Adjustment


Czy mamy wpływ na swoje przeznaczenie, czy manipulują nami niewidzialne siły? W thrillerze The Adjustment Bureau Matt Damon wciela się w rolę mężczyzny, który widzi przyszłość zaplanowaną dla niego przez Fate (Przeznaczenie) i uświadamia sobie, że chce czegoś innego. By dostać to, musi puścić się w pogoń ulicami współczesnego Nowego Jorku za jedyną kobietą, którą kiedykolwiek kochał.

Będąc blisko zdobycia mandatu w amerykańskim senacie, ambitny polityk David Norris (Damon) spotyka piękną tancerkę baletu współczesnego Elise Sellas (Emily Blunt) – kobietę, jakiej nigdy dotąd nie znał. Jednak w momencie gdy uświadamia sobie, że zakochał się w niej, tajemniczy mężczyźni sprzysięgają się, by odseparować tych dwoje.

David spostrzega, że ma do czynienia z agentami Fate – mężczyznami z Adjustment Bureau (Urząd Regulacji) – którzy uczynią wszystko, co w ich (znacznej) mocy, by uniemożliwić Davidowi i Elise bycie razem. W obliczu wszechogarniających przeciwności musi albo pozwolić jej odejść i zaakceptować ustaloną z góry ścieżkę, albo… zaryzykować wszystko, by przeciwstawić się Fate i pozostać z kobietą, którą kocha.

Film The Adjustment Bureau jest oparty na opowiadaniu Philipa K. Dicka (Pamięć absolutna, Raport mniejszości oraz Łowca androidów).

{youtube}e6aWUSk2Mys{/youtube}

Reżyseria: George Nolfi
Scenariusz: George Nolfi
Premiera: 4 marca 2011 (Polska) 12 listopada 2010 (Świat)
Produkcja: USA
Gatunek: Melodramat, Sci-Fi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *