Bruce Willis to jeden z najpopularniejszych hollywoodzkich aktorów i producentów filmowych. Jego zawadiacki uśmieszek, błysk w oku i niemały talent zaskarbił mu sympatię widzów (i widzek!) na całym świecie.

Urodził się 19 marca 1955 roku w Idar-Oberstein. Jest synem Niemki Marlene (pracownicy banku) i amerykańskiego żołnierza Davida Willisa (pracownika bazy wojskowej w Oberstein). Kiedy miał dwa lata, rodzice wrócili do USA. Po ukończeniu liceum był między innymi ochroniarzem. W 1975 zdał na wydział aktorski. Karierę aktorską rozpoczynał w teatrze.

Dzisiaj jest także liderem zespołu bluesowego Bruce Willis and Blues Band. Gra w nim na harmonijce ustnej oraz śpiewa.

W filmie debiutował w 1980 roku, jednak w żadnym z dwóch filmów, w których wówczas zagrał (Ein Guru kommt i Pierwszy śmiertelny grzech), nie był wymieniony w czołówce. Popularność zyskał dzięki występom w serialu Na wariackich papierach (1985-1989) – za tę rolę otrzymał m. in. Złoty Glob. W roku 1987 zagrał w udanej komedii romantycznej Randka w ciemno, zaś rok 1988 przyniósł mu udział w filmie przełomowym dla jego kariery – Szklanej pułapce. Od tego momentu zaczął być jednym z najpopularniejszych twardzieli w Hollywood i mógł przebierać w propozycjach ról – tak jest zresztą do dziś, a Willis jest bardzo pracowitym aktorem – tylko w 2012 roku weźmie udział w 8 produkcjach! Fanki i fanów Szklanej pułapki zainteresować może informacja, że na 2013 rok planowana jest już piąta odsłona kultowego cyklu pt. A Good Day to Die Hard.

Bruce Willis 198921 listopada 1987 ożenił się z aktorką Demi Moore (ur. 1962). Rozwiedli się 18 października 2000. Para ma trzy córki: Rumer Glenn Willis (ur. 1988), Scout LaRue Willis (ur. 1991) i Tallulah Belle Willis (ur. 1994). 21 marca 2009, dwa dni po swoich urodzinach, Bruce poślubił o 24 lata młodszą od siebie modelkę i aktorkę Emmę Heming.

Polski akcent w jego historii: Bruce Willis jest twarzą reklamową polskiej wódki Sobieski oraz jednym z właścicieli jej producenta – spółki Belvedere (3,3 proc. akcji).

Źródło: Wikipedia.org

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *