latajaca_maszyna

4 listopada do naszych kin wejdzie niezwykła animacja 3D Latająca Maszyna.

Twórcy oscarowego Piotrusia i wilka wsparci przez czołowych animatorów świata, stojących za sukcesem filmów Toy Story, Gnijąca Panna Młoda i Jurassic Park zapraszają na wyjątkową podróż po najpiękniejszych miastach Europy. Latająca maszyna, która zagości w naszych kinach w listopadzie, to pierwsza polska pełnometrażowa animacja, w którym zastosowano technologię stereo 3D, wykorzystaną wcześniej m.in. w Avatarze.

W części aktorskiej wystąpiła hollywoodzka gwiazda Heather Graham (Kac Vegas) i światowej sławy wirtuoz Lang Lang, którego interpretacje utworów Chopina są ozdobą tej podniebnej odysei, godnej porównań z pixarowskim Odlotem.

 Reżyseria: Martin Clapp, Geoff Lindsey, Marek Skrobecki

Scenariusz: Geoff Lindsey, Marianela Maldonado, Robin Todd

Animacja: Tim Allen (Miasteczko Halloween, Gnijąca panna młoda, Fantastyczny Pan Lis, Piotruś i Wilk), Andrew Spilsted (Fantastyczny Pan Lis, Wallace & Gromit, Uciekające kurczaki), Kim Blanchette (Koralina i Tajemnicze Drzwi, Jurassic Park, Toy Story) i inni.

Występują: Heather Graham (Kac Vegas), Lang Lang, Anna Dereszowska (głos – polska wersja językowa)

Latająca maszyna powstawała w Łodzi na imponującym planie o powierzchni 10.000 m2. W realizację zaangażowano ponad 200 animatorów, w tym czołowe nazwiska z branży, znane z takich tytułów jak Koralina i Tajemnicze Drzwi, Toy Story, Wallace & Gromit, Gnijąca Panna Młoda, Uciekające kurczaki czy Jurassic Park. W części aktorskiej widzowie zobaczą hollywoodzką gwiazdę Heather Graham (Kac Vegas). Obrazowi towarzyszy muzyka Fryderyka Chopina, w wykonaniu światowej sławy wirtuoza Lang Langa.

{youtube}HbYamg_Lb4w{/youtube}

Na akcję filmu składają się dwie historie, w których kluczową rolę odgrywa magiczna machina, unosząca bohaterów w podniebną odyseję, godną porównań z pixarowskim Odlotem. W części pierwszej dwójka dzieci odnajduje stary fortepian, który skrywa niezwykłą tajemnicę. Instrument zamienia się w latającą maszynę i zabiera bohaterów w pełną przygód podróż po Europie. W części drugiej – londyńska bizneswoman Georgie, para jej dzieci oraz pianista Lang Lang zostają wciągnięci do świata animowanego filmu 3D, gdzie czeka ich misja sprowadzenia latającej machiny z powrotem do Polski.

Tytuł: Latająca Maszyna
Czas trwania: 1 godz. 16 min.
Gatunek: Animacja, Familijny, Fantasy, Przygodowy
Premiera: 4 listopada 2011 (Polska) 12 lutego 2011 (Świat)
Reżyseria: Martin Clapp, Geoff Lindsey
Scenariusz: Geoff Lindsey
Muzyka: Fryderyk Chopin (oryginalny temat przewodni)
Zdjęcia: Krzysztof Ptak, Szymon Kluz,
Dystrybucja: Kino Świat
Inne tytuły: Projekt Chopin, Magiczny fortepian
Produkcja: Chiny, Indie, Norwegia, Polska, Wielka Brytania

 

lm0001

lm0002

lm0003

lm0004

lm0005

lm0006

lm0007

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *