycerza i Prestiż czy Mayes Rubeo, odpowiedzialna za kostiumy w Avatarze. Dla grającego główną rolę Taylora Kitscha, ten film może okazać się przepustką do wielkiej kariery. Młody aktor został już doceniony nominacją do Teen Award za rolę w X-Men Geneza: Wolverine.

 Wiele wskazuje na to, że film okaże się kasowym przebojem. Z pewnością liczą na to jego twórcy, którzy zdecydowali się przeznaczyć na realizację filmu aż 300 milionów dolarów.

 John Carter (Taylor Kitsch) to młody weteran wojny secesyjnej, ciężko doświadczony walką na froncie. W niejasnych okolicznościach trafia na obcą planetę. Tam zostaje uwikłany w wielki konflikt między tubylcami, Tarsem Tarkasem (Willem Dafoe) i księżniczką Dejah Thoris (Lynn Collins), która desperacko potrzebuje jego pomocy. W świecie na skraju zagłady, Carter odzyskuje wiarę w siebie, i rozpoczyna walkę, od której zależy los Barsoom i jej mieszkańców.

John Carter do polskich kin trafi 9 marca 2012.

 Zobacz pierwszy…

{youtubejw}BMGvvsnHgog{/youtubejw}

… i najnowszy zwiastun filmu:

{youtubejw}m9QNkgw4qLo{/youtubejw}

Źródło: Forumfilm.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *