Ruszyli! Amatorzy TV to niezależny comiesięczny program o kinie i szeroko pojętej kulturze audiowizualnej. Realizowany przez grupę kinomanów z Trójmiasta ma na celu szerzenie i promocję zarówno filmu współczesnego, jak i dzieł znaczących dla historii X Muzy.

Oprócz omówienia bieżącego repertuaru kinowego, na każdy odcinek przewidywane są rozmowy z gośćmi dotyczące głównego tematu każdego wydania.

Dzięki Amatorom widzowie dowiedzą się również, jakie są ulubione filmy wybitnych osobowości niekoniecznie powiązanych z kinematografią, a także – do których książek traktujących o kinie warto zajrzeć.

W imieniu Amatorów zapraszamy na ich profil na Facebooku oraz kanał YouTube. Premierowy odcinek programu ukaże się w serwicie YouTube już w piątek, 11 stycznia.

amatorzy-tv

Przedstawiamy twórczynię i twórców programu:

Marta Maciejewska: polonistka i filmoznawczyni, absolwentka Uniwersyetu Gdańskiego. Współpracuje z DKF-em Miłość Blondynki, a także filmowymi projektami edukacyjnymi Akademia Multikina i Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Pracuje nad doktoratem o Janie Švankmajerze, co jest połączeniem jej fascynacji surrealizmem, animacją i kulturą czeską. W wolnych chwilach ogląda z młodszą siostrą horrory i uprawia sport. Film, który zmienił jej życie to Psychoza Alfreda Hitchcocka.

Paweł Biliński: z wykształcenia – polonista, z zamiłowania – fan Spider-mana i amerykańskiego hip-hopu. Od kilku lat zajmuje się edukacją filmową w Klubie Żak. W wolnych chwilach czyta nudne książki filmoznawcze i próbuje pisać doktorat o polskim kinie. Uparcie wierzy w zwycięstwo Arsenalu Londyn w Lidze Mistrzów. Film, który zmienił jego życie: „Memento” Christophera Nolana.

Mateusz Koldun: umie już czytać i pisać, teraz uczy się robić filmy. Pracuje w telewizji naukowej więc ma czas na Amatorów. W kinie szuka erotyki, najlepiej jak jest dobrze ukryta. Dzień zaczyna od NBA.com, kończy na Cudownych latach. Wierzy w Jurassic Park.

Paweł Borkowski: swe serce oddał piłce nożnej i koszykówce. Tylko brak talentu sprawił, że zaczął czytać książki. Dziś uczy w szkole, prowadzi firmę Dobre Lekcje, a gdy tylko może, ogląda sport z trybun lub sprzed telewizora. Kulturalny bigamista, który zdradza swe miłości z kinem i literaturą, a niekiedy romansuje z teatrem. Na szczęście, te panie nie są zazdrosne i nie chcą go mieć na wyłączność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *