7574111.3

Ostatni tydzień października wabi widzów do kin najnowszymi premierami!

Mój biegun

Los potrafi często doświadczyć człowieka tak, że trudno się podnieść. Są jednak ludzie, którzy wobec największych przeciwności, wydają się być niepokonani. Ich prawdziwą siłą jest to, że nigdy nie tracą nadziei.

„Mój biegun” to prawdziwa historia Jaśka Meli, najmłodszego w historii zdobywcy dwóch biegunów, a zarazem pierwszej niepełnosprawnej osoby, która dokonała takiego wyczynu. Zanim jednak do tego doszło, jego rodzina musiała poradzić sobie z serią tragicznych wydarzeń. Śmierć młodszego syna, a po kliku latach – ciężki wypadek nastoletniego Jaśka.

To historia, w której rodzina odnajduje na nowo wiarę i miłość. Historia chłopca, który walcząc o powrót do normalnego życia, odnajduje w sobie siłę charakteru obcą niejednemu dorosłemu. To przepiękna opowieść o ludziach, którzy trwają razem pomimo tragedii i uczą się bolesne wydarzenia przekuwać w zwycięstwo.

{youtube}j1E9nqlv9sE{/youtube}

Tytuł oryginału: Mój biegun
Reżyseria: Marcin Głowacki
Scenariusz: Marek Kłosowicz, Katarzyna Śliwińska-Kłosowicz
Premiera kinowa: 25 października 2013
Gatunek: Biograficzny, dramat
Kraj produkcji: Polska
Czas trwania: 93 min

 

Istnienie

7572052.3

Oryginalny i zaskakujący horror mistrza niekonwencjonalnego kina grozy Vincenzo Nataliego, twórcy „CUBE” i „ISTOTY” z nominowaną do Oscara Abigail Breslin w roli głównej.

Lisa wkrótce będzie obchodzić swoje szesnaste urodziny. Po raz kolejny. Przeżywa ten sam dzień od nowa od wielu lat. Ona i cała jej rodzina są martwi. Zamieszkują nawiedzony dom, w którym zostali zamordowani. Wokół posesji roztacza się gęsta mgła, która nie pozwala na ucieczkę.

Dziewczyna jako jedyna z domowników zdaje sobie sprawę z tego, że jest duchem. Kiedy próbuje powiedzieć o tym pozostałym, na jej drodze pojawia się przerażająca postać. Zła moc czyha na swoje kolejne, żywe, ofiary i nie pozwoli, by ktoś jej w tym przeszkodził. Lisa zrobi wszystko, by zapobiec kolejnym zbrodniom.

 

{youtube}JaWfiKk1LhM{/youtube}

Tytuł polski: Istnienie
Tytuł oryginału: Haunter
Reżyseria: Vincenco Natali
Scenariusz: Brian King
Premiera kinowa: 25 października 2013r.
Gatunek: Horror
Kraj produkcji: Kanada
Czas trwania: 97 minut

 

Bitwa roku

7569213.3

Akcja pełnej fascynujących postaci i dynamicznych sekwencji tanecznych BITWY ROKU została osadzona w międzynarodowym świecie B-boyingu – miejskiego tańca, powszechnie znanego jako „breakdance”. Poprzez niezapomniane filmowe obrazy autorzy opowiadają prywatną historię pełnego gwiazd amerykańskiego zespołu tanecznego, który przy pomocy bezkompromisowego trenera (Josh Holloway) walczy o spełnienie marzeń mimo braku zrozumienia nie tylko ze strony społeczeństwa, ale także własnych rodzin. Ścieżki bohaterów krzyżują się we Francji, kiedy to ich umiejętności zostają poddane ważnej próbie podczas finałów „Bitwy roku”, w których zespoły z 18 krajów rywalizują o tytuł Mistrza Świata.

Film pokazuje elektryzujące występy taneczne, a także zdumiewające pokazy siły i gracji, dzięki którym widzimy, w jaki sposób uliczny taniec z Nowego Jorku rozwinął się w inspirującą formę sztuki dla nowych pokoleń. Dante Graham (Laz Alonso), potentat w świecie hip-hopu, który zbudował na swojej przeszłości b-boya miliardowy biznes, zamierza stworzyć zespół marzeń, który będzie w stanie zwyciężyć legendarną Bitwę Roku odbywającą się we francuskim Montpellier. Zespół ma poprowadzić jego stary przyjaciel i dawny członek zespołu Jason Blake (Josh Holloway). Przy pomocy asystenta Franklyna (Josh Peck) i choreografki Stacy (Caity Lotz), Blake stara się sprawić, by 13 indywidualistów stworzyło zdyscyplinowany i spójny zespół. Kiedy konkurs zbliża się wielkimi krokami, okazuje się, że rywalizacja między dwoma tancerzami Roosterem (Chris Brown) i Do Knockiem (Jon Cruz) zaczyna dzielić grupę, a Blake nie radzi sobie z alkoholem, którego nadużywa od czasu tragicznej śmierci żony i dziecka. Jeśli zespół naprawdę chce po 15 latach przywrócić Ameryce mistrzostwo świata w b-boyingu, jego członkowie muszą zwalczyć własne dręczące ich demony.

{youtube}jQb0-afjYLE{/youtube}

Tytuł polski: Bitwa roku
Tytuł oryginału: Battle of the Year
Reżyseria: Benson Lee
Scenariusz: Chris Parker, Brin Hill
Premiera kinowa: 25 października 2013r.
Gatunek: Muzyczny
Kraj produkcji: USA
Czas trwania: 109 minut

 

Dwa życia

7574648.3

Europa, rok 1990. Wieści na temat upadku muru berlińskiego docierają do uszu dojrzałej Katrine (Juliane Kohler) – żony, matki i babci. Mimo że Katrine płynnie mówi po norwesku i na północy Europy mieszka od dwudziestu lat, urodziła się we Wschodnich Niemczech i wychowała w tamtejszym sierocińcu.

Na kartach rodzinnej historii jest zapisane, że matkę, Asę (Liv Ullmann), Katrine odnalazła po wielu ciężkich próbach i dramatycznej ucieczce z NRD przez Morze Bałtyckie. Spokój domowego ogniska, które Katrine stworzyła z kochającym mężem Bjarte (Sven Nordin) i córką Anne (Julia Bache-Wiig), zaburza jednak pojawienie się ambitnego prawnika, Kena Dukena (Sven Solbach). Mężczyzna prowadzi śledztwo w sprawie dzieci Lebensbornu. Katrine okazuje się jednym z nich – dzieckiem, które trafiło do sierocińca za to, że narodziło się ze związku Norweżki i Niemca podczas II Wojny Światowej.

 

{youtube}pejFcKz6ARw{/youtube}

Tytuł polski: Dwa życia
Tytuł oryginału: Two lives
Reżyseria: Georg Maas
Scenariusz: Georg Maas, Stale Stein Berg, Christoph Tolle, Judith Kaufmann
Premiera kinowa: 25 października 2013r.
Gatunek: dramat
Kraj produkcji: Niemcy, Norwegia, Dania
Czas trwania: 97 minut

 

Nie zapomnij mnie

7555578.3

Zwycięzca 10. edycji PLANETE+ DOC FILM FESTIVAL. Reżyser David Sieveking, znany polskim widzom z filmu „David chce odlecieć”, w unikalny sposób, nie bojąc się groteski i humoru, portretuje tym razem swoją matkę, która – jak miliony ludzi w Europie – zapada na chorobę Alzheimera i powoli zapomina o świecie, w którym żyje.

Rodzice Davida byli w latach 60. XX wieku aktywnymi członkami ruchów studenckich i żyli w tzw. „otwartym związku”. Teraz ich wzajemna relacja jest poddana testowi, ale dzieje się to w dramatycznych okolicznościach. Zmiany, które przyniosła choroba matki, zmuszają rodzinę do wiwisekcji stosunków, jakie panują wewnątrz rodziny, ujawnienia ukrytych dotąd konfliktów i nieporozumień, a przede wszystkim znalezienia dla nich rozwiązań.

 

 

 

{youtube}TRvQSi8xbUQ{/youtube}

Tytuł polski: Nie zapomnij mnie
Tytuł oryginału: Vergiss mein nich
Reżyseria: David Sieveking
Scenariusz: David Sieveking
Premiera kinowa: 25 października 2013r.
Gatunek: biograficzny, dokumentalny
Produkcja: Niemcy
Czas trwania: 88 minut

 

Piąta władza

7571243.3

Julian Assange (Cumberbatch) i Daniel Domscheit-Berg (Brühl) rozpoczynają działalność w internetowym podziemiu jako obserwatorzy światowego establishmentu. Projektują serwis, który umożliwia użytkownikom publikację ściśle tajnych danych, rzucając światło na pilnie strzeżone tajemnice rządów i międzynarodowych korporacji.

W krótkim czasie ujawniają więcej szokujących faktów, niż tradycyjne media w ciągu wielu lat. Sytuacja zagęszcza się, gdy Assange i Berg zyskują dostęp do największego zbioru tajnych informacji w historii USA. Stają się najbardziej poszukiwanymi ludźmi na Ziemi. Rozpoczyna się dramatyczna walka i rodzi się jeden z największych dylematów naszych czasów.

Jakie konsekwencje niesie za sobą utrzymywanie tajemnic w wolnym społeczeństwie ery Google, i jaką cenę płacimy za ich ujawnienie?

 

 

{youtube}nctJk19FWOA{/youtube}

Tytuł polski: Piąta władza
Tytuł oryginału: The Fifth Estate
Reżyseria: Bill Condon
Scenariusz: Josh Singer
Premiera kinowa: 25 października 2013r.
Gatunek: Biograficzny, Dramat
Produkcja: Belgia, USA, Wielka Brytania
Czas trwania: 124 minut

 

Ida

7567351.3

Polska, 1962 r.

Anna jest w nowicjacie, jako sierota umieszczona w klasztorze pod opieką zakonnic. Matka przełożona namawia ją, by przed święceniami odwiedziła swoją ciotkę, jedyną żyjącą krewną. Ciotka opowiada Annie o jej rodzicach i losach rodziny. Wyznaje jej, że Anna jest żydówką. Decydują się pojechać do miejscowości Piaski, gdzie mieszkali dziadkowie i rodzice Anny jeszcze przed wojną.

W czasie wojny rodzina była przechowywana przez polskich sąsiadów, ale Wanda podejrzewa, że zostali zabici przez sąsiada. Chce się dowiedzieć dlaczego to zrobił i gdzie są ich ciała. W ich rodzinnym domu mieszka teraz syn tego sąsiada, Feliks. Utrzymuje on, że nie wie gdzie jest jego ojciec, ale Wanda, sędzia w stalinowskich czasach, za pomocą swoich metod wydobywa od niego informacje. Jego ojciec przeprowadził się do innego miasta oddalonego o 60 km. I tam właśnie zmierzają obie kobiety…

 

{youtube}PDpxbDSWe_Q{/youtube}

Tytuł oryginału: Ida
Reżyseria: Paweł Pawlikowski
Scenariusz: Paweł Pawlikowski, Rebecca Lenkiewicz
Premiera kinowa: 25 października 2013r.
Gatunek: Dramat
Produkcja: Polska, Dania
Czas trwania: 80 minut

 

Gra Endera

7570146.3

W niedalekiej przyszłości wroga obca rasa zaatakowała Ziemię. Gdyby nie poświęcenie i heroizm Dowódcy Międzynarodowej Floty, Mazera Rackhama (Ben Kingsley), wszystko byłoby stracone.

Przygotowując się do odparcia kolejnej fali ataków, Pułkownik Graff (Harrison Ford) i Międzynarodowa Armia trenują najzdolniejsze z dzieci, licząc, że jest wśród nich nowy Mazer. Ender Wiggin (Asa Butterfield), nieśmiały, ale genialny chłopiec, jest jednym z takich dzieci. Po dotarciu do Szkoły Bitewnej, Ender szybko przyswaja sztukę wojny i wyróżnia się wśród innych uczniów. Okrzyknięty przez Graffa nadzieją całego wojska, zostaje wypromowany do Szkoły Dowodzenia.

Wkrótce powiedzie swoich towarzyszy do walki, która zadecyduje o losie całej ludzkości.

 

{youtube}9OK4g8FV-5w{/youtube}

Tytuł polski: Gra Endera
Tytuł oryginału: Ender’s Game
Reżyseria: Gavin Hood
Scenariusz: Gavin Hood
Premiera kinowa: 31 października 2013r.
Gatunek: Akcja, Sci-fi
Produkcja: USA
Czas trwania:114 minut

Opisy pochodzą z materiałów dystrybutorów.

Kopia Multikino-wiecej niz kino

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *