milion Serdecznie zapraszamy na najnowszy przegląd kinowych premier!

Milion sposobów, jak zginąć na Zachodzie

Twórca „Teda” Seth MacFarlane jest reżyserem, producentem, współtwórcą scenariusza, jak również odtwórcą głównej roli w komedii „Milion sposobów jak zginąć na Zachodzie” – opowieści o Albercie, tchórzliwym hodowcy owiec.

Gdy Albert wykręcił się od uczestnictwa w tradycyjnej strzelaninie, jego kapryśna dziewczyna rzuciła go dla innego. Tajemnicza nieznajoma, która właśnie przybyła do miasta, pomogła Albertowi odzyskać wiarę w siebie, a co więcej para zaczęła mieć się ku sobie.

Niestety, w mieście zjawił się również mąż kobiety, notoryczny przestępca, dysząc żądzą zemsty. I oto Albert musi przetestować świeżo odzyskaną odwagę.

 

{youtube}Pgyh8X1u11I{/youtube}

Tytuł polski: Milion sposobów, jak zginąć na Zachodzie
Tytuł oryginału: A Million Ways to Die in West
Reżyseria: Seth Macfarlane
Scenariusz: Seth Macfarlane, Alec Sulkin, Wellesley Wild
Premiera kinowa: 30 maja 2014r.
Gatunek: komedia, western
Kraj produkcji: USA
Czas trwania: 114 min.

czarownicaCzarownica

Zrealizowany z wielkim rozmachem film „Czarownica”, z udziałem Angeliny Jolie w roli tytułowej, został zainspirowany postacią znaną z disneyowskiej „Śpiącej królewny”. Czarownica po raz pierwszy pojawiła się na srebrnym ekranie w 1959 roku i do dziś jest najsłynniejszym czarnym charakterem Disneya.

Czarownica była niegdyś piękną i dobrą dziewczyną. Jej radosną młodość przerwała wojna, podczas której bohaterka z oddaniem broniła swojej ojczyzny. Jednak zdrada, której doświadczyła, zmieniła jej czyste serce w kamień…

Żądna zemsty rzuca klątwę na Aurorę – nowo narodzoną córkę następcy tronu wrogiego królestwa. Gdy dziewczynka dorasta Czarownica zdaje sobie sprawę, że Aurora jest kluczem do pokoju w skłóconym królestwie.

 

 

{youtube}zsUPhoMYbmQ{/youtube}

Tytuł polski: Czarownica
Tytuł oryginału: Maleficent
Reżyseria: Robert Stromberg
Scenariusz: Linda Woolverton
Premiera kinowa: 30 maja 2014r.
Gatunek: familijny, fantasy
Kraj produkcji: USA
Czas trwania: 97 min.

yvesYves Saint Laurent

Niezwykła i pasjonująca historia szalonej miłości jednego z największych projektantów mody – Yves Saint Laurenta. Mając zaledwie 21 lat poznał smak wielkiej sławy i jeszcze większej miłości.

Paryż, rok 1957. Chorobliwie nieśmiały i niewiarygodnie wrażliwy Yves Saint Laurent tworzy swą pierwszą kolekcję dla najbardziej prestiżowego domu mody Dior. Efekt jest oszałamiający – cały Paryż pada do jego stóp. Podczas pokazu awangardowy wizjoner poznaje miłość swojego życia.

Tworzenie i pasja przeplatają się w filmie z cierpieniem miłosnym, a rozkoszne chwile z okresami zwątpienia. „Yves Saint Laurent” to portret geniusza mody, który potrafił walczyć o swoje marzenia.

 

 

{youtube}-13FypL_lIc{/youtube}

Tytuł polski: Yves Saint Laurent
Tytuł oryginału: Yves Saint Laurent
Reżyseria: Jalil Lespert
Scenariusz: Jalil Lespert, Jacques Fieschi, Marie-Pierre Huster
Premiera kinowa: 30 maja 2014r.
Gatunek: biograficzny, dramat
Kraj produkcji: Francja
Czas trwania: 106 min.

easternboysEastern Boys

Pochodzą gdzieś ze wschodu Europy: z Rosji, Ukrainy czy Mołdawii. Najstarsi nie mogą mieć jeszcze 25 lat. Wieku tych najmłodszych nie sposób odgadnąć. Całymi dniami kręcą się wokół paryskiego dworca Gare du Nord. Zapewne się prostytuują.

Daniel, dyskretny mężczyzna około 50-ki nie może oderwać wzroku od jednego z nich – Marka. W końcu zbiera się na odwagę i zaczepia chłopaka. Ten zgadza się przyjść do jego mieszkania.

Następnego dnia, kiedy dzwoni dzwonek do drzwi, Daniel nie zdaje sobie sprawy, że właśnie wpadł w pułapkę.

 

 

 

{youtube}HK1ND1AKvR8{/youtube}

Tytuł polski: Eastern Boys
Tytuł oryginału: Eastern Boys
Reżyseria: Robin Campillo
Scenariusz: Robin Campillo
Premiera kinowa: 30 maja 2014r.
Gatunek: dramat
Kraj produkcji: Francja
Czas trwania: 128 min.

gagarinGagarin

Spektakularna biografia Jurija Gagarina – pierwszego człowieka, który pokonał grawitację i poleciał w kosmos. Film w reżyserii twórcy „Ładunku 200”.

Na świecie trwa zimna wojna. Wyścig zbrojeniowy ZSRR i USA sięga zenitu. Dwa mocarstwa zaciekle rywalizują, które z nich zdoła jako pierwsze wysłać człowieka w kosmos. Spośród trzech tysięcy najlepszych radzieckich pilotów zostaje starannie dobrana dwudziestka najzdolniejszych asów przestworzy. Jednym z nich jest 27-letni Jurij Gagarin.

12 kwietnia 1961 roku z kosmodromu Bajkonur startuje jednoosobowy statek kosmiczny Wostok 1. Na pokładzie znajduje się Gagarin – pierwszy człowiek, któremu udało się polecieć w kosmos.

 

 

{youtube}JiC7-urSPB4{/youtube}

Tytuł polski: Gagarin
Tytuł oryginału: Gagarin: Peryy y kosmose
Reżyseria: Pavel Parkhomenko
Scenariusz: Andrey Dmitriev, Oleg Kapanets, Pavel Parkhomenko
Premiera kinowa: 30 maja 2014r.
Gatunek: biograficzny, dramat
Kraj produkcji: Rosja
Czas trwania: 108 min.

dżejDżej Dżej

Jerzy urozmaica swoje życie nadając przedmiotom dookoła siebie cechy ludzkie. Samochód, GPS, telewizor – każdy z tych sprzętów ma imię, jest dla niego osobnym bytem, zasługującym na indywidualne traktowanie. Nie spodziewa się, że dzięki temu odnajdzie miłość swojego życia.

Carmen jest wyjątkowa. Chce, żeby jej mężczyzna był prawdziwym facetem i traktował ją jak księżniczkę. Był jej i tylko jej. Jak Jurek. Marzą się jej dalekie podróże, odkrywanie nieznanych tras. Ma seksowny głos i nie zawaha się go użyć, żeby jej Jerzy jechał dokładnie w tym kierunku, w którym ona chce żeby podążał. Ale to ona prowadzi, to ona zna każdą trasę na świecie na pamięć. I nie pozwoli, żeby ktoś nią rządził.

 

 

 

{youtube}KSDO7qDP04k{/youtube}

Tytuł oryginału: Dżej Dżej
Reżyseria: Maciej Pisarek
Scenariusz: Maciej Pisarek
Premiera kinowa: 30 maja 2014r.
Gatunek: komedia
Kraj produkcji: Polska
Czas trwania: 108 min.

babadookBabadook

Babadook to jeden z najoryginalniejszych i najciekawszych horrorów ostatnich lat, nawiązujący formalnie do takich arcydzieł gatunku jak „Wstręt”, „Dziecko Rosemary” czy niedawne „Musimy porozmawiać o Kevinie”.

Matkę i jej sześcioletniego synka nawiedza nocami dziwaczny, tajemniczy stwór. Czy dziwne zjawisko jest realne, czy może jest wynikiem pogłębiającej się alienacji i psychozy bohaterów?

Duszną, gęstą, schizofreniczną atmosferę tego australijskiego obrazu pogłębiają dodatkowo mistrzowskie zdjęcia polskiego operatora Radka Ładczuka, znanego z takich filmów jak „Jesteś Bogiem” czy „Sala samobójców”.

 

 

{youtube}HY481KzID3Y{/youtube}

Tytuł polski: Babadook
Tytuł oryginału: The Babadook
Reżyseria: Jennifer Kent
Scenariusz: Jennifer Kent
Premiera kinowa: 30 maja 2014r.
Gatunek: horror
Kraj produkcji: Australia
Czas trwania: 92 min.

why we rideCo nas kręci

„Co nas kręci” to opowieść o początkach motocyklizmu z migawkami trójkołowych pojazdów, służących jako maszyny serwisowe na drewnianych torach dla kolarzy.

O pierwszych cafe racerach, a także wyprzedzającego dzisiejsze pokolenia hipsterów o lata świetlne w byciu „cool” Eda Krentza, zwycięzcy pierwszej edycji Daytona 200 w 1937 r.

Nie ich pożółkłe zdjęcia jednak, lecz widok kilkulatków na pierwszych crossowych maszynach z nieodłączną opowieścią „gdzie ukryłem mój pierwszy motocykl, by nie znalazła go mama” odpowiada jednoznacznie na pytanie – co nas kręci.

 

 

 

{youtube}umny8lNP1ok{/youtube}

Tytuł polski: Co nas kręci
Tytuł oryginału: Why We Ride
Reżyseria: Bryan H. Carroll
Scenariusz: Chris Hampel
Premiera kinowa: 30 maja 2014r.
Gatunek: dokumentalny
Kraj produkcji: USA
Czas trwania: 89 min.

Opisy pochodzą z materiałów dystrybutorów.

Kopia Multikino-wiecej niz kino

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *