Przepis jest prosty: dwóch kultowych bohaterów, ulubieńców dzieci i rodziców, i plejada najwybitniejszych polskich pisarzy dla dzieci. Mnóstwo czytania i kolorowe bajkowe ilustracje.

Tak wydawca rozpoczyna opis zbioru opowiadań, których bohaterami są Bolek i Lolek. Brzmi zachęcająco i z pewnością wielu dorosłych pobiegło do księgarń. Chcemy przecież, aby nasze dzieci i wnuki także poznały i polubiły kreskówkowych chłopców ze Studia SeMaFor w Bielsku Białej. Dodatkowo fakt, że ich nowe przygody wyszły spod piór znanych i uznanych twórców literatury dla dzieci nie pozostawia wątpliwości. To po prostu MUSI być znakomita książka. Musi?

Przeczytałem „od deski do deski” i co tu dużo mówić… Nie polecam. Książka, aczkolwiek starannie wydana, nie powala szatą graficzną, choć to właśnie grafika dominuje. Wbrew deklaracjon wydawcy, „mnóstwa czytania” to tam nie ma. Opowiadania – jedne nieco lepsze, inne gorsze, mają się nijak do poziomu reprezentowanego zazwyczaj przez podpisanych pod nimi twórców. Niekiedy wręcz wydawało mi się, że to niemożliwe, aby Joanna Olech czy Anna Onichimowska napisały tak „średnie” teksty.

Słowo „średni” oddaje moim zdaniem walory tej pozycji. Średnie przygody, średnio opisane, ze średnimi ilustracjami.

Szkoda, bo przecież kultowi bohaterowie, w twórczości najwybitniejszych pisarzy, nie powinni się nam „średnio” podobać.

Do wnętrza książki możesz zajrzeć TUTAJ.

A tutaj obejrzysz zwiastun książki:

{youtubejw}G03hgSM-Mq4{/youtubejw}

Tytuł: Nowe przygody Bolka i Lolka
Autorzy i autorki: Wojciech Bonowicz, Grzegorz Gortat, Ewa Karwan-Jastrzębska, Joanna Olech, Anna Onichimowska, Michał Rusinek, Wojciech Widłak, Maciej Wojtyszko    
Oprawa: twarda
Wydanie: pierwsze
Opracowanie graficzne: Paweł Panczakiewicz / PANCZAKIEWICZ ART.DESIGN
Ilustracje: Mobile Wings
Rok wydania: 2011
Format: 144×204
Liczbastron: 224
Wydawnictwo: Znak emotikon
Cena detaliczna: 34,90 zł

O autorze:

Robert Myśliński – z wykształcenia ekonomista, jest autorem zbioru opowiadań dla dzieci Siedem supełków, wspólnie z żoną Dorotą Zawadzką (znaną też jako Super Niania) pisze książki, organizuje spotkania oraz wykłady dla rodziców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *