Jerzy Besala wraca z kolejną książką poświęconą polskiej historii. Erudycja autora gwarantuje udaną lekturę! A tym razem poznamy bliżej… prawdziwe historie polskich królowych.

Z przyjemnością informujemy, że Oblicza Kultury są patronem medialnym tej pozycji.

O książce:

Królowa jako postać kojarzy się ze szczęściem. Otaczał ją przecież splendor dworu, czemu towarzyszyły zabiegi możnych tego świata o łaskę. Gdy pofolgowały wczesnośredniowieczne więzy, mogła też królowa korzystać ze zbytku do woli i nade wszystko stroić się i dąsać.

Jednak nie wszystkie były szczęśliwe. Powodem był brak miłości ze strony koronowanych mężów. Tak się stało z żoną Przemysła II księżniczką Ludgardą, Adelajdą Kazimierza Wielkiego, habsburskimi małżonkami Zygmunta Augusta, Anną Jagiellonką wzgardzoną przez Henryka Walezego, a potem przez Stefana Batorego. Gorycz odrzucenia bądź zaniedbania odczuły też królowa Ludwika Maria Gonzaga od Władysława IV Wazy, Eberhardyna żona Augusta II Wettyna, i małżonka „króla Lasa”, Katarzyna Leszczyńska.

Z jakich powodów były odrzucane i niekochane – możemy dowiedzieć się z tej pasjonującej książki. Są to historie prawdziwe.

Tytuł: Polskie królowe. Zawiedzione miłości
Autor: Jerzy Besala
Wydawca: Bellona
EAN 9788311131194
Liczba stron: 336
Format: 145×205 mm
oprawa: miękka
Kategoria: historia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *