Już od tygodnia można kupić w Polsce głośną biografię Micka Jaggera pióra Christophera Andersena. Książka ta, której premiera zbiegła się z 50-leciem grupy The Rolling Stones, przedstawia pełną, wielowymiarową sylwetkę frontmana zespołu, czyniąc to bez upiększeń i przemilczeń.

Zapraszamy do wysłuchania fragmentów książki przygotowanych przez Wydawnictwo Insignis.

Jagger, który jak nikt inny w branży uosabiał hedonistyczne hasło sex, drugs and rock and roll i sam mówił o sobie to jasne, że nie jestem wzorem cnót, to według Andersena nie tylko genialny muzyk, ale również niezwykle utalentowany człowiek interesu (trasy koncertowe Stonesów biły rekordy przychodów w branży) i mężczyzna o wybujałych potrzebach seksualnych, często bezpardonowo, a nawet bezwolnie realizowanych.

W książce przeczytamy o historii powstania i drodze muzycznej Stonesów, o jedynym w swoim rodzaju związku Jaggera z Keithem Richardsem, która pod wieloma względami przypominał burzliwe małżeństwo, o licznych kontaktach, jakie Mick utrzymywał ze znanymi osobistościami ze świata muzyki, polityki i sztuki oraz o tym, jaki wpływ wywarła jego postać na muzykę i popkulturę.

Skandale naturalnie wpisane w życie Jaggera i będące swoistym wyznacznikiem marketingowym Stonesów, wielkie trasy koncertowe, muzyka, która chwyta za serce, jawny biseksualizm Micka, narkotyki i pozorny odwrócenie się od nich – o tym wszystkim można przeczytać w książce Christophera Andersena: MICK. Szalone życie i geniusz Jaggera.

Wydawnictwo Insignis – wydawca biografii Jaggera – udostępniło obszerne fragmenty książki. Zachęcamy do ich lektury, a także do wysłuchania w interpretacji znanego polskiego aktora – Marcina Perchucia.

U nas posłuchasz aż 6 fragmentów książki, zapraszamy:

{youtube}mmYRxXLWNK0{/youtube}

{youtube}ovzz2V-Kfug{/youtube}

{youtube}MJJq59IWmXc{/youtube}

{youtube}rgqXGRKdfLU{/youtube}

{youtube}9Y6HIkKznlo{/youtube}

{youtube}QXMK0_JFEjo{/youtube}

Fragment książki możesz także przeczytać TUTAJ.

O książce:

To cwany mały ch…, muszę mu to przyznać – Keith Richards o Micku Jaggerze
To jasne, że nie jestem wzorem cnót – Mick Jagger

Czy to Jumpin’ Jack Flash? Street Fighting Man? A Man of Wealth and Taste? Jak się okazuje, Mick jest nimi wszystkimi naraz – a także kimś więcej. Niemal wszystkie biogramy są zgodne: Jagger to żywioł, całkowity oryginał i niezaprzeczalnie jedna z najważniejszych postaci popkultury. Pewny siebie, arogancki, czasami tajemniczy, ale zawsze hipnotyzujący, pół wieku temu złapał nas za gardło i – w przeciwieństwie do wielu swoich utalentowanych rówieśników –nigdy nie puścił.
Przez kilkadziesiąt lat Mick zazdrośnie strzegł swoich, nieraz szokujących, tajemnic. Teraz, z okazji 50 rocznicy istnienia Rolling Stonesów, Christopher Anderson, dziennikarz i autor bestsellerów, zdziera maskę najbardziej wielowymiarowej i enigmatycznej ikonie rocka w niczego nie przemilczającej biografii, niemal równie głośnej, jak sam Jagger.
W oparciu o rozmowy z przyjaciółmi, krewnymi, innymi legendarnymi muzykami i ludźmi z branży – a także z żonami i legionem kochanek – Andersen ukazuje w nowym świetle człowieka, którego nazwisko jest symbolem pewnej epoki. 

Mick 3DUkazuje on:
– nowe szczegóły niewiarygodnych wyczynów seksualnych Jaggera z ponad czterema tysiącami kobiet (w tym z Madonną, Angeliną Jolie, Carly Simon, Lindą Rondstadt, Umą Thurman i Carlą Bruni – francuską Pierwszą Damą) oraz jego związki z kilkoma największymi gwiazdorami rocka. Opisuje także dzień, kiedy Jerry Hall – żona Micka – i Keith Richards błagali go, żeby zaczął się leczyć z uzależnienia od seksu.
– skrywany przed opinią publiczną dramat rozgrywający się wokół pasowania Micka na kawalera, a także jego mało znane związki z brytyjską rodziną królewską, w tym z księciem Williamem i Kate Middleton.
– to, co Jagger naprawdę myśli o dzisiejszych supergwiazdach, takich jak Lady Gaga, Britney Spears, Beyonce, Justin Timberlake, Kanye West czy Justin Bieber.
– nigdy dotąd niepublikowane historie z dziejów burzliwych związków Jaggera – od tych, które łączyły go z kolegami z zespołu, nienasyconymi groupie i oszalałymi fankami, po intymne relacje m.in. z Andym Warholem, Johnem Lennonem, Jackie Onassis i Billem Clintonem.
– kokaina, LSD, haszysz i spid: skandaliczna prawda o tym co, ile i jak długo brał Jagger.
– wgląd w biznesowe poczynania Micka, w jego finansowe wyczucie, które pozwoliło mu zgromadzić majątek wart ponad 400 milionów dolarów.
– burzliwy „związek” Micka i Keitha, który prawie się rozpadł wskutek uszczypliwych komentarzy Richardsa; a także skandal, zamieszanie, ekscesy, szaleństwo i geniusz, które sprawiły, że Rolling Stonesi stali się „największym zespołem rockowym świata”.
Wybuchowa i wciągająca, szczegółowa biografia żywej legendy, która wciąż ekscytuje, zadziwia i zaskakuje.
OTO „MICK”

Christopher Andersen jest dziennikarzem i uznanym autorem 31 książek, przełożonych na 25 języków, w tym bestsellerowych biografii: księżnej Diany, Jacka i Jackie Kennedych, Billa i Hillary Clintonów, Madonny, Johna F. Kennedy’ego Juniora, Barbry Streisand oraz księcia Williama i Kate Middleton. Andersen był redaktorem magazynów „Time” oraz „People”, pisał także dla „New York Timesa”, „Life” i „Vanity Fair”. Andersen często pojawia się w amerykańskich programach telewizyjnych takich jak Today Show, Larry King Live, NBC Evening News, Inside Edition i Hardball.

{youtube}n5fwoFhKE9k{/youtube}

Autor: Christopher Andersen
Tytuł: Mick. Szalone życie i geniusz Jaggera
Wydawca: Wydawnictwo Insignis
Przekład: Przemysław Bieliński
Format: 140×210
Data premiery: 28 listopada 2012
Ilustracje: zdjęcia kolorowe i czarno-białe
Liczba stron: 400
Okładka: miękka
ISBN: 978-83-61428-88-6
Kategoria: biografia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *