pingwiny Zapraszamy na ostatni styczniowy przegląd premier, wśród których nominowana do Oscara w kategorii Najlepszy Film Teoria wszystkiego oraz ekranizacja powieści Zygmunta Miłoszewskiego Ziarno prawdy!

Pingwiny z Madagaskaru

Kinowy film animowany o przygodach paczki pingwinów, bohaterów bijącego rekordy popularności serialu TV i trzech filmów z serii ”Madagaskar”, które w polskich kinach obejrzało w sumie niemal 5 500 000 widzów. Reżyseria: Simon J. Smith (“Film o pszczołach”). Najnowsza pełnometrażowa wersja przygód sympatycznych pingwinów ujawni ich drugą tożsamość – sprytnych agentów. Przypomnijmy, że bohaterowie stali się znani dzięki kinowej serii „Madagaskar” oraz własnemu serialowi, który emitowany jest od 2008 roku.

 

 

 

{youtube}kg_GLxWkRkg{/youtube}

Tytuł polski: Pingwiny z Madagaskaru
Tytuł oryginału: Penguins of Madagascar
Reżyseria: Simon J. Smith
Scenariusz: John Aboud, Michael Colton, Brandon Sawyer
Premiera kinowa: 30 stycznia 2015r.
Gatunek: animacja, familijny, komediowy, przygodowy
Kraj produkcji: USA
Czas trwania: 92 min.

teoriaTeoria wszystkiego

Obraz koncentruje się na relacji astrofizyka Stephena Hawkinga (Eddie Redmayne) z jego pierwszą żoną, Jane Wilde (Felicity Jones). Młoda para poznała się na studiach w Cambridge w latach sześćdziesiątych, a w 1965 roku pobrała się. W wieku 21 lat u naukowca zdiagnozowano stwardnienie zanikowe boczne. Jane opiekowała się mężem do 1991 roku, kiedy to sąd orzekł separację. W 1995 roku Hawking poślubił swoją pielęgniarkę Elaine Mason. Po rozwodzie z Mason w 2006 roku Hawking i Wilde ponownie zbliżyli się do siebie i do dziś są dobrymi przyjaciółmi.

 

 

 

{youtube}KDGtWaN_7m8{/youtube}

Tytuł polski: Teoria wszystkiego
Tytuł oryginału: Theory of Everything
Reżyseria: James Marsh
Scenariusz: Anthony McCarten
Premiera kinowa: 30 stycznia 2015r.
Gatunek: biograficzny, dramat
Kraj produkcji: Wielka Brytania
Czas trwania: 123 min.

przebojePrzeboje i Oldboje

Historia czterech muzyków, których rockowa kapela „SMOKE” rozpadła się w niewyjaśnionych okolicznościach w 1972 roku, i którzy – z różnych względów – po latach, zdecydowali się na spektakularny powrót na scenę. Reaktywacja zespołu daję muzykom nową energię do działania i szanse na „drugie rockowe życie”. W rezultacie muzycy ujawniają swój wielki sekret – powód dla którego zespół rozpadł się przed laty. „Przeboje i Oldboje” – to ciepła, pełna humoru opowieść o męskiej przyjaźni, sławie i jej przemijaniu, miłości do muzyki, radości koncertowania na żywo oraz o zmaganiu się ze zwykłą codziennością w dojrzałym wieku. Historia muzyków potwierdza, że na rock and rolla – nigdy nie jest za późno.

 

 

{youtube}WQ6MtOjulqA{/youtube}

Tytuł polski: Przeboje i Oldboje
Tytuł oryginału: Revival
Reżyseria: Alice Nellis
Scenariusz: Alice Nellis
Premiera kinowa: 30 stycznia 2015r.
Gatunek: komedia
Kraj produkcji: Czechy
Czas trwania: 115 min.

ziarnoZiarno prawdy

W Sandomierzu zostaje popełniona straszliwa zbrodnia. Nagie ciało zamordowanej kobiety, powszechnie lubianej działaczki społecznej, zostaje podrzucone w miejscu publicznym. Sposób, w jaki pozbawiono ją życia, przywodzi na myśl mord rytualny. Lokalni stróże prawa pod wodzą niedawnego gwiazdora stołecznej prokuratury, Teodora Szackiego, będą musieli nie tylko rozwiązać zagadkę kryminalną, ale także stawić czoło rozhisteryzowanej opinii publicznej…

 

 

 

{youtube}rCAzipdiY6c{/youtube}

Tytuł oryginału: Ziarno prawdy
Reżyseria: Borys Lankosz
Scenariusz: Borys Lankosz, Zygmunt Miłoszewski
Premiera kinowa: 30 stycznia 2015r.
Gatunek: thriller
Kraj produkcji: Polska
Czas trwania: 110 min.

wyspaWyspa kukurydzy

Film przenosi nas nad graniczną rzekę Inguri, dzieląca Gruzję od Abchazji. Jest 1992 rok, trwa wojna abchasko-gruzińska. Na jednej z wielu wysepek w środku nurtu rzeki mieszka stary, gruziński rolnik Abga i jego nastoletnia wnuczka Asida, którzy usiłują uprawiać na niej kukurydzę. Otaczają ich patrole wojskowe obu stron. Pewnego dnia dziewczynka odkrywa że na wyspie ukrył się młody, gruziński żołnierz. Idylla Kukurydzianej Wyspy się kończy. Ovashvili porusza się wokół swoich tematów z płynnością, pozwalając, na dokonywanie przez operatora — Elemera Ragalyi — prawdziwych cudów z kamerą.

 

 

 

{youtube}PhohLce8lBY{/youtube}

Tytuł polski: Wyspa kukurydzy
Tytuł oryginału: Simindis Kundzuli
Reżyseria: George Ovashvili
Scenariusz: Roelof Jan Minnebo, George Ovashvili, Nugzar Shataidze
Premiera kinowa: 30 stycznia 2015r.
Gatunek: dramat
Kraj produkcji: Czechy, Francja, Gruzja, Niemcy, Szwajcaria, Kazachstan
Czas trwania: 100 min.

a jesli bogA jeśli Bóg jest?

Młody chłopak, Tore, zainspirowany postawą rówieśników z religijnej wspólnoty JESUS FREAKS, przypadkowo poznaje na pozór normalną rodzinę. Nowi znajomi wydają się gościnni – proponują Tore zamieszkanie z nimi na kampingu. Wkrótce dochodzi tam do wielu drastycznych zdarzeń. Benno, głowa rodziny, postanowił wystawić na nieludzką próbę wiarę młodego zapaleńca religijnego, który w chwilach zwątpienia powtarza sobie: „Nic złego nie może stać się temu, kto trzyma tarczę wiary”. Obserwując – z przerażeniem i niedowierzaniem – losy wychudzonego ostatniego ze sprawiedliwych trudno uwierzyć w taką otuchę. Naturalistyczny, brutalny i obnażający najgorsze oblicze człowieka film o tym, jak niedaleko od siebie znajdują się drogi do Boga i do piekła.

 

{youtube}bWmo90IJBuw{/youtube}

Tytuł polski: A jeśli Bóg jest?
Tytuł oryginału: Tore tanzt
Reżyseria: Katrin Gebbe
Scenariusz: Katrin Gebbe
Premiera kinowa: 30 stycznia 2015r.
Gatunek: dramat
Kraj produkcji: Niemcy
Czas trwania: 110 min.

nieustraszonaNieustraszona

Indie są największym na świecie ośrodkiem handlu ludźmi. Prawie 40 tys. dzieci rocznie pada ofiarą porwań. Co 8 minut znika w Indiach mała dziewczynka. Shivani Shivaji Roy, starsza inspektor wydziału kryminalnego policji w Bombaju, wypowiada walkę szefowi kryminalnego syndykatu handlującego dziećmi, po tym jak porwana i wywieziona z miasta zostaje nastoletnia Pyari. Pyari jest dla Shivani niczym córka, dlatego w swej bezpardonowej pogoni za dziewczyną i jej porywaczami inspektor nie waha się zapuścić się w okrutny świat handlu ludźmi, wyzysku, narkotyków i ogromnych pieniędzy, i rozpoczyna śledztwo, które na zawsze zmieni jej życie. Zaczyna się gra między nieustraszoną policjantką a młodym i bezwzględnym szefem mafii. Zaczyna się wojna o honor, wojna, która dla Shivni jest sprawą osobistą.

 

{youtube}OyYbnWP4qss{/youtube}

Tytuł polski: Nieustraszona
Tytuł oryginału: Mardaani
Reżyseria: Pradeep Sarkar
Scenariusz: Gopi Puthran
Premiera kinowa: 30 stycznia 2015r.
Gatunek: dramat
Kraj produkcji: Indie
Czas trwania: 113 min.

Opisy pochodzą z materiałów dystrybutorów.

Kopia Multikino-wiecej niz kino

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *