fru Serdecznie zapraszamy na najnowszy przegląd premier!

Fru!

Żółty ptaszek imieniem Gus czuje się niedoceniany przez stado. Na przekór drwinom kolegów postanawia udowodnić pierzastym pobratymcom, że jego także stać na bohaterski wyczyn. Wkrótce mały skrzydlak o wielkiej odwadze stanie na czele niebezpiecznej i pełnej niezwykłych przygód wyprawy, mającej przeprowadzić ptasie stado wprost do ciepłych krajów. W podniebnej ekspedycji z krańców Europy do serca gorącej Afryki może liczyć na oddanych przyjaciół oraz pomoc pewnej nietuzinkowej biedronki.

 

 

 

{youtube}0IXTrOp6jWM{/youtube}

Tytuł polski: Fru!
Tytuł oryginału: Gus, petit oiseau, grand voyage
Reżyseria: Christian De Vita
Scenariusz: Antoine Barraud
Premiera kinowa: 6 marca 2015r.
Gatunek: animacja, komedia, przygodowy
Kraj produkcji: Belgia, Francja
Czas trwania: 90 min.

pod ochronaPod ochroną

Próba wyrwania się ze spirali domowej przemocy w obiektywie Wojciecha Staronia. Mały Matias po powrocie ze szkoły znajduje swoją matkę w kałuży krwi. Laurze udaje się przeżyć, ale po wyjściu ze szpitala wie już, że ani ona, ani jej ośmioletni syn nie wrócą do agresywnego ojca rodziny. Rozpoczynają wędrówkę w poszukiwaniu azylu, który pozwoli im rozpocząć nowe, wolne od ciągłego strachu życie.

 

 

 

 

{youtube}Rc7b-r-mSHo{/youtube}

Tytuł polski: Pod ochroną
Tytuł oryginału: Refugiado
Reżyseria: Diego Lerman
Scenariusz: Diego Lerman, Maria Meira
Premiera kinowa: 6 marca 2015r.
Gatunek: dramat
Kraj produkcji: Argentyna, Francja
Czas trwania: 95 min.

we dwojeWe dwoje zawsze raźniej

Bohaterem jest Antoine, który z powodu wypalenia rezygnuje z grania w zespole rockowym. Zatrudnia się jako dozorca w jednej z kamienic. Tam poznaje Mathilde, emerytkę której równowaga psychiczna jest na skraju wytrzymałości. W roli Mathilde zjawiskowa Catherine Deneuve.

 

 

 

 

 

{youtube}77P8KaFQNME{/youtube}

Tytuł polski: We dwoje zawsze raźniej
Tytuł oryginału: Dans la cour
Reżyseria: Pierre Salvadori
Scenariusz: Pierre Salvadori, David Leotard
Premiera kinowa: 6 marca 2015r.
Gatunek: dramat, komedia
Kraj produkcji: Francja
Czas trwania: 97 min.

dumni iDumni i wściekli

Co łączy ludzi, których wszystko różni? Konserwatywne, górnicze miasteczko, z którego ucieka, kto może. Kiedyś spokojne, dziś targane strajkami. Kiedy poczucie wrogości wobec wszystkiego, co obce osiąga apogeum, niespodziewanie przyjeżdżają tu kolorowym busem geje i lesbijki ze stolicy. Na ratunek potrzebującym! Czy padną najgorsze obelgi i posypią się zęby? Czy jedni i drudzy będą potrafili podać sobie pomocną dłoń? Co musi się wydarzyć, by konserwatywni mieszkańcy przyjęli pod strzechy aktywistów walczących o równouprawnienie? Co musi się stać, by staruszki odważyły się ruszyć w rajd po nocnych klubach Londynu? I czy wszyscy będą umieli razem bawić się i tańczyć w rytm hitów Bronski Beat?

 

 

 

{youtube}PXgaszqwm6Y{/youtube}

Tytuł polski: Dumni i wściekli
Tytuł oryginału: Pride
Reżyseria: Matthew Warchus
Scenariusz: Stephen Beresford
Premiera kinowa: 6 marca 2015r.
Gatunek: dramat, komedia
Kraj produkcji: Francja, Wielka Brytania
Czas trwania: 120 min.

focusFocus

Will Smith wciela się w postać Nicky’ego, doświadczonego mistrza podstępu, który wdaje się w romans z początkującą oszustką o imieniu Jess (Margot Robbie). Nicky przekazuje podopiecznej tajniki swojego fachu, ale gdy ta zbliża się do niego za bardzo, nagle postanawia zerwać znajomość. Trzy lata później, już jako zawodowa femme fatale, Jess pojawia się w Buenos Aires na wyścigach samochodowych, podczas których gra toczy się o wysoką stawkę. Właśnie tam Nicky stara się wykonać swój najnowszy i bardzo niebezpieczny numer, ale ona zupełnie zbija go z pantałyku i na drodze wytrwanego oszusta zaczynają pojawiać się problemy.

 

 

 

 

{youtube}p_qw4yGDiek{/youtube}

Tytuł polski: Focus
Tytuł oryginału: Focus
Reżyseria: Glenn Ficarra, John Requa
Scenariusz: Glenn Ficarra, John Requa
Premiera kinowa: 6 marca 2015r.
Gatunek: komedia
Kraj produkcji: USA
Czas trwania: 104 min.

bodyBody/Ciało

Cyniczny prokurator (Janusz Gajos) i jego cierpiąca na anoreksję córka (Justyna Suwała) próbują, każde na swój sposób, odnaleźć się po tragicznej śmierci najbliższej osoby. Gdy pewnego dnia terapeutka dziewczyny – Anna (Maja Ostaszewska) oznajmi im, że zmarła skontaktowała się z nią z zaświatów i ma dla nich wiadomość, będą zmuszeni zweryfikować swoje poglądy na życie i na śmierć. Film Małgorzaty Szumowskiej znalazł się w elitarnym gronie tytułów nominowanych do Złotego Niedźwiedzia tegorocznego Berlinale.

 

 

 

 

{youtube}rX094G49X2Q{/youtube}

Tytuł oryginału: Body/Ciało
Reżyseria: Małgorzata Szumowska
Scenariusz: Małgorzata Szumowska, Michał Englert
Premiera kinowa: 6 marca 2015r.
Gatunek: dramat
Kraj produkcji: Polska
Czas trwania: 90 min.

lasBył sobie las

Zapierający dech w piersiach film pokazuje, jak wygląda cud przyrody. Obserwujemy cykl życia lasów pierwotnych i wtórnych, dowiadujemy się jak wygląda ich ekosystem, poznając nieznany i niepokazywany dotąd świat natury, który rządzi się własnymi prawami i zasadami. Widzimy lasy tropikalne, które wyrastają niemal na naszych oczach, dowiadujemy się o ich prehistorii i warunkach rozwoju na przestrzeni wieków. Obserwujemy jak pojawiały się i ewoluowały pierwsze rośliny, jak tworzyła się unikalna więź między nimi i zwierzętami. Poznajemy spektakularne historie o świecie tej nieokiełznanej przyrody, w którym każdy organizm odgrywa istotną rolę.

 

 

 

 

{youtube}3yAu9duOz-k{/youtube}

Tytuł polski: Był sobie las
Tytuł oryginału: Il etait une foret
Reżyseria: Luc Jacquet
Scenariusz: Luc Jacquet
Premiera kinowa: 6 marca 2015r.
Gatunek: dokumentalny
Kraj produkcji: Francja
Czas trwania: 78 min.

snyWilkołacze sny

Główna bohaterka tego filmu, 19-nastoletnia Marie (Sonia Suhl), zaczyna odczuwać, że przestaje panować nad swoim ciałem. To, co dzieje się z jej organizmem, wydaje się mieć dziwny związek z wydarzenia rozgrywającymi się na rybackiej wyspie, zamieszkałej przez jej rodzinę, a także z chorobą jej matki, która od lat porusza się na wózku inwalidzkim. Chociaż miejscowy lekarz zapewnia ją, że wszystko z jej ciałem jest w porządku, Marie nie może się powstrzymać przed zadawaniem sobie pytań o to, kim tak naprawdę jest i jaka jest jej natura.

 

 

 

{youtube}s2Qw6-dBN7Q{/youtube}

Tytuł polski: Wilkołacze sny
Tytuł oryginału: Nar dyrene droemmer
Reżyseria: Jonas Alexander Arnby
Scenariusz: Rasmus Birch
Premiera kinowa: 6 marca 2015r.
Gatunek: horror
Kraj produkcji: Dania
Czas trwania: 84 min.

bog nie umarlBóg nie umarł

Josh rozpoczyna studia na jednej z amerykańskich uczelni. W pierwszym semestrze trafia na zajęcia z filozofii prowadzone przez fanatycznego ateistę profesora Radissona. Wykładowca już na pierwszych zajęciach każe studentom napisać na kartce słynne zdanie Friedricha Nietzschego: „Bóg umarł”, i złożyć pod nim podpis. Ci, którzy tego nie zrobią mogą zrezygnować z zajęć lub… udowodnić, że Nietzsche się mylił. Z całej grupy pierwszorocznych studentów wyzwanie podejmuje tylko Josh. Ma czas do końca semestru, by przekonać słynnego wykładowcę i resztę studentów, że Bóg jednak istnieje. Rozpoczyna się pasjonujący spór, który elektryzuje całą uczelnianą społeczność i sprawia, że odmienia się życie wielu osób.

 

 

 

{youtube}tmeUMujDgmA{/youtube}

Tytuł polski: Bóg nie umarł
Tytuł oryginału: God’s Not Dead
Reżyseria: Harold Cronk
Scenariusz: Cary Solomon, Chuck Konzelman
Premiera kinowa: 6 marca 2015r.
Gatunek: dramat
Kraj produkcji: USA
Czas trwania: 112 min.

nocturnaNocturna

W sierocińcu dni mijają bardzo spokojnie. Co innego noce… Tim wprawdzie bardzo się ich boi, ale to właśnie wtedy może robić to, co najbardziej lubi – obserwować światło gwiazd. Pewnego razu spostrzega, że jego ulubiona gwiazda zniknęła. Mimo strachu wychodzi na dach budynku, ale nadal nigdzie nie może jej znaleźć. Co gorsza, znikają również kolejne! Zdesperowany nie wie, co robić i już wie, że na pewno nie zaśnie. To z kolei bardzo niecierpliwi Pasterza Kotów, jego zadaniem jest pilnowanie spokojnego snu dzieci. Próbuje położyć chłopca do łóżka, jednak ten namawia go, by wspólnie spróbowali rozwiązać zagadkę znikających gwiazd. Wyruszają razem w niezwykłą podróż po nocnym świecie, który jest zupełnie inny niż ten, który widzimy za dnia.

 

 

 

{youtube}3J3kkUt2Gkg{/youtube}

Tytuł polski: Nocturna
Tytuł oryginału: Nocturna
Reżyseria: Victor Maldonado, Adria Garcia
Scenariusz: Victor Maldonado, Adria Garcia, Teresa Vilardell
Premiera kinowa: 6 marca 2015r.
Gatunek: animacja, fantasy
Kraj produkcji: Francja, Hiszpania
Czas trwania: 88 min.

Opisy pochodzą z materiałów dystrybutorów.

Kopia Multikino-wiecej niz kino

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *