PriestLatające wampiryczne potwory, przejmująca chóralna muzyka i niebezpieczne pojedynki — to wszystko znalazło się w nowym trailerze filmu Priest (Ksiądz), który trafił do Internetu. Tytułowym bohaterem jest Paul Bettany, „legendarny Ksiądz-Wojownik (Warrior Priest) z ostatniej Wojny Wampirów (Vampire War)”, który ryzykuje wyjście z bezpiecznej przestrzeni miasta, by ocalić swą siostrzenicę od dostania się w ręce wampirów.

Film jest wyreżyserowany, z wykorzystaniem efektów wizualnych, przez Scotta Charlesa Stewarda, który pracował z Bettanym w Legionie w ubiegłym roku. „Priest zdaje się zapuszczać daleko bardziej w fantastykę, z całą opowieścią rozgrywającą się w postapokaliptycznym świecie, nawiązującą niemal do Steampunku, mieszającego dawne ubiory i rekwizyty z futurystycznymi pojazdami i powalonymi wieżowcami”. Historia oparta jest na komiksie Min-Woo Hyunga.

W filmie pojawiają się także Cam Gigandet (Zmierzch), Karl Urban (Star Trek), Maggie Q (Nikita) oraz Christopher Plummer, który obecnie dopisuje jeszcze jeden film o wampirach do swego życiorysu. Wspominając o wampirach, w filmie występuje także Bill Oberst junior, którego można zobaczyć w Czystej Krwi. Film Priest wchodzi na ekrany 13 maja 2011 roku.

Reżyseria: Scott Stewart
Scenariusz: Cory Goodman
Premiera: 13 maja 2011 (Polska),2 marca 2011 (Świat)
Produkcja: USA
Gatunek: Horror, Akcja


{youtube}PCQcIB2Re6Y{/youtube}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *