Czy tego Autora trzeba przedstawiać? Debiutancka powieść Zbigniewa Białasa Korzeniec, a następnie zrealizowany na jej podstawie spektakl teatralny, który zagościł nawet w TVP, ugruntowały jego pozycję na polskiej scenie literackiej.

7 października nakładem Wydawnictwa MG ukażą się aż dwie książki Zbigniewa Białasa: Tal oraz Korzeniec – wersja ilustrowana.

Z przyjemnością informujemy, że Oblicza Kultury są patronem medialnym tych pozycji.

O książce:

29-go czerwca 1913 roku, na nasypie kolejowym w centrum Sosnowca znaleziono ciało pozbawione głowy i na podstawie dokumentów, które korpus wciąż posiadał w wewnętrznej kieszeni marynarki ustalono, że zwłoki należą do niejakiego Alojzego Korzeńca… Ale czytelnik nie trzyma w dłoniach kryminału-retro. Korzeniec jest raczej powieścią historyczno-obyczajową z wyraźnym wątkiem sensacyjnym. Polacy, Niemcy, Żydzi, Rosjanie. I miasto. Możliwe, że głównym bohaterem jest samo miasto. Sosnowiec – tygiel kultur – w przededniu wybuchu Pierwszej Wojny Światowej okazuje się przestrzenią sekretów i zakamarków; miastem z podszewką; miastem ukrytych pasji i motywacji. Dziś proponujemy Państwu wydanie tej książki ozdobione ilustracjami z epoki, którą opisuje.

Tytuł: Korzeniec – wydanie ilustrowane
Autor: Zbigniew Białas
Wydawca: Wydawnictwo MG
Oprawa: twarda
Premiera: 7 października 2015

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *