exodus Zapraszamy na najnowszy przegląd premier!

Exodus: bogowie i królowie

Ridley Scott, legendarny twórca ”Gladiatora”, ”Królestwa niebieskiego”, ”Łowcy androidów” i ”Prometeusza”, przedstawia spektakularną, zrealizowaną z niezwykłym nawet jak na współczesne kino rozmachem, opowieść o losach biblijnego Mojżesza, plagach egipskich, rozstąpieniu się Morza Czerwonego i Dziesięciorgu Przykazaniach.

W rolach głównych: nagrodzony Oscarem Christian Bale (”Mroczny rycerz”, ”American Hustle”) w roli Mojżesza, Joel Edgerton (”Wielki Gatsby”, ”Wróg numer 1”), John Turturro (”Transformers 3”, ”Big Lebowski”), nagrodzony Oscarem Ben Kingsley (”Wyspa tajemnic”, ”Książę Persji: Piaski czasu”) i nominowana do Oscara Sigourney Weaver (”Avatar”, seria ”Obcy”).

 

{youtube}c3vP00TN7OA{/youtube}

Tytuł polski: Exodus: bogowie i królowie
Tytuł oryginału: Exodus: Gods and Kings
Reżyseria: Ridley Scott
Scenariusz: Steven Zaillian, Adam Cooper, Bill Colage, Jeffrey Caine
Premiera kinowa: 9 stycznia 2015r.
Gatunek: dramat
Kraj produkcji: Hiszpania, USA, Wielka Brytania
Czas trwania: 150 min.

miedzy namiMiędzy nami dobrze jest

Filmowa adaptacja wystawionej przez Grzegorza Jarzynę na scenie TR Warszawa i cieszącej się ogromnym sukcesem sztuki Doroty Masłowskiej pod tym samym tytułem.

Głównymi bohaterkami są żyjące poniżej minimum socjalnego, zamieszkujące ciasną warszawską kawalerkę przedstawicielki trzech pokoleń kobiet: Osowiała Staruszka na wózku inwalidzkim, jej córka Halina i wnuczka – Mała Metalowa Dziewczynka. Panoramę postaci uzupełniają ich sąsiedzi – roznosicielka ulotek Bożena i reżyser filmu Koń, który jeździł konno, a także dwójka aktorów, prezenterka telewizyjna oraz pragnąca ratować różnego rodzaju „biednych ludzi” Edyta.

 

{youtube}FhWlxw-XZ9M{/youtube}

Tytuł oryginału: Między nami dobrze jest
Reżyseria: Grzegorz Jarzyna
Scenariusz: Grzegorz Jarzyna
Premiera kinowa: 9 stycznia 2015r.
Gatunek: dramat, groteska filmowa
Kraj produkcji: Polska
Czas trwania: 70 min.

tostyTosty po meksykańsku

Bohaterami nagrodzonego Srebrną Muszlą na festiwalu w San Sebastián filmu Fernando Eimbcke są Paloma i jej nastoletni syn, Hector, którzy wyjeżdżają razem na wakacje. Pomimo to, że matkę i syna łączy silna więź, podczas wypoczynku z dnia na dzień zaczynają się od siebie coraz bardziej oddalać.

Powodem okazuje się Jazmin, dziewczyna, która zaczyna się interesować Hectorem, należącym dotąd jedynie do matki. Jazmin odkrywa przed nim świat, w który matka z oczywistych względów nie może go wprowadzić: świat seksualności, zmysłowości, miłości, przygody. Nastolatki zaczynają spędzać ze sobą coraz więcej czasu, pozostawiając Palomę samą sobie. Zawiedziona i opuszczona matka nie potrafi pogodzić się z tym, co się dookoła niej dzieje, nie umie sobie tego wytłumaczyć, ale podskórnie czuje, że powinna traktować Jazmin jak wroga. 

{youtube}8Rgk5OR_AaQ{/youtube}

Tytuł polski: Tosty po meksykańsku
Tytuł oryginału: Club Sandwich
Reżyseria: Fernando Eimbcke
Scenariusz: Fernando Eimbcke
Premiera kinowa: 9 stycznia 2015r.
Gatunek: komedia
Kraj produkcji: Meksyk
Czas trwania: 82 min.

foxFoxcatcher

Zmagający się w biedzie i zapomnieniu z rzeczywistością w prowincjonalnym Wisconsin złoty medalista olimpijski w zapasach Mark Schultz (Channing Tatum) zostaje zaproszony przez multimilionera Johna du Ponta (Steve Carell) do przeprowadzenia się do jego posiadłości i wzięcia udziału w przygotowaniach drużyny na Olimpiadę w Seulu (1988 rok). Schultz skwapliwie przystaje na tę propozycję, kierowany chęcią wyjścia z cienia swojego starszego brata Dave’a (Mark Ruffalo), uznanego trenera zapasów, również zdobywcy złotego olimpijskiego medalu. Relacja Schultza i du Ponta zyskuje nowy wymiar, jednak zmienność du Ponta oraz jego psychologiczna niestabilność zaczynają z czasem negatywnie wpływać na chwiejną osobowość sportowca, a tym samym jego wyniki na macie. Kiedy uwaga i przychylność du Ponta zwracają się w stronę brata Marka, Dave’a losy trzech głównych graczy tej psychologicznej rozgrywki wydają się nieuchronnie zmierzać w stronę tragedii, której finału nikt nie mógł się spodziewać.

{youtube}d-o87tb3Ez4{/youtube}

Tytuł polski: Foxcatcher
Tytuł oryginału: Foxcatcher
Reżyseria: Bennett Miller
Scenariusz: E. Max Frye, Dan Futterman
Premiera kinowa: 9 stycznia 2015r.
Gatunek: biograficzny, dramat, sportowy
Kraj produkcji: USA
Czas trwania: 130 min.

uprowadzonaUprowadzona 3

Bryana Millsa nikomu przedstawiać nie trzeba. Od lat oczyszcza świat z najbardziej zwyrodniałych szumowin. Przestępcy już kilka razy próbowali go za to ukarać i za każdym razem przypłacali to życiem.

Tym razem zaatakują wyjątkowo boleśnie. Gdy jego ukochana żona zostanie zamordowana, a podejrzenie padnie na niego, Bryan znów będzie musiał zrobić użytek ze „swych wyjątkowych umiejętności”, by dorwać winnych, oczyścić się z zarzutów i przede wszystkim ochronić najdroższą córkę.

Jednak tym razem wróg okaże się wyjątkowy…

 

 

{youtube}JsmLFtmTRUU{/youtube}

Tytuł polski: Uprowadzona 3
Tytuł oryginału: Taken 3
Reżyseria: Olivier Megaton
Scenariusz: Luc Besson, Robert Mark Kamen
Premiera kinowa: 9 stycznia 2015r.
Gatunek: sensacyjny
Kraj produkcji: Francja
Czas trwania: 100 min.

fotografFotograf

Mieszkańców Moskwy terroryzuje nieuchwytny seryjny morderca. Funkcjonariusze nadali mu przydomek „Fotograf”, gdyż przy ciałach ofiar zostawia kartoniki z numerami, stosowane przez ekipy śledcze, kiedy fotografują miejsca zbrodni. Wszystkie tropy prowadzą do Polski i serii dramatycznych wydarzeń, które rozegrały się tam przed laty.

Rosyjska ekipa dochodzeniowa wyrusza do naszego kraju, korzystając na miejscu ze wsparcia oficera lokalnej policji (Adam Woronowicz). W składzie ekipy jest policjantka Natasza – jedyna osoba, która rozmawiała z mordercą i zdołała przeżyć. Jedyna, która jest w stanie go rozpoznać, gdyby doszło do konfrontacji.

 

{youtube}mHjXWrcJpKo{/youtube}

Tytuł oryginału: Fotograf
Reżyseria: Waldemar Krzystek
Scenariusz: Waldemar Krzystek, Krzysztof Kopka
Premiera kinowa: 9 stycznia 2015r.
Gatunek: sensacyjny, thriller
Kraj produkcji: Polska
Czas trwania:

who am iWho Am I

Film opowiada historię młodego nieudacznika, zafascynowanego technologiami komputerowymi, który dołącza do grupy idealistów włamujących się do serwerów korporacji czy grup stosujących sprzeczne z normami moralnymi chwyty (zebranie skinheadów, serwer firmy kosmetycznej przeprowadzającej doświadczenia na zwierzętach).

Po kilku udanych akcjach pragną oni uznania legendy hakerów, człowieka ukrywającego się pod pseudonimem MRX. Kiedy wreszcie dochodzi do kontaktu, okazuje się, że MRX to gangster wykradający dane europejskich służb bezpieczeństwa na użytek zorganizowanych grup przestępczych w Rosji.

 

 

{youtube}7Vopb9yGtoQ{/youtube}

Tytuł polski: Who Am I
Tytuł oryginału: Who Am I
Reżyseria: Baran bo Odar
Scenariusz: Baran bo Odar, Jantje Frjese
Premiera kinowa: 9 stycznia 2015r.
Gatunek: thriller
Kraj produkcji: Niemcy
Czas trwania: 105 min.

Opisy filmów pochodzą z materiałów dystrybutorów.

Kopia Multikino-wiecej niz kino

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *