miedzy swiatami Serdecznie zapraszamy na najnowszy przegląd premier!

Między światami

Po śmierci brata w Afganistanie, Jasper powraca do służby wojskowej. Jego oddział chroni małą wioskę przed talibami. Pomaga im lokalny tłumacz – Tarik, który stara się zachować możliwe największą neutralność. To jednak nie wystarcza, aby on i jego studiująca siostra mogli czuć się bezpiecznie. Dramatyczna sytuacja postawi Jaspera przed trudnym wyborem – czy pomóc przyjacielowi Tarikowi czy też dostosować się do surowego protokołu wojskowego?

 

 

 

{youtube}0biffGJVCbU{/youtube}

Tytuł polski: Między światami
Tytuł oryginału: Zwischen Welten
Reżyseria: Feo Aladag
Scenariusz: Feo Aladag
Premiera kinowa: 27 lutego 2015r.
Gatunek: dramat
Kraj produkcji: Niemcy
Czas trwania: 98 min.

asterixAsteriks i Obeliks: Osiedle bogów

Rok 50-ty przed naszą erą: cała Galia jest okupowana przez Rzymian… Cała? Nie! Jedna osada, zamieszkana przez niepokornych Galów nadal stawia opór najeźdźcy. Zirytowany tym Juliusz Cezar, postanawia zmienić taktykę: skoro jego armia nie jest w stanie podbić siłą galijskich barbarzyńców, to może uwiedzie ich rzymska cywilizacja. Władca każe wybudować obok osady Galów wspaniałą wioskę, przeznaczoną dla rzymskich właścicieli. To „Osiedle Bogów”. Czy nasi galijscy przyjaciele oprą się pokusie zarobku i rzymskiego komfortu? Czy ich osiedle stanie się zwykłą atrakcją turystyczną? Asterix i Obelix robią wszystko, by pokrzyżować Juliuszowi Cezarowi plany. Film będzie dostępny w polskiej wersji językowej zarówno w 2D, jak i w 3D.

 

 

 

{youtube}xSRPyXG4h_Q{/youtube}

Tytuł polski: Asteriks i Obeliks: Osiedle bogów
Tytuł oryginału: Asterix: Le domaine des dieux
Reżyseria: Louis Clichy
Scenariusz: Alexandre Astier
Premiera kinowa: 27 lutego 2015r.
Gatunek: animacja, komedia
Kraj produkcji: Francja
Czas trwania: 85 min.

boysBoys

Pierwsza miłość to wyjątkowe uczucie, któremu większość chętnie się poddaje. Inaczej jest z Siegerem. On robi wszystko, żeby nie zauważyć, że taka miłość przydarza się właśnie jemu. 15-letni Sieger dostaje się do sztafety lekkoatletycznej, która ma wziąć udział w krajowych mistrzostwach. Na treningu poznaje intrygującego i nieprzewidywalnego Marca. Szybko znajdują wspólny język i stają się przyjaciółmi, jednak stopniowo zaczyna ich łączyć coś więcej. Sieger próbuje walczyć z uczuciem, ale zaprzeczanie samemu sobie staje się dla niego coraz trudniejsze.

 

 

 

 

{youtube}xLFmIt1uqiQ{/youtube}

Tytuł polski: Boys
Tytuł oryginału: Jongens
Reżyseria: Mischa Kamp
Scenariusz: Henk Burger, Jaap-Peter Enderle, Chris Westendorp
Premiera kinowa: 27 lutego 2015r.
Gatunek: dramat
Kraj produkcji: Holandia
Czas trwania: 78 min.

discoDisco polo

Dawid Ogrodnik („Chce się żyć”, „Jesteś bogiem”) i Piotr Głowacki („Dziewczyna z szafy”) grają muzyków, którzy – napędzani młodzieńczą fantazją i marzeniami o sławie – zakładają zespół discopolowy. Joanna Kulig („Sponsoring”) występuje w roli eterycznej wokalistki. Piosenki w zdecydowanej większości będą śpiewane przez aktorów.

 

 

 

 

 

{youtube}-vMdN0nv7Ow{/youtube}

Tytuł oryginału: Disco polo
Reżyseria: Maciej Bochniak
Scenariusz: Maciej Bochniak, Mateusz Kościukiewicz
Premiera kinowa: 27 lutego 2015r.
Gatunek: komedia, muzyczny
Kraj produkcji: Polska
Czas trwania: 107 min.

co robimyCo robimy w ukryciu

Viago (379 l.), Deacon (183 l.), Vladislav (862 l.) i Petyr (8000 l.) mieszkają razem na przedmieściach współczesnego Wellington w Nowej Zelandii. Ich życie rozpoczyna się dopiero po zmroku, kiedy to opuszczają trumny i legowiska, by stawić czoła codzienności, która również dla wampirów bywa niełatwa. Nieśmiertelność i pragnienie świeżej ludzkiej krwi już dawno przestały być ich głównym zmartwieniem, bo współczesność stawia przed nimi nowe wyzwania. Grupa filmowców towarzyszy im podczas codziennych obowiązków, drobnych kłótni czy nocnych wyjść na miasto, które z błyskotliwym humorem uświadamiają nam, że choć ich serca przestały bić wieki temu, wciąż żywią gorące i bardzo ludzkie uczucia.

 

 

 

{youtube}QYQgPF4Nmi0{/youtube}

Tytuł polski: Co robimy w ukryciu
Tytuł oryginału: What We Do in the Shadows
Reżyseria: Jemaine Clement, Taika Waititi
Scenariusz: Jemaine Clement, Taika Waititi
Premiera kinowa: 27 lutego 2015r.
Gatunek: horror, komedia, dokumentalizowany
Kraj produkcji: Nowa Zelandia
Czas trwania: 86 min.

dwa dniDwa dni, jedna noc

Sandra staje przed zadaniem z pozoru niemożliwym. Musi przekonać ludzi, z którymi pracuje, aby zrezygnowali ze swoich premii. Jeżeli jej się nie powiedzie – ona sama straci pracę. Wspierana przez męża, kobieta wyrusza na spotkania z kolegami i koleżankami z pracy. Ma tylko jeden weekend, by uratować posadę. Czeka ją spotkanie z pełną gamą ludzkich charakterów i reakcji na jej trudną prośbę.

 

 

 

 

{youtube}1RjI81N6Ksg{/youtube}

Tytuł polski: Dwa dni, jedna noc
Tytuł oryginału: Deux jours, une nuit
Reżyseria: Jean-Pierre Dardenne, Luc Dardenne
Scenariusz: Jean-Pierre Dardenne, Luc Dardenne
Premiera kinowa: 27 lutego 2015r.
Gatunek: dramat
Kraj produkcji: Belgia, Francja, Włochy
Czas trwania: 95 min.

druga szansaDruga szansa

Andreas (Nikolaj Coster-Waldau, gwiazda serialu ,,Gra o tron’’) jest detektywem i ma poukładane życie – dobra praca, piękny dom z widokiem na morze, piękna żona Anna ( Maria Bonnevie – ,,Księga Diny’’) i nowo narodzony synek. Pewnego dnia wraz ze swoim partnerem, a zarazem przyjacielem, Simonem (Ulrich Thomsen – ,,W lepszym świecie’’) zostaje wezwany do patologicznej rodziny. Wkrótce ta interwencja wywróci jego życie do góry nogami i Andreas stanie przed moralnymi wyborami, z których żaden nie będzie dobry.

 

 

 

{youtube}QWc3khwm9vQ{/youtube}

Tytuł polski: Druga szansa
Tytuł oryginału: En chance til
Reżyseria: Susanne Bier
Scenariusz: Anders Thomas Jensen
Premiera kinowa: 27 lutego 2015r.
Gatunek: dramat
Kraj produkcji: Dania
Czas trwania: 105 min.

głosyGłosy

Jerry jest uroczym, ale jednocześnie niezwykle osobliwym pracownikiem fabryki. Od pierwszego spotkania szaleńczo podkochuje się w swojej nowej koleżance z księgowości. Fiona jest chodzącym ideałem – seksowna, zabawna, z rozbrajającym brytyjskim akcentem i jako jedyna nie unika go w pracy. Ich pierwsza randka kończy się jednak wyjątkowo pechowo. Jerry w wyniku nagłego uniesienia zabija Fionę, a jej śmierć staje się dla niego nie lada kłopotem. Na szczęście zagubionemu Jerry’emu z pomocą przychodzą jego najlepsi przyjaciele – szatański kot i dobroduszny pies, którzy zawsze wesprą go rozmową i dobrymi radami.

 

 

 

{youtube}Ugi_FUYqfJY{/youtube}

Tytuł polski: Głosy
Tytuł oryginału: The Voices
Reżyseria: Marjane Satrapi
Scenariusz: Michael R. Perry
Premiera kinowa: 27 lutego 2015r.
Gatunek: thriller, komedia kryminalna
Kraj produkcji: Niemcy, USA
Czas trwania: 107 min.

Opisy pochodzą z materiałów dystrybutorów.

Kopia Multikino-wiecej niz kino

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *