Wielkie idee, charyzmatyczni bohaterowie i poruszająca historia. Grażyna Torbicka, Program 2 TVP oraz Multikino zapraszają na specjalny, przedpremierowy pokaz filmu SELMA w ramach cyklu Kocham Kino w Multikinie już 30 marca.

Genialny. Zjawiskowy. Poruszający. To tylko kilka opinii na temat odtwórcy głównej roli, Davida Oyelowo wspinającego się w „Selmie” na szczyty aktorskiego fachu. Oyelowo starał się o angaż do roli Martina Luthera Kinga przez 7 lat! – Widać to na ekranie. Fenomenalnie ukazuje wszelkie uczucia, które targają jego bohaterem. Od stanowczych przemówień do momentów zwątpienia widać w nim całkowite zaangażowanie. Możemy poznać Kinga jako wielkiego mówcę, aktywistę, męża i ojca. Jest charyzmatyczny, przekonany o swoich racjach, potrafi negocjować, a z drugiej strony martwią go kolejne ofiary prześladowań i jak każdy człowiek bywa zmęczony – pisano.

Ale gra aktorska, której poziom windują również inni uznani amerykańscy aktorzy (Tom Wilkinson, Giovanni Ribisi, Cuba Gooding Jr. Czy Tim Roth) to niejedyne zalety filmu. Nominowany do Oscarów i Złotych Globów film zwraca uwagę kapitalną ścieżką dźwiękową,  świetnymi zdjęciami i doskonałym oddaniem realiów epoki (kostiumy, scenografia). Jednak chyba najważniejszą zaletą filmu jest jego uniwersalizm. Walkę Luthera Kinga można z łatwością przymierzyć do innych batalii społecznych o prawo do samostanowienia i podmiotowości, prowadzonych na całym świecie przez rozmaite grupy etniczne, obyczajowe czy religijne.

30 marca, poniedziałek, godz. 19:00 – pokaz odbędzie się w kinach: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań Stary Browar, Sopot, Szczecin, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Pasaż Grunwaldzki.

UWAGA! Wyjątkowo w innym terminie, 2 kwietnia, w czwartek, godz. 19:00 odbędzie się specjalny pokaz w Multikinie Ursynów z udziałem Grażyny Torbickiej i gości specjalnych.

kochamkinoo
Kocham Kino w Multikinie to wspólne przedsięwzięcie Programu 2 Telewizji Polskiej, producenta magazynu i cyklu filmowego „Kocham Kino”, i Multikina.

Podczas spotkań „Kocham Kino w Multikinie” Grażyna Torbicka, co miesiąc obecna w innym kinie sieci Multikino, prowadzi spotkania z gośćmi: twórcami filmów, krytykami, znawcami problematyki podejmowanej w prezentowanych w cyklu dziełach.

W spotkaniach żywy udział bierze publiczność Multikina – organizatorzy zapraszają widzów do wymiany opinii, zadawania pytań, prezentowania własnej filozofii myślenia o kinematografii.

reż. Ava DuVernay
USA, Wielka Brytania 2014, 127 minut
wyst. David Oyelowo, Tom Wilkinson, Carmen Ejogo, Giovanni Ribisi, Alessandro Nevola, Cuba Gooding Jr., Tim Roth, Oprah Winfrey I in.

Kopia Multikino-wiecej niz kino

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *