Już od dziś w księgarniach można zakupić najnowszą, długo oczekiwaną powieść Dmitrija Glukhovsky’ego, autora bestsellerowego Metra 2033. Co więcej, autor już niebawem przyjedzie do Polski. Będzie można go spotkać podczas kwietniowego Konwentu Fantastyki PYRKON w Poznaniu.

Książka FUTU.RE, ukazująca się nakładem wydawnictwa Insignis,to bardzo emocjonalna,  wielopłaszczyznowa antyutopia, opowiadająca o świecie przyszłości, w którym nie ma już śmierci. Nie poświęcając żadnej z cech rasowego science fiction, takich jak futurystyczne pejzaże,wartka akcja i niesamowita intryga, Glukhovsky zagłębia się w rozważaniach na temat rodziny, Boga i ceny, jaką za nieśmiertelność płaci ludzkość. Autor dokonuje błyskotliwej krytyki systemów politycznych i społecznych Europy i Ameryki, nie oszczędzając przy tym Rosji, przedstawionej jako kraj Trzeciego Świata. Ale FUTU.RE to przede wszystkim intensywna i przejmująca, nierzadko obrazoburcza i kontrowersyjna opowieść o ludzkiej naturze – niezmiennej, niereformowalnej, za to zawsze miotanej uczuciami, instynktami i pożądaniem.

FUTU.RE to również szeroko zakrojony projekt multimedialny. Tytuł książki jest jednocześnie adresem internetowym, pod którym dostępna jest towarzysząca powieści strona z grafiką Siergieja Kirckiegoi muzyką Nikołaja Krywina. Na stronie FUTU.RE można przeczytaćobszerne fragmenty powieści – również w języku polskim.

Ponadto wydawca książki udostępnił dwa pierwsze rozdziały w interpretacji Krzysztofa Banaszyka:

{youtube}hTK9t_W2-CE{/youtube}
{youtube}9O1yv20wlfE{/youtube}

Autor FUTU.RE będzie w tym roku gościem XV Międzynarodowego Festiwalu Fantastyki Pyrkon w Poznaniu. Dmitry Glukhovsky weźmie udział w panelach dyskusyjnych oraz będzie go można spotkać na stoisku Wydawnictwa Insignis w sobotę 25 kwietnia. Ci, którzy nie wybierają się do Poznania na Pyrkon, będą mieli okazję do spotkaniasię z Glukhovskym w piątek 24 kwietniao godzinie 18 wjednym z warszawskich Empików (szczegóły wkrótce) – autor, oprócz rozmowy o FUTU.RE, na pewno uchyli rąbka tajemnicy dotyczącej Metra 2035 – trzeciej części kultowego już Metra 2033.

Zapraszamy również do obejrzenia pierwszej części wywiadu z Janem Nachtigallem 2T, Nieśmiertelnym. Wywiad został sfilmowany w jego kubiku w wieżowcu Nawaja. Z kubika Nachtigalla rozciąga się piękny widok na ukochaną przez niego Toskanię.To jego oczami poznajemy świat FUTU.RE, wykreowany przez Dmitrija Glukhovsky’ego:

{youtube}eJcIvZA1ypM{/youtube}

Tytuł: FUTU.RE
Autor: Dmitry Glukhovsky
Wydawca: Insignis
Data wydania: 4 marca 2015
Liczba stron: 640
Format: 140×210
Oprawa: miękka
ISBN:978-83-63944-48-3
Kategoria: science fiction

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *