4 listopada wchodzi na ekrany naszych kin animacja 3D Przygody Tintina; dzieło wyprodukowane wspólnie przez Stevena Spielberga i Petera Jacksona, których nikomu chyba nie trzeba przedstawiać.

 Z oficjalnej strony filmu:

Zdobywcy Oscarów, Steven Spielberg i Peter Jackson, przedstawiają niesamowitą opowieść o ukrytych skarbach i starożytnych tajemnicach w pełnym humoru filmie o Tintinie, ciekawskim dziennikarzu-detektywie.

Tintin przypadkiem odkrywa, że model pewnego żaglowca kryje w sobie sekret, prowadzący do ukrytego skarbu. Ten skarb chce odnaleźć paskudny złoczyńca, Sacharyna, który sądzi, że Tintin skradł informację, umożliwiającą znalezienie bogactw. Rusza więc w pogoń za naszym bohaterem.

Z pomocą wiernego psa Milusia i ekscentrycznego kapitana Baryłki Tintin zjedzie pół świata morzem, lądem i w powietrzu. Przeżyje wiele przygód, wpadnie w nie lada tarapaty, no i będzie musiał być szybszy i mądrzejszy od swego prześladowcy, by odnaleźć „Jednorożca” – wrak okrętu, który może być kluczem do fortuny… i do starożytnej klątwy!

TinTin1

Film będzie dostępny tak w wersji zdubbingowanej, jak i z napisami. Polski dubbing stoi na wysokim poziomie, jednak w oryginalnej wersji językowej możemy usłyszeć m. in. Jamiego Bella (Billy Elliot) jako Tintina, Andy’ego Serkisa (trylogia Władca pierścieni) w roli Kapitana Haddocka, Daniela Craiga jako Sakharine, Nicka Frosta (Wysyp żywych trupów) i Simona Pegga (Star Trek) jako duet Thomson & Thompson.

Autorem komiksów o Tintinie jest belgijski rysownik Hergé. Film powstał na podstawie komiksu Przygody Tintina. Tajemnica Jednorożca.

TinTin2

Twórcy filmu obiecują niesamowitą przygodę godną Indiany Jonesa. Tintin powędruje przez morza i oceany, trafi na piaski pustyni Afryki Północnej, będzie musiał stawić czoła wielu wyzwaniom i niebezpieczeństwom.

Przy kręceniu filmu pracował nagrodzony Oscarem zespół twórców efektów wizualnych Weta Digital, w którego składzie znaleźli się Joe Letteri i Scott E. Anderson nadzorujący prace zespołu oraz odpowiedzialny za animację Jamie Beard. a muzykę odpowiada legendarny kompozytor muzyki filmowej John Williams. 

{youtube}n0SBalYc5I4{/youtube}

Tytuł: Przygody Tintina 3D
Czas trwania: 1 godz. 47 min.
Gatunek: animacja, familijny, przygodowy
Premiera: 4 listopada 2011 (Polska) 22 października 2011 (Świat)
Reżyseria: Steven Spielberg
Scenariusz: Joe Cornish, Edgar Wright
Muzyka: John Williams
Zdjęcia: Janusz Kamiński
Na podstawie: Hergé Przygody Tintina (komiks)
Dystrybucja: United International Pictures Sp z o.o.
Produkcja: Belgia, Nowa Zelandia, USA

TinTin3

TinTin4

Źródło: Przygodytintina.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *