Na co do kina? Zapraszamy do zapoznania się z dzisiejszymi premierami!

 Coś

Wysokobudżetowy prequel dreszczowca Coś, jednego z najlepszych filmów SF w historii kina, a jednocześnie przełomowego obrazu w karierze reżysera Johna Carpentera i gwiazdora Kurta Russella.

Twórcy Świtu żywych trupów oraz Oszukać przeznaczenie 5 wracają na Antarktydę, by przedstawić dramatyczne wydarzenia poprzedzające atak pozaziemskiego monstrum na bazę amerykańskich naukowców. Gdy pod pokrywą lodową odnaleziony zostaje gigantyczny pojazd kosmiczny, światowej sławy naukowiec Sander Halvorson (Ulrich Thomsen, znany z Polowania na czarownice i nagrodzonego tegorocznym Oscarem W lepszym świecie) zrobi wszystko, by przypisać sobie wiekopomne znalezisko. Początkowo tylko młoda badaczka Kate Lloyd (wschodząca gwiazda Hollywood Mary Elizabeth Winstead) oraz pilot Sam Carter (Joel Edgerton, ulubieniec krytyki za występy w Królestwie zwierząt i Warrior) alarmują przed zagrożeniem ze strony tajemniczego pasażera pojazdu, który posiadł zdolność przybierania kształtów innych organizmów i może się podszywać pod każdego z mieszkańców bazy. Największe odkrycie ludzkości może okazać się początkiem jej zagłady.

Tytuł: Coś
Tytuł oryginalny: The Thing
Reżyseria: Matthijs van Heijningen Jr.
Scenariusz: Eric Heisserer, Ronald D. Moore
Obsada: Mary Elizabeth Winstead, Joel Edgerton, Ulrich Thomsen
Premiera kinowa: 16 grudnia 2011 (Polska)
Rok produkcji: 2011
Czas trwania: 103 min
Przedział wiekowy: od 15 lat
Dystrybucja kinowa: Kino Świat
Gatunek: horror, thriller, s-f

 

{youtubejw}GvXVXh9WRLU{/youtubejw}

chlopakChłopak do towarzystwa

Po kompromitującym sekscesie na uniwersyteckim kampusie, młody, ale już zrażony do gier miłosnych profesor Louis Ives (Paul Dano) wyjeżdża do Nowego Jorku, gdzie wynajmuje pokój u ekscentrycznego dramatopisarza Henry’ego Harrisona (zgodnym zdaniem krytyki życiowa rola nagrodzonego Oscarem Kevina Kline’a), który nie kryje się z radykalnymi poglądami na temat kobiet.

Po podjęciu pracy w poczytnym magazynie, Louis poznaje piękną redaktor (Katie Holmes), której wdzięk zawróci mu w głowie, ale też odbierze resztki wiary w talenty podrywacza. Gdy szalony współlokator zwierzy mu się ze swojego intratnego zajęcia jako faceta do towarzystwa bogatych wdów, otworzy oczy nieśmiałemu młodzieńcowi na nieznane mu dotąd oblicza flirtu…

Tytuł: Chłopak do towarzystwa
Tytuł oryginalny: The Extra Man
Premiera kinowa: 16 grudnia 2011 (Polska)
Reżyseria: Shari Springer Berman, Robert Pulcini
Scenariusz: Shari Springer Berman, Jonathan Ames, Robert Pulcini
Obsada: Paul Dano, Kevin Kline, Katie Holmes, John C. Reilly
Rok produkcji: 2010
Czas trwania: 108 min
Przedział wiekowy: od 12 lat
Dystrybucja kinowa: Kino Świat
Gatunek: komedia

 

{youtubejw}fpDQx2uEKe8{/youtubejw}

lonoŁono

Spokojnym i ustatkowanym życiem Rebeki (Eva Green) wstrząsa nagła i tragiczna śmierć jej męża. Egzystencja bez ukochanego staje się dla niej niewyobrażalnie trudna. Rebeka jednak się nie poddaje. Wykorzystując nowoczesną medycynę próbuje spełnić swoje marzenia nie bacząc na konsekwencje swoich decyzji.

Kontrowersyjna tematyka, norweski klimat i magnetyczna Eva Green (Cassino Royal) wprowadza widza w najbardziej ciemne zakamarki efektów wykorzystywania współczesnej medycyny.

Tytuł polski: Łono
Tytuł oryginału: Womb
Rok produkcji: 2010
Premiera kinowa: 16 grudnia 2011 (Polska)
Produkcja: Francja, Niemcy, Węgry
Czas trwania: 107 min
Przedział wiekowy: od 15 lat
Dystrybucja kinowa: Aurora Film
Gatunek: melodramat, s-f

 

{youtubejw}bh7qfwH3JKU{/youtubejw}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *