Nowa kamasutraKamasutra jest sztuką miłości, która budzi różnego rodzaju emocje – od zgorszenia, poprzez ciekawość do fascynacji. W Europie „Kamasutra” była często czytana potajemnie, w naszej kulturze bowiem nie wypada czytać „o tych sprawach” czy publicznie o nich mówić. Jej twórcy jednak nie posiadali takich zastrzeżeń.

„Nowa Kamasutra” to nie tylko klasyczne szkice, ale współcześnie wykonane zdjęcia opisanych pozycji. Niekiedy ułatwione, innym razem nieco zmienione w celu zwiększenia przyjemności partnerów. Książka podzielona jest na siedem części: pozycje symetryczne, pozycje otwarte, pozycje uniesione, pozycje napierające, pozycje z kobietą na górze, pozycje zwierzęce i pozycje równoważne. Same pozycje podzielone są ze względu na poziom trudności i opatrzone krótkim komentarzem. Trzeba jeszcze przyznać, że „Nowa Kamasutra” wymaga całkiem dobrej kondycji oraz sprawności fizycznej; choć pozycje wydają się być łatwe i subtelne, to po przemyśleniu „jak to zrobić” można dojść do wniosku „jak oni to zrobili i jeszcze wytrzymali do zdjęcia”.

Zdecydowanie zabawnie jest przeglądać książkę wraz z partnerem. Książka inspiruje, choć może również boleśnie uświadomić braki kondycyjne. Osobom nie będącym w pełni rozciągniętymi i w doskonałej kondycji, polecam raczej pierwsze – prostsze pozycje. Inaczej możecie zafundować sobie drobne kontuzje. „Nowa Kamasutra” to także praktyczne rady i wskazówki tak dla początkujących, jak i dla średnio i bardzo zaawansowanych.

Wydanie Bellony jest bardzo ekskluzywne. Duży format, twarda oprawa, dobry papier, ładne soczyste kolory i zestawienie oryginalnych obrazów ze współczesnymi zdjęciami to atuty tej książki. Same zdjęcia są wykonane bardzo elegancko z dobrym smakiem, odpowiednio wycieniowane. Jednocześnie zachęcają do spróbowania swoich sił. Ekskluzywne wydanie świetnie prezentuje się na półce, jest również wymarzonym prezentem na wieczory kawalerskie, panieńskie czy też dla partnera także na walentynki.

Randi Foxx stworzył niepowtarzalny „wizualny przewodnik po sztuce uprawiania miłości”. Warto zapoznać się z nim chociażby z ciekawości, a także po to, by po prostu dowiedzieć się czegoś więcej o ars amandi. I choć może wydawać się, że o tej dziedzinie wiemy całkiem sporo, sięgając po „Nową Kamasutrę” na pewno dowiemy się czegoś więcej, a także będziemy się doskonale bawić z partnerem, sprawdzając przydatność poszczególnych rozdziałów, lub… z koleżankami przy winie, dyskutując o nich.

Autor: Randi Foxx
Wydawnictwo: Bellona , Marzec 2011
ISBN: 978-83-11-11993-2
Liczba stron: 160
Wymiary: 205 x 295 mm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *