Slash. Rockowy dom wariatów to biografia oryginalnej postaci współczesnej popkultury – gitarzysty Guns’N’Roses, Saula Hudsona, znanego właśnie jako Slash. Książkę autorstwa Paula Stenninga na polskim rynku wydaje Wydawnictwo Anakonda.

Oblicza Kultury objęły publikację patronatem medialnym!

Fryzura jak u postaci z kreskówki, supermocne papierosy i najsłynniejszy cylinder rockowy na świecie – Slash to jedna ze współczesnych ikon gitary.

Ten niepowtarzalny gitarzysta, urodzony w Stoke-on-Trent, osiągnął swoją pozycję poprzez rozwiązły styl życia i sukcesy na listach przebojów pochodzącej z zachodniego wybrzeża Ameryki grupy Guns’N’Roses. Slash był niesamowicie płodny muzycznie, ale szybko zmieniający się układ z Axlem Rose’em, głównym wokalistą zespołu, w połowie lat dziewięćdziesiątych wiódł do nieuchronnego rozpadu kapeli. Slash podjął się więc swojego pierwszego indywidualnego projektu, grupy Snakepit, następnie grał w kapeli bluesowej, by później rozpocząć karierę jednego z najbardziej rozchwytywanych solistów gitarowych. W końcu Slash powrócił na szczyt z rockową formacją Velvet Revolver, supergrupą gwiazd rocka, które przeżyły swoje życie na tyle ostro, jak tylko potrafią przeżyć je byli członkowie rockowych kapel.

Jego historia to jeden wielki rockandrollowy wybryk, zapierające dech w piersiach życiowe show, płomienne konfrontacje z innymi muzykami, ale też niewiarygodna dyscyplina, unikatowy talent muzyczny i – rzecz jasna – kilka legendarnych rockowych kawałków.

slash-long

Tytuł: Slash. Rockowy dom wariatów
Autor: Paul Stenning
Wydawca: Wydawnictwo Anakonda
Data premiery: 22 marca 2013
Liczba stron: 224
Oprawa: twarda
Tłumaczenie: Katarzyna Jokiel-Paluch
Kategoria: biografie, muzyka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *