Sławomir Koper raz jeszcze powraca do czasów Drugiej Rzeczypospolitej. W swojej nowej książce przedstawia świat gwiazd teatru, kabaretu, kina i sportu. Jak zwykle opisuje życie prywatne swoich bohaterów, ich miłości, sukcesy i rozczarowania. A wszystko na tle niezwykle barwnej epoki.

Jego najnowsza książka zatytułowana Gwiazdy Drugiej Rzeczpospolitej właśnie trafiła na księgarskie półki!

O książce:

Niektóre z gwiazd międzywojnia zachowywały się jak współcześni nam celebryci, inne zazdrośnie strzegły swojej prywatności. To była niezwykła plejada: Smosarska, Pogorzelska, Mankiewiczówna, Halama, Tom, Bodo, Żabczyński, Jaracz, Fertner. Jak zwykle autor nie zapomina o wzajemnym przenikaniu się środowisk; gośćmi scen kabaretowych bywali przecież politycy, a minister Ignacy Matuszewski poślubił Halinę Konopacką. Sukcesy tenisowe Jadwigi Jędrzejowskiej zadecydowały o nakręceniu słynnej „Jadzi”, gdzie w główne role wcielili się Jadwiga Smosarska i Aleksander Żabczyński.

Jak zwykle u tego autora atutem książki jest lekka i potoczysta narracja, Koper obficie cytuje pamiętniki, listy i relacje prasowe, co dodaje pracy autentyczności. To znakomity opis epoki, która zniknęła wraz z wybuchem drugiej wojny światowej.

Tytuł: Gwiazdy Drugiej Rzeczpospolitej
Autor: Sławomir Koper
Wydawca: Bellona
Data wydania: maj 2013
EAN: 9788311127081
Liczb stron: 300
Format: 145×205 mm
Oprawa: miękka
Kategoria: historia, esej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *