Gabriel Garcia Marquez jakiego nie znacie. Wieloletni przyjaciel tego wybitnego, kolumbijskiego pisarza i literackiego noblisty przedstawia nam Marqueza jako Gabo – zwykłego, prostolinijnego… Czy tak do końca?

Dzięki Wydawnictwu Bellona ta bardzo osobista książka zyskała elegancką, twardą oprawę. Książka – objęta naszym patronatem – ukaże się już 9 kwietnia!

O książce:

Plinio Apuleyo Mendoza mawia, że jego przyjaciel Gabriel Garcia Marquez, zmarły niedawno powieściopisarz, uwielbiany przez miliony czytelników na całym świecie, czasami uwalniał się od ciężaru swojego własnego mitu i tak po prostu ponownie stawał się zwykłym, prostolinijnym Gabo. Książka ta opowiada właśnie o tych momentach. O prawdziwym Gabo, jakiego znał jedynie krąg jego najbliższych przyjaciół.

To wzruszający, a czasem zaskakujący portret kolumbijskiego pisarza, od jego początków jako ambitnego dziennikarza, po wyniesienie go na ołtarze literatury, kiedy przyznano mu Literacką Nagrodę Nobla.

Ponadto książka zawiera jedenaście wcześniej niepublikowanych listów napisanych przez Gabo do Plinia, jego literackiego powiernika. To dokumenty o wyjątkowej wartości, w których pisarz wyraża swoje wątpliwości, nadzieje i trudności, jakie towarzyszyły mu podczas pisania najwybitniejszych dzieł, takich jak Sto lat samotności czy Jesień patriarchy.

Tytuł: Marquez. Listy i wspomnienia
Autor: Plinio A. Mendoza
Wydawca: Bellona
Data premiery: 9 marca 2015
EAN 9788311134348
Liczba stron: 248
Format: 150×210 mm
Oprawa: twarda
Kategoria: listy, biografie, literatura faktu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *