JFKAgent JFK 2. Nie ma krwi bez ognia
Miroslav Žamboch, Jiří W. Prochazka

John Francis Kovář, były kapitan jednostek specjalnych, członek grupy
uderzeniowej Agencji EF jest uczestnikiem pierwszej misji do innej czasoprzestrzeni. Ma to być rutynowa wyprawa, jakich Agencja prowadzi dziesiątki I setki. Jednak wbrew oczekiwaniom znajdzie się w wirze szalonych zdarzeń, których apogeum przypadnie na 2 grudnia 1805 roku – monumentalną  bitwę pod Slavkowem (Austerlitz). JFK i jego nowi przyjaciele nie mają czasu ani środków, żeby ich  uczestnictwo miało zasadniczy wpływ na słynną i krwawą rzeź, znaną jako  „Bitwa trzech cesarzy”. Jednak nie pozostaje im nic innego – w środku  bitewnego zgiełku muszą wieść decydujący bój z bronią, która w tych czasach  nie istniała i z siłami istniejącymi od początku świata do jego końca, bez  względu na czas i przestrzeń.

John F. Kovář na własnej skórze poznaje wewnętrzny sens hasła agencji: „Na swój świat musimy zasłużyć!”


Ta historia została napisana na pamiątkę i jako swoisty hołd dwusetnej  rocznicy bitwy pod Slavkowem (Austerlitz).

 

 

Wielka ksiegaWielka księga Science Fiction tom 1
Eric Brown, Peter F. Hamilton, Greg Egan, Damon Knight, Connie Willis, Robert Reed, Kim Stanley Robinson, Robert Sheckley, Philip K. Dick, Mark Clifton, Lillie Pollock, George C. Wallis

FRAGMENT: Philip Kindred Dick: Drzwi wyjściowe do wewnątrz

Najbardziej intrygujące i zaskakujące utwory fantastyczno-naukowe ostatniego półwiecza.

Dobra science fiction nigdy się nie starzeje. Jest cudem ludzkiej wyobraźni spekulującej o Nas i o otaczającym Nas wszechświecie. Jest przestrogą i ostrzeżeniem przed niebezpieczeństwem jakie niesie ze sobą zbyt optymistyczna wiara we własne siły ludzkości.

Dobra science fiction to inne światy, obce istoty, historie o robotach, podróżach w czasie, inżynierii genetycznej, utopiach i dystopiach, nierozwiązywalnych zagadnieniach, katastrofach i apokalipsie.

Sprawdź jak kontrolować preparat, który daje dostęp do innej rzeczywistości i do innej wersji samego siebie w tej rzeczywistości. Odkryj co jest materialne, a co snem jedynie. Pomyśl, co mogłoby zmienić losy II wojny światowej? A może interesuje Cię sardoniczna ocena innych cywilizacji? Albo koniec świata opisany ponad sto lat temu?

Dobra science fiction rzadko bywa tak blisko. Ta jest bliżej niż na wyciągnięcie ręki: Wystarczy otworzyć tę książkę.

Zawiera teksty:
Ul-la, ul-la Eric Brown
Uśmierciny Peter F. Hamilton
N jak Nieskończoność Greg Egan
Paradoks Damon Knight
Praktyka studencka Connie Willis
W sklepie „Ja” Robert Reed
Sen o Winlandii Kim Stanley Robinson
Bilet na Tranai Robert Sheckley
Drzwi wyjściowe do wewnątrz Philip K. Dick
Co ja zrobiłem Mark Clifton
Finis Frank Lillie Pollock
Ostatnie dni na Ziemi George C. Wallis

Wielka ksiegaWielka Księga Science Fiction tom 2
Michael Swanwick, Geoffrey A. Landis, Colin Kapp, H. Chandler Elliott, Keith Roberts, Brian W. Aldiss, John Morressy, Eric Frank Russell, Clifford D. Simak, Stephen Baxter

Zawiera teksty:

Wyprawa do czarnej dziury Geoffrey A. Landis
Cień i Mrok Colin Kapp
Złośliwość rzeczy martwych H. Chandler Elliott
Prawdziwy puls maszyny Michael Swanwick
Wysoka Ósemka Keith Roberts
Skrawki Brian W. Aldiss
Tylko moje życie John Morressy
I wślizgnę się do obozu twego… Eric Frank Russell
Śmierć w domu Clifford D. Simak
Refugium Stephen Baxter

PilipukWampir z M-3
Andrzej Pilipiuk

FRAGMENT: Przebudzenie

Wyklęty powstań ludu ziemi, powstańcie których dręczy głód…

A więc twierdzicie Obywatelu, że wampiry istnieją? Niby kraj socjalistyczny, ateizm w modzie, a tu taka wtopa. I jak tu się krzyżem odwijać? Jak wodą, tfu, święconą chlapać? A czosnek tylko granulowany i z importu z bratniej Czechosłowacji!

Myśl nowa blaski promiennymi, dziś wiedzie nas na bój, na trud.

Być wampirem w PRL to nie przelewki. W społeczeństwie bezklasowym trudno tytułować się hrabią. Płaszcz i smoking nosi albo kelner, albo iluzjonista, a krew obywateli Rzeczpospolitej Ludowej ma posmak deficytu i reglamentacji.

Przeszłości ślad dłoń nasza zmiata, przed ciosem niechaj tyran drży…

Ale nie czas, by kąsać zblazowanych arystokratów w zacisznych buduarach. Prawdziwy walor odżywczy ma krew opasłych badylarzy, cinkciarzy, partyjnych kacyków i córeczek UB-eków.

Ruszymy z posad bryłę świata, dziś niczym, jutro wszystkim my!

Bo my, wampiry z PRL mamy swoją godność! Nie wysysamy biednych sarenek i jagniątek. Nie nazywamy tego WEGETARIANIZMEM! Może nie pamiętamy już o wampirzych mocach, ale mamy spryt nasz narodowy! Pozyskamy dewizy, przekroczymy plan, a potem z dumą oznajmimy:

To wszystko każe nam powiedzieć mocno. I stanowczo: Burżuazyjnym skrytopijcom mówimy – NIE!

KołodziejczakSchwytany w światła
Tomasz Kołodziejczak

Dominium Solarne. Poznaj najwspanialsze universum w historii polskiej science fiction.

Gladius. Eksterminowany przez bestialskich najeźdźców, brutalnie podporządkowywany przez Dominium Solarne pogrąża się w chaosie i upada.

Prawo. Jest już tylko wspomnieniem. Rządzi korupcja, służalczość i układy. System Multona penetrują solarni łowcy i agenci obcych ras. Ich celem jest jedna osoba:

Daniel Bondaree. Były tanator i rebeliant opuszcza więzienie. Ale jedyny ocalały uczestnik wyprawy do wnętrza korgardzkiej bazy nie zazna spokoju. Za dużo wie, za dużo widział, dane które nosi w sobie są zbyt cenne.

Informacja jest najstraszniejszą bronią. Nieważne, żywy czy martwy. I tak wydrą z niego to czego chcą i jak chcą. Znają się na tym.

Ale on wciąż jest wolny! I dopóki go nie dopadną – jest zwycięzcą…

Uciekaj!

Kontynuacja Kolorów sztandarów, powieści nagrodzonej Zajdlem


NOWE WYDANIA

Ruda SforaRuda Sfora wyd.2
Maja Lidia Kossakowska

Ruda Sfora spopiela Świat i Zaświaty

Naznaczona rdzą zakrzepłej krwi, potężna butą i nienawiścią, niszczy wszystko. Niczym ludzkość opętana bratobójczymi walkami w imię kolejnego czegoś tam…

„Ruda sfora” to powieść „szamańska”, bazująca na mitologii jakuckiej. Kossakowska przenosi nas w świat syberyjskich legend i mitów w sposób zupełny i całkowity.
Karol Konwerski. Onet.pl

Do desperackiej walki o przetrwanie stają: młody szaman na kulawym, gadającym koniu, pieśniarz – wojownik ze szponem w sercu, harda półbogini i kościej – tupilak, który miał być bardzo zły…ale nie umiał.

Po lekturze ostatnich stron nie pozostaje czytelnikowi nic innego, jak trwać przez moment w zachwycie, smakować ten misterny plan, na jakim oparła swoją szamańską opowieść Kossakowska. I może się zdarzyć, że przyjdzie czytelnikowi na myśl, kiedy już „Sforę” odłoży, iż prawdziwą szamanką, tak zwaną szamanką narracji, jest tak naprawdę autorka.
Jakub Winiarski, pisarz, redaktor naczelny Nowej Fantastyki

KrawędźKrawędź żelaza t.1 – wyd.2
Miroslav Žamboch

Jest to fantasy o tyle nietypowe, że nie uświadczymy tu elfów ani innych krasnoludów (o inteligentnych sępach czy kotach nie wspominając), a magia występuje w ilości śladowej. Bardziej niż typowe pseudośredniowiecze, realia przypominają Dziki Zachód – podobnie jak tam, i tu ludzie muszą potrafić zatroszczyć się o siebie albo mieć naprawdę twardy tyłek. W przypadku Koniasza obowiązuje oczywiście jedno i drugie.
Wojciech Misiurka, Fahrenheit

Žamboch posiadł dar prawie równy szeherazadowemu. Ponad trzysta stron nabitej w soczyste treści książki jest dopiero przedsmakiem uczty. Ile pojedynków, tyle możliwych scenariuszy, determinowanych przez grubość stali i technikę przeciwnika, no i szczęście. Szczęście, które póki co, uśmiecha się do renesansowego włóczykija, rzucając kamienie pod nogi przeciwników.
Norma – Elektra, Gildia

 

 

 

NorweskiNorweski dziennik 1: Ucieczka – wyd.3
Andrzej Pilipiuk

Ucieczka jest lekturą obowiązkową o działaniu terapeutycznym. Skuteczną na tetryczenie. Zalecaną nastolatkom w każdym wieku.
Jak spostrzegli recenzenci książki, Andrzej Pilipiuk udał się w podróż w czasie. Przypomniał sobie jak się męczył w nudnej szkole, jak marzył by się z niej wyrwać. Przypomniał sobie, jakie książki pragnął wtedy czytać i… taką właśnie książkę napisał.
Zawiera przygody Tomka Paczenki oraz Maćka, wnuka najsłynniejszego polskiego egzorcysty-bimbrownika. Brzmi znajomo?
Bez obaw! Dawka Wędrowycza nie groźna dla życia i zdrowia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *