KingNa wrzesień kanał Sci Fi poleca – Miesiąc Stephena Kinga

Legendarny autor science fiction, Stephen King, kończy 21 września 63 lata. By pomóc mu w obchodach tego jubileuszu, kanał Sci Fi poświęci całe pięć tygodni fantastycznym programom, zrealizowanym na podstawie jego bestsellerów.

Począwszy od 8 września, w każdy środowy wieczór o 21:00 zaprezentujemy pokaźną kolekcję miniseriali Stephena Kinga, które przygotują widzów do październikowej premiery cyklu Haven, opartej na powieści pisarza pt. Colorado Kid. Na 8 i 15 września zaplanowaliśmy emisję miniserialu Stephen King: Złote lata. 22 września wyświetlimy Stukostrachy, zaś 29 września obejrzeć będzie można Lśnienie. W każdy środowy wieczór zapraszamy więc na porcję literackich emocji w ramach obchodów urodzin Stephena Kinga.


Stephen King: Złote lata to miniserial telewizyjny. Opowiada historię starzejącego się mężczyzny, który w wyniku przypadkowego wybuchu w rządowym laboratorium zostaje napromieniowany eksperymentalną substancją. Nieznana mieszkanka chemikaliów początkowo nie wywołuje żadnych skutków ubocznych. Jednak z czasem strażnik laboratorium Harlan Wiliams, który w momencie wybuchu pełnił służbę zaczyna zauważać u siebie pewne objawy…Harlan odzyskuje swoją młodzieńczą sprawność, zmieniają się jego możliwości, a ciało powraca do formy sprzed lat. Teraz rządowe agencje za wszelką cenę chcą dopaść Harlana. Zaczyna się pościg…
Co ciekawe, Stephen King jest nie tylko pomysłodawcą i autorem scenariusza, ale również zagrał jedną z ról wcielając się w rolę kierowcy autobusu.

W trzecią środę miesiąca przyjdzie czas na Stukostrachy. Fanom twórczości Stephena Kinga tego serialu nie trzeba przedstawiać, ale dla tych trochę mniej wtajemniczonych kilka słów przypomnienia. Serial nakręcony został na podstawie powieści Stephena Kinga pod tym samym tytułem. Akcja toczy się w Haven. Haven to małe, spokojne, prowincjonalne miasteczko. Nikt z jego mieszkańców nie podejrzewa nawet, że w pobliżu tej malowniczej scenerii kryje się monstrum, którego nadprzyrodzona siła zawładnie ich życiem, zmieniając dotychczasowy byt w koszmar. Pod wpływem działania kosmicznej siły emanującej ze statku kosmicznego, mieszkańcy Haven zmieniają się w nieobliczalne monstra. Oczy świecą im się na zielono, zęby zaczynają wypadać, a co najgorsze zaczynają realizować swoje długo skrywane fantazje, pełne zła i przemocy. Jedyną szansą dla miasta jest okoliczny poeta-alkoholik, na którego nie działa zła siła przybyszów z kosmosu.

Wrześniowy cykl zamkniemy serialem Lśnienie. Jack Torrance (Steven Weber) przyjmuje posadę w bajecznie położonym hotelu w Colorado. Stara się ułożyć sobie życie na nowo, tym razem wolny od alkoholowego nałogu. Jack mieszka wraz z żoną i kilkuletnim synem w odciętym od cywilizacji hotelu i wydawać by się mogło, że powoli udaje mu się ułożyć dotychczas skomplikowane życie. Wszystko jednak trwa do czasu, bowiem hotel okazuje się miejscem pełnym tragicznych tajemnic. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu spotykali się tam kryminaliści i ludzie mafii, a w jego murach doszło do makabrycznej zbrodni.


Zapraszamy!

1. Stephen King: Złote lata / Stephen King’s The Golden Years ; REŻYSERIA: Chris Thomson , OBSADA: Keith Szarabajka, Felicity Huffman, Bill Raymond; emisja: 08.09, godz. 21:00, oraz (ciąg dalszy odcinków) 15.09, godz. 21.00;

2. Stukostrachy / Stephen King’s The Tommyknockers; REŻYSERIA: John Power, OBSADA: Jimmy Smits, Marg Helgenberger, Robert Carradine; emisja: 22.09, godz. 21:00;

3. Lśnienie / Stephen King’s The Shining ; REŻYSERIA: Mick Garris , OBSADA: Steven Weber, Rebecca De Mornay, Courtland Mead; emisja: 29.09, godz. 21:00;

Prócz tego, portal Efantastyka i kanał Sci Fi zapraszają do konkursu, w którym można wygrać jedną z pięciu książek znanego autora pt. Stephen King na wielkim ekranie. Wystarczy, że odpowiecie na jedno pytanie! Nagrody sponsoruje wydawnictwo Prószyński i S-ka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *