Richard Ford, jedyny pisarz, który kiedykolwiek otrzymał Nagrodę Pulitzera i przyznawaną przez amerykański PEN Club PEN/Faulkner Award za tę samą powieść (Independence Day) wkracza na polski rynek książki z pełną rozmachu i zapadającą w pamięć powieścią Kanada. Znakomicie przyjęta za granicą książka właśnie ukazała się w Polsce nakładem Domu Wydawniczego PWN i pod naszym patronatem.

O książce:

„Jedna z pierwszych wielkich powieści XXI wieku”
John Banville, „Guardian”

Najpierw opowiem o napadzie dokonanym przez moich rodziców, a później o zabójstwach.

Rodziców Della Parsonsa do napadu na bank pchnęło błędne myślenie i życiowy pech, ale choć nie byli lekkomyślnymi ludźmi, ich działania w jednej chwili na zawsze zmieniły wyobrażenia piętnastoletniego Della o normalnym życiu. Uniknąwszy umieszczenia w domu opieki dla nieletnich, chłopak wyrusza przez Montanę na spotkanie nieznanego, aby wylądować w obcej sobie Kanadzie w hotelu na prerii, zdany na łaskę gwałtownego i zagadkowego Arthura Remlingera. Wkrótce po przyjeździe Dell odkrywa, że nowy świat skrywa własne mroczne tajemnice, a on sam nie jest jedynym, który pozostawił przeszłość po drugiej stronie granicy.

Richard Ford (ur. 16 lutego 1944 w Jackson, Missisipi) – amerykański autor powieści i opowiadań, zdobywca nagrody Pulitzera oraz przyznawanych przez amerykański PEN Club nagród: PEN/Faulkner Award i PEN/Malamud Award. Znany ze składających się na trylogię powieści: The Sportswriter (1986), Independence Day (1995), The Lay of the Land (2006). Mieszka w Nowym Orleanie.

Tytuł: Kanada
Autor: Ford Richard
Wydawca: Dom Wydawniczy PWN
Format:14,3 x 20,5 cm
Premiera: 13 kwietnia 2015 r.
Ilość stron:504
Oprawa: miękka
ISBN: 9788377057735

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *