Miłośnicy prozy Christophera Paoliniego zapewne ucieszą się na wieść o tym, że dostępny jest już drugi tom Dziedzictwa. Wszystko dzięki wydawnictwu Mag.

Najgłośniejszy światowy megabestseller od 2003 roku. Od sierpnia 2003 roku nieprzerwanie na szczycie list bestsellerów. Eragon – bohater Paoliniego, młody wiejski chłopak, znajduje niebieski kamień i przynosi go do domu. Zanim udaje mu się sprzedać go handlarzowi, z „kamienia” wykluwa się szafirowy smok, Saphira. Smoka próbuje ukraść zły Urgals, który brutalnie morduje wuja Eragona. Chłopcu i smoczycy w ostatniej chwili udaje się uciec. Od tej chwili Eragon poprzysięga zemstę mordercy wuja i wyrusza na wyprawę, by uratować świat i stać się ostatnim legendarnym Jeźdźcem Smoków.

Eragon jest związany z Saphirą magiczną mocą, psychiczną więzią, która wzmacnia ich wzajemną siłę, lecz jest trochę…nieprzewidywalna. Król krainy, w której rozgrywa się akcja – Alagaesii – jest także Jeźdźcem, zaprzedał się jednak ciemnej mocy… W książce znajdujemy wszystko co niezbędne dla nowej generacji fantasy: wspaniałe walki, historyczne bronie, tajemniczy spisek i… kobieta elf, która pojawia się w snach Eragona. Czy Eragon pokona złego króla i zostanie Jeźdźcem Smoków, czy ulegnie ciemnej mocy? Odpowiedź poznamy w Dziedzictwie.

Tytuł: Dziedzictwo t. 2
Tytuł oryginału: Inheritance
Autor: Christopher Paolini
Wydawca: MAG
Tłumaczenie: Paulina Braiter
Data wydania: 25 Styczeń 2012
ISBN: 978-83-7480-233-8
Oprawa: twarda
Format: 155 x 230 mm
Liczba stron: 448
Cena: 49,90 zł
Rok wydania oryginału: 2011
Tom cyklu: 4

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *