spongebobZapraszamy na najnowszy przegląd kinowych premier! Wśród nich m.in. dwa obrazy nominowane do Oscarów: Snajper oraz Joanna, a także coś dla miłośników kina grozy, czyli Anioł śmierci.

Spongebob: Na suchym lądzie

Przygody uwielbianego przez dzieci Spongeboba /znanego z kultowego, animowanego serialu/ Przebiegły pirat Burgerobrody (Antonio Banderas) wykrada ze skarbca SpongeBoba i jego przyjaciół ostatnią stronę magicznej księgi, na której widnieje tajemniczy przepis. Dzięki niemu Burgerobrody będzie mógł wcielić w życie swój okrutny plan. Bikini Dolne jest zagrożone. Ale SpongeBob, Patryk Rozgwiazda, Skalmar Obłynos, Sandy Pysia, Pan Eugeniusz Krab i przyjaciele tak tego nie zostawią. Wybierają się więc do świata ludzi, by odzyskać utracony skarb. SpongeBob nigdy nie był tak zabawny!

 

 

{youtube}lK2kUmtcYgk{/youtube}

Tytuł polski: Spongebob: Na suchym lądzie
Tytuł oryginału: The Spongebob Movie: Sponge Out Of Water
Reżyseria: Paul Tibbitt
Scenariusz: Jonathan Aibel, Glenn Berger
Premiera kinowa: 20 lutego 2015r.
Gatunek: animacja, komediowy, przygodowy
Kraj produkcji: USA
Czas trwania: 100 min.

vivianeViviane chce się rozwieść

Bohaterką tej historii jest Viviane Amsalem, która próbuje uzyskać rozwód ze swoim mężem Elizeuszem przed jedynym prawnym organem właściwym dla takich spraw w jej ojczyźnie – sądem rabinicznym. Kobieta i jej prawnik muszą zmierzyć się z bezkompromisową postawą Elizeusza, który ignoruje nawet zawiadomienia rabinów o zwołaniu. Kiedy w końcu nie będzie mógł wymigać się od przyjścia do sądu, wciąż uparcie odmówi przyznania żonie rozwodu (czyli tytułowego gett), mimo że już od lat żyją w separacji. Zbliża się ostateczna rozprawa. Świadkowie zostają wezwani, procedury ciągną się, a Viviane nadal nie jest w stanie odzyskać utraconej godności.

 

 

 

 

{youtube}5GbSl71to7U{/youtube}

Tytuł polski: Viviane chce się rozwieść
Tytuł oryginału: Le proces de Viviane Amsalem
Reżyseria: Ronit Elkabetz, Shlomi Elkabetz
Scenariusz: Ronit Elkabetz, Shlomi Elkabetz
Premiera kinowa: 20 lutego 2015r.
Gatunek: dramat sądowy
Kraj produkcji: Francja, Niemcy, Izrael
Czas trwania: 115 min.

biały bógBiały Bóg

Najlepszy film sekcji Un Certain Regard na 67. MFF w Cannes. Polityczna metafora ubrana w gatunkowy kostium. 13-letnia Lili walczy o to, by zachować swojego czworonoga, jednak jej ojciec porzuca psa na środku ulicy. Zwierzę błąka się po mieście, na własnej skórze doświadczając, jak okrutni potrafią być ludzie. Hagen ucieka przed hyclami, wpada w pułapkę chciwego bezdomnego, zostaje uwięziony i trenowany do krwawych walk. W końcu dołącza do sfory rozjuszonych psów, które mszczą się na swoich oprawcach.

 

 

 

 

{youtube}MUTwAIQywWI{/youtube}

Tytuł polski: Biały Bóg
Tytuł oryginału: Feher isten
Reżyseria: Kornel Mundruczo
Scenariusz: Kornel Mundruczo, Viktoria Petranyi, Kata Weber
Premiera kinowa: 20 lutego 2015r.
Gatunek: dramat
Kraj produkcji: Niemcy, Szwecja, Węgry
Czas trwania: 119 min.

aniołAnioł śmierci

Anglia, rok 1941. Młoda nauczycielka Ewa ewakuuje grupę dzieci z bombardowanego Londynu. Zatrzymują się z dala od miasta w opuszczonym, odciętym od lądu domu na Węgorzowych Moczarach. Kiedy jej podopieczni zaczynają się dziwnie zachowywać, Ewa prosi o pomoc Harrego, dowódcę stacjonujących w okolicy wojsk. Wspólnie odkrywają, że ich przybycie do tego miejsca, obudziło mroczne siły, bardziej przerażające niż koszmar bombardowanego Londynu. Chcąc ocalić dzieci, dziewczyna będzie musiała zmierzyć się z własnymi demonami i … Kobietą w Czerni.

 

 

 

 

{youtube}Whh7oxltg-A{/youtube}

Tytuł polski: Anioł śmierci
Tytuł oryginału: The Woman in Black 2: Angel of Death
Reżyseria: Tom Harper
Scenariusz: Jon Croker, Susan Hill
Premiera kinowa: 20 lutego 2015r.
Gatunek: dramat, horror
Kraj produkcji: Kanada, Wielka Brytania
Czas trwania: 98 min.

litewskiLitewski przekręt

Film opowiada historię czterech przyjaciół: Johna, Bena, Tima i Michaela, którzy po pierwszym wspólnym napadzie rabunkowym, w wyniku nieszczęśliwego zbiegu okoliczności, trafiają na koniec świata, czyli do jednego z krajów Europy Wschodniej, pełnego prostytutek, przemytników, skorumpowanych policjantów, taniego piwa i chorych fantazji. Aby ocalić życie, przyjaciele muszą nie tylko doświadczyć kulturowego szoku, ale również odkryć na nowo wartość łączącej ich przyjaźni.

 

 

 

 

{youtube}3bQqvm8_Nvw{/youtube}

Tytuł polski: Litewski przekręt
Tytuł oryginału: Redirected
Reżyseria: Emilis Velyvis
Scenariusz: Jonas Banys, Emilis Velyvys
Premiera kinowa: 20 lutego 2015r.
Gatunek: komedia, thriller, akcja
Kraj produkcji: Wielka Brytania, Litwa
Czas trwania: 99 min.

snajperSnajper

Żołnierz Navy SEAL Chris Kyle zostaje wysłany do Iraku w jednym celu – ma chronić innych uczestników misji. Dzięki niezwykle celnym strzałom na polu walki ratuje życie wielu żołnierzom, a w miarę jak wiadomość o jego odwadze się roznosi, zyskuje pseudonim „Legenda”. Jego sława dociera również poza linię wroga. Pozbycie się Kyle’a zaczyna być najważniejszym celem rebeliantów, którzy wyznaczają nagrodę za jego głowę. Innego rodzaju bitwę toczy na własnym, rodzinnym froncie: choć przebywa na drugim końcu świata, stara się być dobrym mężem i ojcem. Mimo zagrożeń i dotkliwej rozłąki z rodziną Kyle służy w Iraku cztery kolejne zmiany, stając się uosobieniem hasła żołnierzy Navy SEAL: „Nie zostawiamy nikogo”.

 

 

 

{youtube}TwoStkhW7pk{/youtube}

Tytuł polski: Snajper
Tytuł oryginału: American Sniper
Reżyseria: Clint Eastwood
Scenariusz: Jason Hall
Premiera kinowa: 20 lutego 2015r.
Gatunek: biograficzny, akcja
Kraj produkcji: USA
Czas trwania: 134 min.

sambaSamba

Samba (Sy) i Alice (Gainsbourg) pochodzą z dwóch różnych światów. On pracuje na zmywaku w paryskim hotelu, ona jest woluntariuszką, która po latach pracy w korporacji postanowiła przewartościować swoje życie i pomagać ludziom. Gdy wskutek biurokratycznej pomyłki Samba trafia do aresztu, jego sen o lepszym życiu pryska, a co więcej grozi mu przymusowa deportacja z Francji. Alice postanawia mu pomóc za wszelką cenę, ale żeby to zrobić będzie musiała nie tylko przekroczyć granice prawa, ale też odpowiedzieć sobie na pytanie, gdzie przebiega granica między zaangażowaniem i poczuciem misji, a głębokim uczuciem…

 

 

 

{youtube}NqyndLEFDgE{/youtube}

Tytuł polski: Samba
Tytuł oryginału: Samba
Reżyseria: Olivier Nakache, Eric Toledano
Scenariusz: Olivier Nakache, Eric Toledano
Premiera kinowa: 20 lutego 2015r.
Gatunek: komedia
Kraj produkcji: Francja
Czas trwania: 120 min.

konieO koniach i ludziach

Kolbeinn kocha Solveig, A Solveig kocha Kolbeinn. Ale Kolbeinn kocha kogoś jeszcze. A mianowicie swoją ukochaną, zdobywającą medale klacz Granę. Ale Grana jest obsesyjnie zakochana w ogierze Solveig, Brunn. Czy to się może dobrze skończyć? Vernhardur kocha wódkę, a jego koń Jarpur kocha swojego pana. Kiedy na wodach Islandii pojawia się rosyjski statek, wypełniony 96% spirytusem, Vernhardur z miłości do wódki na swoim koniu, postanawia do statku dopłynąć… To nie może się dobrze skończyć! Grimur kocha dawne drogi konne, ale Eglii kocha je grodzić drutem kolczastym. Podczas konnych wędrówek, Grimur przecina ogrodzenie, a Eglii goni go ciągnikiem po islandzkich górach…To na pewno nie skończy się dobrze! Johanna kocha swoją klacz Raudka, ale Raudka kocha wolność. W pogoni za koniem, Johanna znajduje na wrzosowisku rannego Grimura, otoczonego wianuszkiem klaczy… To na pewno się skończy dobrze! Juan Camillo kocha życie i przygody. Podczas przejażdżki na starym koniu, nagle spada śnieg. Czy historia gorącego Hiszpana i islandzkiego konia może skończyć się dobrze…?

 

 

{youtube}ne1vWypV-l8{/youtube}

Tytuł polski: O koniach i ludziach
Tytuł oryginału: Of Horses and Men
Reżyseria: Benedikt Erlingsson
Scenariusz: Benedikt Erlingsson
Premiera kinowa: 20 lutego 2015r.
Gatunek: dramat
Kraj produkcji: Islandia, Niemcy, Norwegia
Czas trwania: 85 min.

loftLoft

Pięciu żonatych mężczyzn potajemnie wynajmuje penthouse, w którym panowie mogą spełniać swe ukryte fantazje i swobodnie wdawać się w pozamałżeńskie romanse. Seksualna idylla kończy się, gdy jeden z nich znajduje w apartamencie zwłoki zamordowanej kobiety. W gęstniejącej atmosferze nieufności i wzajemnych oskarżeń, uporządkowane życie całej piątki zaczyna rozpadać się na kawałki. Czy morderca jest jednym z nich, czy też ktoś usiłuje wrobić poszukiwaczy erotycznych wrażeń w zabójstwo?

 

 

 

{youtube}1bJZYqGfYGE{/youtube}

Tytuł polski: Loft
Tytuł oryginału: The Loft
Reżyseria: Erik Van Looy
Scenariusz: Wesley Strick, Bart De Pauw
Premiera kinowa: 20 lutego 2015r.
Gatunek: thriller
Kraj produkcji: USA
Czas trwania: 108 min.

joannaJoanna

Joanna smakuje każdą chwilę, pomimo że zdiagnozowano u niej poważną chorobę. Swojemu synkowi obiecała, że zrobi wszystko, aby być z nim jak najdłużej. Nie poddaje się. Dla Jasia prowadzi blog, w którym opisuje ich codzienność – prosto i trafnie. Sam blog staje się dla wielu czytelników inspiracją do uważnego i szczęśliwego życia. Film ukazuje fragmenty z życia Joanny, jej męża Piotra i synka Jasia. Rozgrywany w dyskretnych obserwacjach, nastrojowy, często zabawny. Prosty, zmysłowy, o przyglądaniu się życiu, i o miłości.

 

 

 

{youtube}rdB8n30Mz2I{/youtube}

Tytuł oryginału: Joanna
Reżyseria: Aneta Kopacz
Scenariusz: Aneta Kopacz, Tomasz Średniawa
Premiera kinowa: 20 lutego 2015r.
Gatunek: dokumentalny, krótkometrażowy
Kraj produkcji: Polska
Czas trwania: 45 min.

Opisy pochodzą z materiałów dystrybutorów.

Kopia Multikino-wiecej niz kino

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *