Oto wyniki konkursu, w którym do wygrania był wydany przez Warszawską Firmę Wydawniczą esej poświęcony powieści postmodernistycznej.

Aby otrzymać książkę, należało podać tytuł Waszym zdaniem szczególnie godnej uwagi powieści zaliczanej do postmodernizmu i krótko ją zarekomendować. Szczegóły konkursu sprawdzić można TUTAJ.

Przeanalizowaliśmy Wasze odpowiedzi zarówno pod kątem atrakcyjności rekomendacji, jak i tego, czy polecane tytuły faktycznie można uznać za powieść postmodernistyczną. Ostatecznie po jednym egzemplarzu książki Postmodernizm. Wartość powieści postmodernistycznej otrzymają od nas: Zuzanna Mużacz, Katarzyna Piechnik i Arkadiusz Santowski. Gratulujemy!

O książce:

Ciekaw jestem dyskusji, jaka książka Wijowskiego może wzbudzić. Wzburzy najpewniej zarówno filozofów, jak i filologów. Nie może być inaczej, gdy filozof pisze o literaturze. Dzięki takim książkom filozofowie zwracają większą uwagę na „kształt słowa”, a filolodzy na to, ci się w jego wnętrzu dialektycznie mieści. Choćby z tego powodu książka Roberta Wijowskego może liczyć na znaczne zainteresowanie czytelników.
dr hab. Roman Kubicki

Postmodernizm jako ruch literacki posiada dziś już przynajmniej pięćdziesięcioletnią tradycję. Nie jest kierunkiem, o którym moglibyśmy powiedzieć, że przedstawia zupełnie nową interpretację świata czy sztuki. Wciąż jednak pojawiają się młodzi artyści, którzy dostrzegają w postmodernizmie świeżość treści i form, aby ukazać własne spojrzenie na sztukę.

O Autorze:

Dr Robert Wijowski (ur. 1971) ─ absolwent Wydziału Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie, gdzie również uzyskał stopień doktora. Autor kilku recenzji powieści postmodernistycznych, które między innymi ukazały się w lubelskim kwartalniku Akcent. Mieszka pod Lublinem. Pasjonuje się fotografią i ─ oczywiście ─ literaturą. Postmodernizm to jego wydawniczy debiut.

Fragment książki przeczytasz TUTAJ.

Autor: Robert Wijowski
Tytuł: Postmodernizm. Wartości powieści postmodernistycznej
Wydawca: Warszawska Firma Wydawnicza
Data premiery: grudzień 2012
Liczba stron: 250
Oprawa: miękka
Kategoria: opracowanie, esej, literaturoznawstwo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *