frau Serdecznie zapraszamy na najnowszy przegląd kinowych premier!

Żona policjanta

Specjalna Nagroda Jury na 70. MFF w Wenecji. Młode, sympatyczne małżeństwo: ona realizuje się jako matka, uśmiechnięty mąż pracuje w policji. Ale za drzwiami ich małego domu rzeczywistość nie jest już taka kolorowa. Pokonany przez frustrację mężczyzna zaczyna znęcać się nad żoną, ta popada w depresję. Nie rozstaną się, bo razem trzyma ich toksyczna, kompulsywna miłość. Autor Wielkiej ciszy stworzył intrygujący formalnie film o wielkiej emocjonalnej sile rażenia.

 

 

 

{youtube}46KYUUuGkI4{/youtube}

Tytuł polski: Żona policjanta
Tytuł oryginału: Die Frau des Polizisten
Reżyseria: Philip Groening
Scenariusz: Philip Groening
Premiera kinowa: 20 marca 2015r.
Gatunek: dramat
Kraj produkcji: Niemcy
Czas trwania: 175 min.

sils mariaSils Maria

Wybitna aktorka u szczytu sławy. Pewna siebie, a jednocześnie delikatna. Czuła i wymagająca. Zawsze w ruchu, w drodze z jednego planu filmowego na kolejny. Z jednego końca świata na drugi. Kilka dni, które nieoczekiwanie spędzi w Alpach w towarzystwie swojej młodej asystentki, a zarazem jedynej przyjaciółki i powiernicy, pozwoli jej na nowo zrozumieć siebie. Pod wpływem serii drobnych zdarzeń, spotkania z dawnym partnerem i kochankiem, konfrontacji z przeszłością, intymnych rozmów Maria Enders będzie gotowa zagrać największą życiową role. Samą siebie. W rolach głównych oglądamy aktorki reprezentujące trzy aktorskie pokolenia. Marię Enders zagrała nagrodzona Oscarem Juliette Binoche, znana z wybitnych kreacji w filmach Kieślowskiego, Haneke i Szumowskiej. Partneruje jej Kristen Stewart, której światową popularność przyniósł występ w sadze „Zmierzch” – tutaj w wychwalanej przez krytykę, najdojrzalszej roli w swojej karierze, oraz osiemnastoletnia Chloe Moretz, jedna z najciekawszych amerykańskich aktorek młodego pokolenia, znana z filmów Tima Burtona i Martina Scorsese.

 

 

 

{youtube}lcZ7KyhKdx4{/youtube}

Tytuł polski: Sils Maria
Tytuł oryginału: Clouds of Sils Maria
Reżyseria: Olivier Assayas
Scenariusz: Olivuer Assayas
Premiera kinowa: 20 marca 2015r.
Gatunek: dramat
Kraj produkcji: Francja, Niemcy, Szwajcaria, USA
Czas trwania: 124 min.

zbuntowanaZbuntowana

Dalszy ciąg opowieści o Beatrice – niezwykłej dziewczynie ze względu na swe zdolności skazanej na funkcjonowanie poza nawiasem kastowego społeczeństwa przyszłości. Ekranizacja drugiego tomu bestsellerowego cyklu powieściowego Veroniki Roth. Nastoletnia Beatrice Prior w imię miłości porzuciła uporządkowany świat i teraz, naznaczona piętnem Niezgodnej, musi zmagać się z konsekwencjami swojej decyzji. Podjęta przez nią walka może mieć wpływ nie tylko na jej osobistą przyszłość, ale także wstrząsnąć posadami otaczającego ją świata. O ile oczywiście Tris uda się udźwignąć spoczywające na niej brzemię, by w ogarniętym wojną domową świecie zdać niespodziewany i trudny egzamin dojrzałości. A jednocześnie nie utracić tego, na czym zależy jej najbardziej.

 

 

 

 

{youtube}yH7uy87J2jQ{/youtube}

Tytuł polski: Zbuntowana
Tytuł oryginału: Insurgent
Reżyseria: Robert Schwentke
Scenariusz: Brian Duffield, Akiva Goldsman
Premiera kinowa: 20 marca 2015r.
Gatunek: akcja, romans, sci-fi
Kraj produkcji: USA
Czas trwania: 120 min.

machinaEx Machina

Młody informatyk Caleb (Dohmnall Gleeson) wygrywa firmowy konkurs i na tydzień trafia do laboratorium, w którym pracuje szef firmy – Nathan (Oscar Isaac). Caleb poznaje w nim piękną Avę (Alicia Vikander) – pierwszą na świecie sztuczną inteligencję pod postacią kobiety. Ava jest wynikiem eksperymentu Nathana. Czuje, myśli, wzrusza się i boi o własną przyszłość. Caleb nie wie, że sam jest częścią eksperymentu, który ma sprawdzić, jak na postać Avy zareaguje przeciętny człowiek.

 

 

 

 

{youtube}sNExF5WYMaA{/youtube}

Tytuł polski: Ex Machina
Tytuł oryginału: Ex Machina
Reżyseria: Alex Garland
Scenariusz: Alex Garland
Premiera kinowa: 20 marca 2015r.
Gatunek: thriller, sci-fi
Kraj produkcji: USA, Wielka Brytania
Czas trwania: 108 min.

klatkaZłota klatka

Sara, nastolatka z Gwatemali, obcina włosy, przebiera się za chłopca i wraz z przyjaciółmi Juanem i Samuelem wyrusza w ekscytującą i niezwykle niebezpieczną podróż na osławionej trasie pociągami towarowymi do Los Angeles. Mają nadzieję na lepsze życie w USA, gonią za marzeniem, nie zdając sobie sprawy, że może zupełnie nie być tym, czym się wydaje. Rodzące się uczucie do indiańskiego chłopca Chauka, którego Sara spotyka w drodze, przynosi gniew i rozgoryczenie. Jednak w konfrontacji ze śmiertelnym zagrożeniem ze strony bandytów i skorumpowanych stróżów prawa, grupa nastolatków dostaje solidną lekcję przyjaźni i lojalności.

 

 

 

 

{youtube}NCzvr4XckWs{/youtube}

Tytuł polski: Złota klatka
Tytuł oryginału: La jaula de oro
Reżyseria: Diego Quemada-Diez
Scenariusz: Lucia Carreras, Gibran Portela, Diego Quemada-Diez
Premiera kinowa: 20 marca 2015r.
Gatunek: dramat
Kraj produkcji: Hiszpania, Meksyk, Gwatemala
Czas trwania: 110 min.

seksSeks, miłość i terapia

Lambert (Patrick Bruel) jest seksoholikiem. Przypadłość mocno skomplikowała mu życie. Aktualnie chodzi na spotkania grupy wsparcia i rozwija karierę jako terapeuta par. Niespodziewanie w jego poukładane życie wkracza Judith (Sophie Marceau), seksowna nimfomanka, sypiająca z każdym napotkanym facetem, której szczególnym względem cieszą się koledzy z pracy. Niestety, ostatni szef Judith miał dość jej temperamentu i zwolnił ją. Lambert, całkowicie nieświadomy sytuacji, postanawia zatrudnić kobietę jako asystentkę. Im bardziej Judith stara się go uwieść, tym mocniej Lambert opiera się, wierząc w czystą, nieopartą na seksie relację.

 

 

 

 

{youtube}dJUDBuO3an0{/youtube}

Tytuł polski: Seks, miłość i terapia
Tytuł oryginału: Tu veux ou tu veux pas
Reżyseria: Tonie Marshall
Scenariusz: Tonie Marshall
Premiera kinowa: 20 marca 2015r.
Gatunek: komedia romantyczna
Kraj produkcji: Francja
Czas trwania: 88 min.

sasiadySąsiady

Z pozoru zwyczajna łódzka kamienica kryje w sobie wiele tajemnic. Zaglądamy do kolejnych mieszkań, w których toczą się niesamowite historie. W jednym z nich muskularny ksiądz (Mariusz Pudzianowski) odwiedza po kolędzie kobietę uprawiającą „najstarszy zawód świata” (Anna Mucha). W drugim lokalu mąż (Jacek Poniedziałek) udaje, że bije swoją żonę (Katarzyna Herman), aby zaimponować sąsiadom. Z kolejki po świąteczne karpie ludzie wychodzą ze znoszącymi pisanki królikami wielkanocnymi, a kobieta o dwóch sercach oddaje jedno z nich swojemu partnerowi. Na ostatnim piętrze ktoś zamierza wyskoczyć przez okno… a może już to zrobił i zdążył wrócić?

 

 

 

 

{youtube}jZuz1sRRXus{/youtube}

Tytuł oryginału: Sąsiady
Reżyseria: Grzegorz Królikiewicz
Scenariusz: Grzegorz Królikiewicz
Premiera kinowa: 20 marca 2015r.
Gatunek: obyczajowy
Kraj produkcji: Polska
Czas trwania: 95 min.

Opisy pochodzą z materiałów dystrybutorów.

Kopia Multikino-wiecej niz kino

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *