W piątek, 13 stycznia o godzinie 17:30 w Empiku w Galerii Bałtyckiej (Gdańsk, Al. Grunwaldzka 141) odbędzie się spotkanie autorskie z Dariuszem Domagalskim (jego najnosza powieść to Vlad Dracula) oraz Marcinem Wełnickim (niedawno opublikował swoją drugą powieść: Testament Damoklesa).

 Dariusz Domagalski

Urodzony w 1972 roku. Zodiakalna waga — znak uważany przez astrologów za najlepszy dla twórców literatury. Mieszka w Gdańsku. Nie może sobie wyobrazić życia bez morza i wiatru. Zapalony żeglarz, beznadziejny romantyk, wyznawca taoistycznej równowagi i poszukiwacz buddyjskiej nirwany.

Specjalista do spraw marketingu i systemów zarządzania jakością, ale przede wszystkim wielki pasjonat historii. Interesuje go zwłaszcza starożytność i średniowiecze. Z tego zamiłowania zrodził się cykl powieściowy opisujący wielką wojnę z zakonem krzyżackim 1409-1411 (Delikatne uderzenie pioruna, Aksamitny dotyk nocy, Gniewny pomruk burzy). Autor powieści Cherem — kryminału osadzonego w Trójmieście i poruszającego wątki mistyczne. Na swoim koncie posiada liczne opowiadania historyczne, hard s.f., space opera i popularne humoreski ORP DZIK. Scenarzysta komiksów o wikingach oraz felietonista magazynu Science Fiction Fantasy i Horror, a jego teksty publicystyczne można znaleźć również na portalach internetowych.

Marcin Wełnicki

Prawnik, ukończył aplikację notarialną i studia socjologiczne. Tłumaczy gry planszowe dla Galakty, napisał wiele tekstów publicystycznych o filmach i grach, a także recenzji książek. Prowadzi blog okołoliteracki Biały Atrament. Przez lata związany z polskim środowiskiem graczy gry fabularnej Gasnące Słońca (opublikował wiele artykułów fanowskich, w tym przygodę w czasopiśmie Magia i Miecz). Autor materiałów do gier fabularnych dla wydawnictw White Wolf, Hollistic Design i Red Brick. Twórca gier planszowych (m.in. Zagłady Atlantydy), które wciąż znajdują się w produkcji.

Publikował opowiadania w Nowej Fantastyce i Science Fiction, Fantasy i Horror, powieścią debiutował w 2010 roku (Śmiertelny bóg).

Lubi fantastykę, zwierzęta i antropologię. W wolnym czasie szwenda się po europejskich muzeach (gdy ma za co) i polskich ostępach (znacznie częściej). Ma w planach zwiedzić Azję (i Afrykę, i…) i napisać o tym książkę.