Wydawnictwo Bellona daje nam możliwość przeczytania wyjątkowej książki. 19 stycznia w księgarniach pojawiła się powieść George’a Orwella zatytułowana Brak tchu. Często jest ona uważana za najlepsze dzieło pisarza, prześcigające nawet znakomity Rok 1984 czy Folwark zwierzęcy, choć nie tak popularne.

Jesteśmy bardzo dumni, obejmując patronatem medialnym tę wyjątkową pozycję.

Powieść wybitnego pisarza napisana w 1937 roku. Akcja rozgrywa się w Anglii, a bohater – gruby komiwojażer George Bowling, po nieoczekiwanym wygraniu na wyścigach pokaźnej kwoty funtów, postanawia wyruszyć w sentymentalną podróż do Dolnego Binfield, miasteczka swojego dzieciństwa. Niestety, krajobraz się zmienił, a zamiast sielskiej brytyjskiej prowincji zastaje na miejscu ponurą rzeczywistość zbliżającej się wojny i totalizmu. Powieść uznawana jest przez wielu krytyków za lepszą nawet od Roku 1984 i Folwarku zwierzęcego, tyle że pozostaje w cieniu tamtych utworów.

GEORGE ORWELL (ur. 25 czerwca 1903, zm. 21 stycznia 1950) – pisarz i publicysta angielski. Urodzony w Indiach, do Anglii przeprowadził się w 1907 roku. Jego dzieła, znane na całym świecie, odznaczają się błyskotliwością i dowcipem a także wrażliwością na nierówności społeczne. Orwell zagorzale krytykował systemy totalitarne, czego wyrazem były jego głośne powieści Folwark zwierzęcy (1945) oraz Rok 1984 (1949).

Tytuł: Brak tchu
Autor: George Orwell
Wydawca: Wydawnictwo Bellona
Numer wydania: I
Data premiery: 19 stycznia 2012
Tłumaczenie: Zborski Bartłomiej
Liczba stron: 320
Oprawa: miękka
Gatunek: literatura piękna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *