Dwanaście mam, a wśród nich: kosmonautka, architektka, pastorka… – nasze mamy to prawdziwe bohaterki. Stanowią pozytywne wzorce dla dzieci (zarówno dziewczynek, jak i chłopców), żeby w przyszłości sięgały odważnie po swoje marzenia.

8 marca, nie przez przypadek w Dzień Kobiet, odbywa się oficjalna premiera książki oraz spotkanie z jej autorką i autorem.

O książce:

Kto by nie chciał mieć wszystkiego w tubce, jak mama kosmonautka?! Autor stworzył krótkie, dowcipne i przewrotne teksty, które ucieszą nie tylko najmłodszych czytelników. Piękna kreska i znakomite spostrzeżenia ilustratorki są ich perfekcyjnym uzupełnieniem.

Dobra zabawa gwarantowana!

Spotkanie promocyjne z autorem książki oraz autorką ilustracji odbędzie się dziś o godz. 16.00 w warszawskim klubie Dzik (ul. Belwederska 44a). Szczegóły TUTAJ.

Fragment opisu pochodzącego z treści inforacji o spotkaniu opublikowanej na Facebooku:

Książka jest ukłonem wobec pracujących mam. Są to mamy starannie wybrane – pełnią ważne funkcje społeczne, jest wśród nich prezeska banku, chemiczka, arcymistrzyni szachowa i oczywiście tytułowa kosmonautka.

Książka jest pisana z perspektywy dziecka, które jest zawsze dumne ze swojej rodziny. Dowcipny tekst, świetne ilustracje.

Wszystkie żeńskie formy zawodów zostały skonsultowane z językoznawcą, prof. UW, Mirosławem Bańko i są poprawnie zbudowane, mimo że niektórych używa się bardzo rzadko lub nie używa wcale. Mamy nadzieję, że z czasem formy te wejdą do powszechnego użytku.

Jednoznacznie pozytywny przekaz!

1941312 814106061952718 1594735030 o

Tytuł: Kosmonautka
Autor: Piotr Wawrzeniuk
Autorka ilustracji: Dorota Wojciechowska
Wydawnictwo: Poławiacze Pereł
Oprawa: twarda
Wymiary: 215×215
Liczba stron: 28
Data premiery: 8 marca 2014
Kategoria: dla dzieci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *